Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:44
Obećanje se mora poštovati pa evo novosti iz vrta, slikano za vikend.
 
Krug je počeo izgledati tužnjikavo, pola noćnih frajli sam već počupala, buco suncokreti isto još koji tu i tamo ima svježi cvijet, kadifice najzahvalnije i najljepše, lagerstroemija mi je super ove godine, dobro sam je lani oblikovala, bit će lijepo drvo....
 
 
U vrtiću ispod šterne lijepo cvatu hoste obične i kadifice - njih svugdje zapiknem jer one su stvarno neuništive, lijepo mi napreduju i Silvekine visoke, bit će cvijeta u devetom....
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:47
Na šterni mi cvatu neki hibridni portulaki, jedna posebna vrsta, vidjela sam ih kod vas i odmah nabavila ko male sadnice na placi, strašno su zahvalni i jako su se brzo razrasli, traže puno sunca a  kad dođe sjena cvijet se skupi do drugi dan
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:51
Počele su i jesenske šumarice ili japanske anemone:
 
Moje stare vrste:
Honorine Jobert
 
Septembar sharme
 
 
I nova iz Decore - Serenada
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:55
Proljetni lila zvončići malo su se zabunili pa opet cvatu
 
 
Evo i šumskih ciklama na groti
 
 
Grominia- clerodendron
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 09:58
Kruške, rode svake druge godine, grane samo što ne puknu. I šljive su krcate, ne znam što ćemo sa tolikima, marmelade sam već napravila od trešanja i žutih šljiva za izvoz.... Neka kuhaju rakiju......
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:01
I za kraj buketić od rudbeckia i vratića u tipičnoj bugarskoj keramici, suveniri sa nedavnog putovanja......
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:08
prekrasno..lijepi ti je portulak i ja sam jako zadovoljna sam s  njim više neću sadit prkos ovo je stalno u cvatu,anemone su ti prekrasne pa gdje ih nabavljaš ja imam samo one u proljeće jel bi mogle preživjet ove moje saharske uvijete(mislim ima vode al je pakleno vruće),kruške i šljive su za pet a i buketić je sladak iako ja nevolim rezati cvijeće za vazu imam osjećaj da dulje živi u zemlji i nekako mu prekraćujem život to mi se ne čini pravedno(sorry malo sam ćaknuta)..ma krasan ti je vrtHeart
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:27
Duda kod mene se isto cvijeće rijetko kada reže za u vazu, postoje samo određene vrste i to vrlo malo za u manje vaze tako da kad odrežem niti se ne primjeti na grmu. To su baš  ove rudbeckie (odvojila sam ti ih), vratići, visoki aster i pokoja georgina i to ako ih slomi vjetar.
Što se tiče anemona Honorina (bijela) već ti je isto spremna samo čekam da malo zahladi  i za druge biljke ili ako bude naš "jocker" kopam odmah.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:32
Sve ti je lijepo posloženo i nije nikako tužnjikavo, već naprotiv, veselo. Ti portulaki, da li se sami rasijavaju ili treba pokupiti sjeme?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:39
Ne znam imam ih prve godine ali mislim da imaju sjeme kao i oni obični, vidiš nisam ni išla za tim danas ću malo provjeriti pa ću skupljati sjeme po bojama. Tongue
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 10:53
Korijenko prekrasne su ti anemone. Ako budeš imala možda sjemena, svakako se bilježim...sa štovanjem smile58
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:02
Horti ja te anemone obožavam zato i nabavljam nove vrste, one bi trebale biti u sjenovitom zbog ljepote lišća ( da ne požuti) ali moje su svejedno lijepe i na suncu. Iza kuće imam jedan sjenoviti dio pa ću na proljeće zasaditi taj rub uz zid ( to mi je kod ljuljačke, u produžetku sa vrtićem gdje su hoste). Stavila bi kombinaciju hoste i anemone.
Na proljeće ću misliti i na tebe Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:04
Sad sam skužila da nisam stavila slike od lijepih kati ili kako ih mi zovemo astri
 
Tonijeve astre ispred pčelinjaka
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:28
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Duda kod mene se isto cvijeće rijetko kada reže za u vazu, postoje samo određene vrste i to vrlo malo za u manje vaze tako da kad odrežem niti se ne primjeti na grmu. To su baš  ove rudbeckie (odvojila sam ti ih), vratići, visoki aster i pokoja georgina i to ako ih slomi vjetar.
Što se tiče anemona Honorina (bijela) već ti je isto spremna samo čekam da malo zahladi  i za druge biljke ili ako bude naš "jocker" kopam odmah.
oooo  Big%20smile  hv...a ti unaprijed, a inače naš O ti je bio kod mene par dana na godišnjem..al doći će on opet malkice kasnije..baš je smiješan nije mu jasno kako se mi možemo veseliti tako biljkicama kad ih dobijemo..veli da bi on okolonaokolo nosio samo da vidi naše vesele reakcije (eto šta ti je dobrica)Big%20smile inače je samac ..eto cure navalite koje ste same LOL(to je zet kakvog se samo može poželjeti)...   
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:42
Prekrasno Korijenko, najprije anemone, a onda i sve drugo.

Na taj portulak sam i ja isprva njurgala, ali poslije se raširio i još uvijek cvjeta, naravno samo kad je sunce - moj je žuti i onako jako ciklama boje


Kruške i šljive - morat ćeš s njima na pjacu - ionako tamo sve prodaju po 30 kn, pod izlikom da su domaće, a ove stvarno jesu
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 11:51

Korjenko sve novice super.Portulak mi se posebno sviđa i Tonijeve astre.

Baš ima lijepe kutke da ih tako nazovem...I sve je zeleno, zeleno kao da nije bilo suše!

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 12:16
Prekrasno cvijeće.smile99 Volim kadificu i vidim da je imaš na svim mjestima. Pčele je pogotovo vole, vole i dalije. Pun mi je vrt pčelica, kad čistim oko cvijeća dozvole mi , ne diraju me. Nekad me potjeraju, ali opet dozvoli rad. To mi je interesantno, inače ih se bojim. Kao da znaju da sam vlasnik terena i kadifica, pa su nježne i strpljive. LOLMM bi htio da stavimo kućicu za pčele.Shocked
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 13:20
Uživala sam u pogledu na prekrasni vrtić. Anemonice od proljetos imam i ja, one bijele kakve su tvoje na prvoj slici anemona. I predivne su mi!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 13:27

Also dakle Korijeno!!!

Šokirala sam se jer prvi puta sam vidjela i čula uopće za ovo tvoje lijepo cvijeće.Mislim, imaš nekih vrsta za koje prvi puta čujem, ali su pre,pre,pre,prekrasne!!!!
 
 
Oduševila si me svojim vrtom....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 13:51
Dobro si ti "vještice" TM pestrašila kad je tako dobro zaljevao. Nebi čovjek po tvojoj hacijendi ni rekao da je 8 mjesec. Sve je prekrasno, ali anemone su mi naj... tvoje kod mene imaju pupove i nadam se kojem cvjetiću već ove godine. Vaza s rudbeckiama je super, meni je to tako lijep cvijet i dugo traje. Bravo za sve i TM Clap
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.