Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:53
Da i meni se tako čini, jer nešto tako prekrasno ipak treba jedan duži period. a vrijedne ruke neću niti spomenuti, jer to svaki dan vidimo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:56
Hvala ti od srca za žute perunike! perunike me u zadnje vrijeme jako interesiraju (sviđa mi se njihov cvijet) i lake se za uzgoj, a ono najglavnije žute su!smile227
P.S. Ako stignem do Brača - obećajem da ćeš ih imati manje (šalim se - ja sam jako pristojna curica)
 
Užitak je gledati ih!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:35
Naravno da sam,opet,tu.Žuti irisi su predivni no vidim da imaš i drugih,osim plavih i žutih(bijeli se nazire u pozadini žutog)smile105
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:39
Lantana,divota.Zuti irisi su predivni...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:04
Hvala vam svima smile79

Hoya i Triša ja sam u kuću uslelila u ljeto 2003, bila je to ledina, puna kamenja, nasuli smo zemlju na najgornji nivo i to ljeto je MM posijao travu, jer nismo mogli izdržati od prašine te zemlje. A onda je jedne noći zapuhala orkanska bura i čitav treset i sjemenjke odnjela, onda je za nekoliko dana sijao ponovno i tako smo počeli. Ruže smo usadili 2005., a ovo sve ostalo malo pomalo. Znači vrt sad ima 5 godina, s tim da nismo prve dvije godine baš puno toga posadili.


život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:14
Bergenija, Shasha i Alisa vidim da se svima sviđaju ove žute perunike. To je MM donio negdje iz Brača, i plava je interesantna, ali na slici nikad ne ispadne kao u prirodi, baš je onako indigo plava, to je autohtona koja raste na divlje po Braču.

Ovi bijeli irisi su isto procvali i krasni su, ali neke bube ih svake godine pojedu





Evo tih buba i interesantno kako baš uvijek na ove irise i na bijelu i žutu ružu, valjda im se sviđaju te boje.



 
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:18
Shasha, evo mojih pakujaca visoki plavi i niski bijeli.

Nešto mu jede cvijet, ali lišće ne. Poslula sam pužomor pa ćemo vidjeti da li su puževi ili nešto drugo.





život je more
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 23:21
Ja imam one plavo-ljubičaste,od bake donijela,ali ovi žuti su meni ljepši----
Samo da dodam,da i ja svoj vrt gradim 5 godina,mm i ja smo takodje kupili plac sa kucom u ljeto 2003,i isto bilo čista nula.Zapušteno,prljavo,čak ni trave nije bilo...Znači naši vrtovi imaju isto godina
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 09:19
I ja imam samo plave perunike i ne znam kud bi sa žutima, ali su predivne.!
Sad sam od bake Bee (nadam se da je od nje a ne od Goge Zg pa da opet griješimBig%20smile) dobila malu žutu peruniku. Ustvari kad sam ih presadila ispostavilo se da si dvije skupa. Pa bumo vidjeli, rekli bi Zagrepčanci.
A tvoj vrt je zbilja....da ne kažem da si majstor za slikanje kao i Otok. Ona svog prijatelja puža a ti bube, pčele i sl.!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 10:12
Ove bube sigurno nisu daltonisti, privlači ih samo bijelo i žuto cvijeće, radi njih sam odustala od žutih ruža koje su mi najdraže od svih ruža
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 10:28
Otok ja sam prvo mislila da nešto umišljam s tim bubama, ali gore na travnjaku su sve crvene ruže i dvije bijele, crvenim ništa, a bijelu počne jesti dok je još u pupoljcima, isto tako i jednu žutu penjačicu, mislila sam da nešto pospem dok su još pupoljci, ali definitivno idu na bijelo i žuto cvijeće, a irisi i ruže su im najdraže.
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 12:26
Lantana -----Lantana--------ono drvo gore pravo --smile232 i neznam kojeg da više postavim smajlića pa malo  ovaj i ovajsmile95 
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 12:46
Slažem se da su žute najslađe jer sam i ja ljubitelj žute boje!!!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:08
šećem gore dolje po vrtu i dvorištu pa da malo sjednem i odmorim Wink

moram priznati da mi je sad malo lakše kada sam pročitala da 5 god traje uređenje ovog vrteka, ja sam mislila da sve moram u jednoj do dvije napraviti (nisam ih htjela uspoređivati jer to nema nikakvog smisla da ne mislite) samo znači imam još vremena malo (puno ) još urediti brijeg da to liči na nešto smile182 laknulo mi
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:18
Baka, Niho i Lilly, za žute perunike Wink

Bila sam počela pisati što sam radila ovaj vikend, osim sadnje krasula, posadila neke nove biljčice od Shashe i Otok smile79 u kamenjar, oduševile su me jer su stvarno lijepe. Evo malo slika novih i starih.

Camaleon - ima prekrasno lišče kao da je nactano






Encijan






Sedumi




Neke kamenjarke koje imam već par godina i nisu se puno raširile, ova mi je najljepša





Mini karanfil


Armeria maritima neumorno cvate


Neki ukrasni maslačak


Mini čuvarkuća cvate ovo je sunce udarilo u cvijet pa izgleda kao da gori


I ove u punom cvatu








Mlječika








život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:25
Kad Lantana raspali sa sličicama, ostaneš bez daha od ljepote
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:25
prekrasno,sve u punom cvatu-pravi mali raj
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:33

opet mamiš uzdahe - a kak se zove ovo roza iznad mlječike baš me oduševilo.

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:48
Lantana, pa kod tebe sve rascvjetano kao u bajci.
Prekrasne su ti perunike, irisi i karanfili, a i sve ostalo.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:49
Kontesaa ma ne ide to baš brzo imam negdje sliku kad sam malo formirala kamenjar i posadila jedno 50-tak biljkica i kad pogledaš na taj veliki prostor ništa, ali malo pomalo se biljke razrasu i popune praznine, ja sada čak moram guliti van je je nekih previše.

Otok, ali sam raspalila sa slikama, pita me susjeda u nedjelju što radim, a ja kažem ništa, danas samo slikam.

Cvetlin ono roza je margareta ona neumorno cvate od jeseni, ali sada je na vrhuncu cvatnje.

Rose smile78
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.