Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov vrt 2010
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov vrt 2010

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 71>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 14:16
Stvarno imaš džunglicu na balkonu i to lijepu, šarenu.
Čak ti i tikvice pašu na stolnjak
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 14:22
Jako lijeepoo ! Koprive, lantanne ... Sve njegovano i nikada nebi rekla da si imala problema sa paukom. Sve ti je super zdravo!
Je li ti opstala lantana - kopriva od lani ?
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 14:52
ShockedKoji pauk!?
Ovo što vidim sve frca od zdravoće!
Svaka čast smrkice!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 15:32
Hvala curesmile79.

Lantana od prošle godine jeste preživjela, nalistala i prekrasno je izgledala. Međutim MM je ubio dok sam bila tjedan dana na putu
Rekla sam mu da je niti ne gleda, ali vrag je zalio toliko da je utušio u vodismilie_tra_184.gif

A crveni pauk, špricala sam svaki tjedan sa dvije vrste insekticidasmilie_girl_072.gif. Dobro nisam i ja uginulaWink
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 16:02
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:



PRIJE - POSLIJE







Uz sve jestive i manje jestive ljepote Tvoga vrta, ove su mi se fotke, kao i samo rješenje nužnog izlaza ili preciznije izlaza za nuždu, na svoj način najviše svidjele uz pomisao kako nije na odmet i dobro poznavanje reda vožnje HŽ-a
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 17:34
Da te utješim i ja sam svih svojih 30 paradajza morala baciti u smeće iz istog razloga kao i ti i to već drugu godinu zaredom.Confused
Lantana mi je posebno lijepaClap,a od onih tikvica mi kuhamo krem juhuTongue
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 17:45
Ne dolazim više u tvoj vrt i tvoj balkon. Nabijaš mi komplekse
 
A sad najozbilinije
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 21:17
Dobro je rekla Lora nabijaš nam komplekse
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 21:47
I ja imam u kolovozu paradajzopad ! Kad dođem u vrt stvarno izgleda tužno - nakon tolike brige i posla sad gazim po paradajzima umjesto da ih jedemo,a tikvice narastu desetak centimetara i onda strunu CryCryCry !
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:




Predivne boje lišća,jeli ovo tamjan?ClapClapClapClapClapClapŽao mi je zbog tvojih pomasmile58
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 00:56
Inox, bez obzira na red vožnje stanem, osluškujem i pogledam na obje stranesmilie_girl_027.gif. I onda  preskočim tračnice na svom štapu protiv zmija i medvjeda. Naši vlakovi nikad ne dolaze na vrijeme , te se nikad ne znaWink.

Mali Kaktus, hvala na super ideji za krem juhicusmilie_girl_096.gif.

Lora probaj se ne vratiti bum te vratila u moj vrtsmilie_girl_186.gif  smilie_girl_280.gif.

Mali Kaktus, Anastazija izgleda da kod nas bez kemije teško uzgajati osjetljive povrtaljke. Bar tako kažu osobe koje se dugo godina bore sa tim problemomCry

Da Mira to je timjanThumbs%20Up. Svaku ga godinu ponovo kupim kad naletim na biljku od 5 kn. Naraste u veliku krasoticu i lijep je kad se kombinira sa drugom biljčicom. Jedini problem šo sam se i na njemu borila sa crvenim paukom, ne smeta mu mirisCry

Hvala vam na šetnji kroz moj vrtsmile72, navratite opetsmile142
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 08:19
Dobro je da je pauk pobijeđen! A žao mi paradajzeka, no i kod mene (točnije kod moje sveki ista priča. Posmeđili. Popadali.). Balkon je suuuuuper i obožavam doći k tebi i pospiti kavicu na rubu balkona (kad nema mjesta drugdje Smile) s pogledom na zelenilo i šarenilo!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 11:37
Pozdrav veeeliki smrcko! Sve divno kao i uvijek dok navratim k tebi. Molim te za savjet što se tiče crvenog pauka. Da li se on uopće može primijetiti? Meni vodenike stradavaju, već sam napisala i timjan ima isto to, listovi smeđe, suše se i gotov je onda, a tvoj je predivan. Timjan može ostati vani. I još jedno pitanje, kad mogu posijati lantanu i gdje ju držati preko zime s obzirom da sam iz zagorja. Cry Još jednom velikiiii smile141 za sve!!!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 17:30
Samo jedan mali ispravak-ovo gore nije timjan nego tamjan !
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:23
Smrckić,predivno!Sve biljke zdrave,lijepe i njegovane.Vidi se velikiii trud i velika ljubav...
Vidim spominješ crvenog pauka i insekticid..Sa insekticidom dobiješ samo neku malu zaštitu,jer on može ubiti samo dio odrasli pauka,ali jaja ne!Da bi se u potpunosti uništio c.p. treba koristiti i insecid i fungicid.Ja koristim crceno ulje,jer ono ubija i jaja pauka.Jer kada ubijemo odraslu živuljku ne ubijemo njena jaja koja ostavlja po listu,onda se iz tih jaja izlegu novi pauci i tako u krug..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:54
Anaida pobjeđen je možda ovu godinu, ali gdje se crveni pauk pojavi doživotna je borbaCry Samo šetaj balkončekomHug, ma može se uvijek stati na jednu noguLOL

Ovako Sunceee "insekticid i akaricid" je za crvenog pauka pod nazivom VERTIMEC. Šprica se svakih 7 dana da se pobiju i odrasli i mladi.
Ovo što Alisa govori se može primjeniti. Jedino mi se smračilo da za par biljaka dam 150 kn za zaštitu jer je crveno ulje oko 80 ako ne i više novaca.
I nije mi jasan princip crvenog ulja jer se ono primjenjuje kad je temperatura oko 5 stepeni, a zašto i kako pojma nemam? I kao takav kako ga primjeniti na 35 stepeniEmbarrassed
Timjan ( kako ga i ja volim nazvatiWink ) vrlo vjerojatno da ti je napadnut paukom, on ga obožava. Moja biljka je višestruko špricana te se oporavila.
Sad kad imaš pauka na balkonu, imat ćeš ga stalno i špricati treba od početka godine i to kako Alisa kaže i crvenim uljem i Vertimec-om.
Crveno ulje možda u proljeće, a ovim drugim da se ipak ne pojavi.

Anastazija nije mi jasan taj naziv tamjan, kad se tamjanom naziva i sredstvo za kađenje u crkvi. Ne dobija se od ove biljke nego smole nekog drveta.
Po mirisu i svemu bi mi nekako više bio timjan. Najbolje da ga zovemo Plectranthus sp.Wink

Hvala AlisicaHug, crveno ulje moram kupiti sada za plaćicu da zaštitim ruže i voćkiceWink Za sada nema novih paukića, sutra ću pregledati nisam stigla zadnjih danaCry

Svima hvala na turi kroz moj balkončeksmile72
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:57
Brzinski da vam pokažem koju slikicusmilie_girl_124.gif

Pacifička krizantema, nije cvjetala



Mala tekomica


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:58



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:59


Od Cimićsmilie_girl_321.gif


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2010 u 22:59



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 71>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.