Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 21:00
Danas sam imala čast vidjeti vrt uživo. Naravno uz stručno tumačenje gazdarice. Ženo pa ti si prava cvijetna enciklopedija . Uživala sam u svakoj tvojoj riječi . Divim sa tvojov ljubavi ka cvijeću koja izvire iz svake tvoje pore . Tvoj vrt je tvoja terapija i tvoj ljiek. Hvala na gostoprimstvu i tvojoj darežljivosti.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 21:11
smile56da ponovo uživam u krasotama vrta koji je iz svakog kadra jedinstven i neponovljivsmile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 22:13
"Lipo li je ,lipo li je"  -u ovom tvom vrtu  na zelenoj travi  ležat -eto propjevala sam šetajući tvojim vrtomsmile79
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 22:24
Glikice, opet sam bila u šetnji kod tebe, i uvijek iznova sam oduševljena svakim prizorom u tvom vrtu.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:00


toni
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:09
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

lipo ....pravo bogatstvo boja smile57

11111 dobro došla,
bilo bi još i više boja da svakodnevna kiša ne kida latice a pupovima neda da se otvore.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:19
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Iz dana u dan kod tebe se samo izmjenjuju ljepotice pa je teško izabrati najljepšu.  smile219


arim draga,
kako nisi primjetila da su na prvim slikama ljepotani?
jedan crnooki i jedan plavokosi.
...ali uskoro dolaze kraljevi!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:22
Ja sam danas također imala čast upoznati vlasnicu i prošetati se ovim prelijepim vrtom.Neću ništa posebno reči o našoj SlavujVk-i,mislim da ste je svi kroz njezin vrt upoznali.Hvala ti SlavujVKsmile78
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:27
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ovo tvoje carstvo osvaja svaki put novim izgledom.
Ovoga puta je poseban dojam ostavila slika sa ivančicama.... usamljena breskvolisna kampanula između njih stoji ponosno, kao borac - sama protiv svih.
Poznato, zar ne?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:32
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Danas sam imala čast vidjeti vrt uživo. Naravno uz stručno tumačenje gazdarice. Ženo pa ti si prava cvijetna enciklopedija . Uživala sam u svakoj tvojoj riječi . Divim sa tvojov ljubavi ka cvijeću koja izvire iz svake tvoje pore . Tvoj vrt je tvoja terapija i tvoj ljiek. Hvala na gostoprimstvu i tvojoj darežljivosti.

dijana,
ostala sam bez riječi.
hvala još jednom za ovo što si napisala!
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:37
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Iz dana u dan kod tebe se samo izmjenjuju ljepotice pa je teško izabrati najljepšu.  smile219


arim draga,
kako nisi primjetila da su na prvim slikama ljepotani?
jedan crnooki i jedan plavokosi.
...ali uskoro dolaze kraljevi!


ha očito moje oko ljepotane više ne traži,plavokosok već imam a crnookog nabavim
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:46
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

smile56da ponovo uživam u krasotama vrta koji je iz svakog kadra jedinstven i neponovljivsmile141
draga aralija, voljela bih da možeš stvarno doći i vidjeti koliko ima biljčica u mom vrtu koje nemaju ni visinu ni boju ni gizdavost, koje se nisu uspjele probiti do foto aparata i koje moraš dobro pogledati da vidiš koliko su lijepe.
ponekad se i sama čudim zašto kod mene sve biljke tako rastu!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:52
Jedan od najljepsih vrtova koje sam vidila do sad.Clap
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 23:59
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

"Lipo li je ,lipo li je"  -u ovom tvom vrtu  na zelenoj travi  ležat -eto propjevala sam šetajući tvojim vrtomsmile79
draga blu,
ništa na ovom svijetu nije slučajno.
često se pitam zašto postoji cvijeće i mislim da je jedan od razloga da bi pjevali svi oni koji ga vide, netko glasno a netko nečujno...u duši.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 00:08
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Glikice, opet sam bila u šetnji kod tebe, i uvijek iznova sam oduševljena svakim prizorom u tvom vrtu.smile79
draga moja Smail,
ti si zalutala u mojim malim Vinkovcima.
kada drugi puta navratiš i budeš vidjela prekrasne plutajuče lopoče i hrpu bodljikavaca onda si sigurno u Glikicinom vrtu.
ja i Glikica nismo ni blizu ni predaleko jer u našem gradu niti ne može biti ništa predaleko.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 00:20
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ja sam danas također imala čast upoznati vlasnicu i prošetati se ovim prelijepim vrtom.Neću ništa posebno reči o našoj SlavujVk-i,mislim da ste je svi kroz njezin vrt upoznali.Hvala ti SlavujVKsmile78
draga, draga moja. jako sam sretna što sam te upoznala.
bilo je malo vremena ali si poseban dojam ostavila i meni i mojim biljkama.
pokraj takvih ljudi cvijeće postaje još ljepše!
hvala ti što si bila moj gost !
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 00:23



PUSTOLOV
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 07:45
SlavujceClap,kako lepi prizori,lepe slike lepo cvece,ali si bogami i ti to tako lepo pofotkala,sve pohvale smile79
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 08:05
JOŠ MALO O LJEKOVITIM I ZAČINSKIM BILJKAMA

Mnoge ljekovite biljke kada procvatu izgube svoju ljekovitost i aromu.

Ako u vrtu imate veći broj biljaka koje berete i sušite, na nekim grmićima pincirajte vrhove, u vremenskim razmacima , jer ćete tako odgoditi cvatnju a biljka će se više razgranati.
Na taj način ćete duže vrijeme imati kvalitetnu berbu.

Ljekovite biljke je najbolje brati za sunčanih dana, u prijepodnevnim satima, između 10 i 12 sati jer nakon podnevne vručine dio eteričnog ulja jednostavno ispari.

Ljetna gnojidba je najpotrebnija ljupčacu koji naraste i do dva metra pa mu za razvoj treba mnogo hranjivih tvari."Porciju " komposta mu dodajte početkom kolovoza.

Dio začinskog bilja možete sačuvati tako da ih sitno narežete, stavite u kalupe za led i zamrznete.

ULJE OD ZAČINSKOG BILJA ZA RIBLJA JELA

Ovim uljem premažite ribu prije pečenja

30 g sjemenki kopra
20 g listića matičnjaka
10 g sjemenki korijandra
10 g listića ružmarina
10 g svježe limunove korice
10 g listova kadulje
10 g pimenta
1 l ulja
sve sastojke stavite u bocu , napunite uljem, zatvorite i stavite na toplo.
Nakon tri tjedna ulje se može koristiti.
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 08:06
Uzivala sam u setnji tvojim vrtom! Slike su kao iz bajke!smile120smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.