Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 58>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 11:07
  smile227jednostavno, ostala sam bez riječi!!  Koja raskoš, boje, oblici.....kao da sam ušla u dučan bombonjera!!!  Neznam koji komad odabrati, a od svakoga mi teku sline!!  Slatkiš do slatkiša!!!   Sada imam uđžbenik po kojem znam koja biljčica je došla od tebe!!!

smile78
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 23:07
Nataly...sretan Ti rođendan i puno lijepog cvjeća i ostalih divnih stvari želi Ti Silvestra.smile166
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 11:57
WOW! kod tebe su slike cvijeća stvarnosmile120
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 16:23
 Prošetala sam se tvojim prekrasnim vrtom!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 13:25
prepun ti je sandučićEmbarrassed
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 22:08
grančica je prekrasna i baš me zanima gdje si ju nabavila
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 01:51
Nataly prekrasno cvijeće imaš! Neznam što je ljepše! Ova mi se grančica najviše sviđa, makar su sve prekrasne
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 12:36
joj jesu lijepe graničice, ali karanfilčeki su medeni skroz i sigurnojako fino  mirišu Thumbs%20Up baš mi se svidjela ona slika gdje je gužva i šarenilo smile198
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 14:31
ej Nataly, zanimaju me dvije stvari:
 
-kako sada izgleda ukrasni luk? nisam ga nigdje vidjela u vrtu, a                 zaboravih  te u onoj gužvi priupitati...
 
-jel imaš u vrtu dvije vrste maka ili sam nekaj pobrkala?
 
pusa
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 06:42

Bila i ja! Cmok!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 22:07
Nataly imaš zaista prekrasne hemerokalise. Onaj šatirani sa stolisnikom mi je posebno lijep.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 18:09

Dragi moji posjetitelji (mali kaktus, milica7, Anastazija_, Antonija, tikvić, Sivestra, smrcko, Triša, LOVRO, baka, gute fee, dijana7566, Free, Mari, Anaida, blue sky, Kontesaa, Retriver Sara, josipa) hvala vam na lijepim riječima. Mene već dosta dugo nije bilo u vrtu. Prošetam tuđim cvjetnjacima a najčešće "lumpujem" po kavama pa ne stignem biti doma, u svom vrtu..Wink

Primjećujem da su vam se najviše svidjele graničice.
Blue sky, kupila sam ih u Decori a jednu imam od ove godine od Bake Bee.
Mislim da mi niti jedna nije cvjetala kad sam imala forumaško druženje u Gorskom vrtu, no već drugi dan je jedna otvorila cvijet.

Hemerocallis 'El Desperado (sliku ove graničice ste vidjeli i sredinom srpnja, što znači da ona još uvijek cvate)





Sara, ukrasni luk sada ovako izgleda




A što se tiče maka, u pravu si - imam dvije vrste:

- trajnicu




- i jednogodišnjeg



Ja sam tebi htjela pokazati visinu one crvene runjike i na kraju sam ipak zaboravila. Očito je da ćeš morati ponovo doći...Wink

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 18:20

Već dugo nisam stavljala slike pa sada to ispravljam.

Moje gošće na nedavnom druženju u Gorskom vrtu najviše su oduševile pupavice. Zaista su zahvalne biljke i dugo cvjetaju. Same se rasijavaju i sa njima nemam nikakvih problema.






Ispred pupavica na prvoj slici je biljka pod imenom anaphalis




Već dugo cvatu crvena pupavica (echinacea purpurea 'Magnus') i leptirac (Gaura lindheimeri)



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 18:45

U kamenjaru ništa ne cvate osim čuvarkuća




Osim crvenog stolisnika koji je na slici zajedno sa graničicom imam i žutog (Achillea Filipendulina Parkers Varietat)




Prvi puta mi cvate Echinops ritro "Veitchs blue" - modra sikavica. Bila je malo tamnije plave boje od ove koja je sada na slici. Čini mi se da posvjetljuje čim je cvijet "stariji".





- ako ne griješim ovo je Heliopsis Helianthoides Spitzentanzerin




- djevojačko oko (Coreopsis Verticil Zagreb)




- procvala je prva anemona (anemone tomentosa 'Robustissima'). Čini mi se da je ipak prerano za cvjetanje anemona.




- sljez (Alcea hybrida 'Parkallee')




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 18:54

Dalije sam posadila dosta kasno tako da mi je procvala tek jedna i to niska




- žute ruže započele su sa drugom turom cvatnje




- za rođendan mi je Jagoda poklonila Streptocarpus. Nadam se da ću ga znati održavati i njegovati.




- lantana i dalje cvate. Prvi put je imam i zadovoljna sam njome.




- zelenu gladiolu imali su priliku vidjeti i forumaši kad su bili kod mene, stoga garantiram da nije iz susjedinog vrta..




Šećer na kraju. Napokon sam nakon tri godine dočekala da mi procvate Afrički ljiljan. smile213 Antonija tvoj nije procvao, izgleda da se privikava na moju klimu..Wink




smile78
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:02
baš san se pitala kad ćeš se pojaviti sa slikama! prekrasno ti je sve! o takvoj ljepoti, zelenilu i svježini biljaka ja mogu samo sanjati! i mene su oduševile pupavice, one mi se super drže! drago mi je da ti je bar neki afrički ljiljan procvao!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:26
Krasno! I kod tebe uvijek naiđem na neke nepoznate biljke (ovog puta anaphalis) a ti svima znaš imena.
Makovi su prekrasni.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:55
Nisam znala da postoji i mak trajnica,vrt ti je prekrasan,i ja kao i Otok prvi put vidim anaphalis,kako uspiješ zapamtiti sve nazive biljaka.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:57

antonija - neka gužva je kod mene pa se ne javljam, a i ljeti smo svi malo manje na forumu. Jedno kraće vrijeme i kod mene je bilo sve izgoreno zbog suše, no padala je kiša pa se situacija odmah popravila.

OTOK - anaphalis je biljka koju imam jako dugo i nemam pojma odakle mi. Dosta jadno izgleda kad je suša ali čini mi se da dugotrajnom cvatnjom nadoknađuje ovaj nedostatak. Pronašla sam lanjske slike na kojima je anaphalis. Prva je (kao što se vidi i na slici) od 20.09. a druga od 02.10. Ovu godinu ću pratiti da li stvarno tako dugo cvate.







mali kaktus - ne pamtim ti ja ništa bez šalabahtera. Da nemam njega samo bi stavljala slike bez naziva...Wink


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 20:10

Pregledavajući slike primjetila sam da imam još nekolicinu koju nisam maloprije stavila pa eto i njih...


- ovo je cosmos od Korijenka. Nadam se da će mi se ubuduće sam rasijati.




- sliku bijele gaure stavila sam i maloprije zajedno sa echinaceom. Ona mi već treću godinu prezimljuje.




- ovu roza gauru još nisam imala prilike iskušati da li će prezimiti, tako da je ova godina za nju pokusna.




- Mravinac (Origanum 'Rosenkuppel')




- kniphofia hybrida Safranvogel (tritoma)




- sedumi (tustike) čekaju još samo malo da pocrvene..




To je valjda sve za danas od slika....


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.