Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 94>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 16:01
na koji hormon mislis majdaaa
 
za rast ili za zakorijenjivanju?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 18:34
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:





na koji hormon mislis majdaaa
 
za rast ili za zakorijenjivanju?


s obzirom da je zribal govorila o pelcanju mladih biljaka i spomenula hormon za zakorijenjivanje mislim da je majda mislila na taj, samo se krivo izrazila :)
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 20:57
Prirodan hormon za zakorenjivanje su grancice vrbe. One imaju u sebi hormona rasta.

A po mom iskustvu, pelargonije se lako zakorenjuju, samo im treba otkloniti pupoljke i 2-3 nedelje ih drzati u hladu, ili na polusuncu (jako difuzna svetlost) ili iskljucivo istocna pozicija, dok se potpuno ne prime.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 22:53
Mislila sam na taj za zakorjenjivanje. :)...sada mi je žao rezati biljčice jer su se tek nekako oporavile,a u jesen ih treba podezati...pa sam mislila pošto se u jesen ne zakorjenjuju tako lagano pa da probam tada zakorjeniti pelcere. :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 06:13
hormon ti košta od30-50 kn. 
za pelargonije ti teba sa zelenim cepom
 
a imamo i posebnu temu o ovome :
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:33
Puno hvala! :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 16:18
Nakon što mi se pelcer ožili, u kojem razdoblju smijem početi prihranjivati?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 21:58

Ne prehranjuj bar mjesec  dana pa  čak i više dok se žile skroz ne razviju. U pravilu ja ih prehranjujem tek u proljeće jer u zemlji imaju dosta hranjiva ako su biljčice male. Moje iskustvo.

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 22:09
Mjesec dana od kada je izbio prvi listić?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 16:38

Moja preporuka je da ih počneš prehranjivati tek u proljeće ili kad se počinju granati, a nikako kad puste prve listiće jer korjenje im je maleno pa prehrana može samo škoditi

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 16:51
ok....hvala na savjetu :)
Na vrh
ljutka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljutka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 20:55
ja sam u bedu moje cvijeće je koma , zelenila hrpa al cvijeta ništa .   
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 21:53
e, i meni se to desilo! Polako sada počinje cvjetati ali slabo nekako ima pupiće..ne znam zašto je stalo tako odjednom...da li to ovisi o vrsti muškatla ili?
Na vrh
ljutka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljutka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:17
ja sam svoje danas bacila jel vidim da nema smisla, zelenilo došlo do pola ograde a dva cvijeta . nije moja godina
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 21:25
Majdaaa nije do vrste, već im ova godina naprosto ne odgovara, u 5 mj je bilo hladno a onda paklene vrućine. One vole vruće ali ovo kad je u danu i noći gotovo ista temperatura bez imalo rose to im ne odgovara.
Ljutka nisi ih trebala baciti jer kad dođu nešto niže temp. i bude više vlage one bi procvjetale ako je list zdrav i zelen.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:37
ne znam aralija...susjede imaju super pune cvjetova i pupova...baš sam u bedu kad vidim njihove...ali imaju i drugu vrstu pa sam mislila da je do toga...
Na vrh
ljutka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljutka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:52
Ma ja sam izgubila jednostAvno volju.i susjedama je koma.sunce ih sprzilo
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 23:14
Majdaa ja sam mislila na puzavice, neznam koje ti imaš. Možda je problem u prehrani. Nikad ih ne prehranjuj na suhu zemlju jer se sprži korjenje.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 11:05
Ljutka, jeli ti po svom niku postupaš pema biljkama - ako ne ide, ljutim se i bacim - šalim se, ali sam to pitala jer se ja vrlo teško odlučim baciti biljku, čak i onda kad je potpuno mrtva.

Kad imam problem s bilo kojom biljkom koja podnosi orezivanje, to je jedna od krajnjih mjera koje poduzimam. Dakle, ako uspostavim o kojoj bolesti je riječ pokušam liječiti i promjeniti način zalijevanja i prehrane, a ako i to ne ide, orežem na 3-5 koljenaca i čekam. Često mi se biljke vrate, osobito pelargonija.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 11:38

zribal, baš sam i ja to pomislila kad sam pročitala post od ljutke.
Pravi cvetoljupci se teško odluče baciti neku biljku, pogotovo pelargonije koje prve godine i nisu baš reprezentativne, a s godinama su sve ljepše.
A uz ovakve vremenske (ne)prilike se i ne može očekivati savršenstvo. Možemo samo držati fige da uspijemo spasiti što više biljčica.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.