Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 23:05
Karmen,
alpski zvjezdan treba poslije cvatnje, u lipnju, obavezno presaditi.
izvadi se cijela biljka, razrahli korjen, odrežu sve cvjetne stapke, razdvoje mladi izboji i ponovo posade.
odstrane se svi oštečeni listovi i podreže korjenje.
Mlade biljke će potjerati nove izboje tek na iduće proljeće i bujno cvasti.
Ako se ne presadi neće se širiti a može i uginuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 23:07
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Opet sam malo setala i nisam pozalila !  Lijepo je uredjen tvoj vrt !

hvala ti draga gute!
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 00:00
Po slikama i komentarima vidim daje bilo predivno druženje. smile55
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 09:07
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Karmen,
alpski zvjezdan treba poslije cvatnje, u lipnju, obavezno presaditi.
izvadi se cijela biljka, razrahli korjen, odrežu sve cvjetne stapke, razdvoje mladi izboji i ponovo posade.
odstrane se svi oštečeni listovi i podreže korjenje.
Mlade biljke će potjerati nove izboje tek na iduće proljeće i bujno cvasti.
Ako se ne presadi neće se širiti a može i uginuti.
 
Hvala ti, nisam to znala, moj ima samo jednu stabljiku i jedan cvijet. Znači može prezimiti vani?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:32
Karmen, ako ti još nije potjerao izboje sa strane, odreži mu cvijet i ostavi još mjesec dana pa ga onda presadi.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 11:13
OK, ali cvijet mu je baš lijep, šmrc ( ja uvijek nešto moram rezati Cry)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 11:25
Karmen, nemoj rezati dok ne prođe!
Lijep je i jako su zanimljivi kada ih ima puno jer su nejednake visine.
ove godine su svi jako visoki zbog puno kiše.
kada stignem stavit ću sliku da vidiš kako izgledaju izboji koji se presađuju.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 11:33
Važi Slavice, ja baš jučer htjela poslikati moj, kad ono - opet kiša. Danas mi se čini da bi mogla. Evo ima čak malo sunca.
Usput i monarde mi lijepo napreduju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 14:35
Izboji kod Alpskog zvjezdana koje treba presaditi...



Miro,ovu sliku poklanjam tebi!


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 15:22
vrt predivan, nema se tu što posebno komentirati, sve je već rečeno , a posebna zahvalnost za tvoje savjete kao što je i ovaj zadnji za alpski zvjezdanClap.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 16:26
Napisala je draga Belina kako će svakog dana k tebi doći.
 
I ja samo to mogu ponoviti - svakog sam dana uz tebe, uz tvoj divan vrt, uz riječi i misli, uz osjećaje i dobrotu. Tvoj je vrt oaza mira, ljepote i sreće. Toliko nam je sve to potrebno u ovim danima lavova.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 20:38
Ja sam svaki dan tu,ne ostavim  uvijek traga,pogledam novosti iz tvog vrta i pročitam tvoje savjete.Sretan sam što sam mogla u živo prošetati tvojim lijepim vrtom.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:07
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

Po slikama i komentarima vidim daje bilo predivno druženje. smile55

lilie,baš tako, druženje je bilo prekrasno, meni prekratko,
ali je bilo puno pozitivne energije.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:17
Retriver Sara

Anaida

mali kaktus

                        
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:28
Prijavak i od mene ! Tek toliko, da mi poslije ne kažeš " a di si ti ? " Tongue!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:07
draga moja Glikice,
dobro si se sjetila prijaviti jer već na nekoliko " prozivki" te nije bilo!
ali pošto ja znam da si ti vrijedno radila u svom vrtu nisam ti prigovarala što ne viriš u tuđe.
moram doći vidjeti one plutajuče ljepotane.nadam se da im ova kiša godi.
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:27
Slavuj, svaka čast, sve je pre..pre divno. 
Jako mi se sviđa, takav vrt zahtjeva puno paznje i truda, sve pohvale.smile57
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 08:19
Nemam puno vremena ali često sam u tvom vrtu,virim.Ovo za alpski zvjezdan nisam znala i baš ti hvala na savjetu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 09:38
Originalno poslano od člana mimantonija mimantonija napisao:

Slavuj, svaka čast, sve je pre..pre divno. 
Jako mi se sviđa, takav vrt zahtjeva puno paznje i truda, sve pohvale.smile57

mimantonija, dobrodošla u moj vrt!
moram nešto reći u vezi pažnje i truda da bi se stvorio vrt kao što je moj.
prvo i osnovno takav vrt se stvara godinama .
možeš ga stvoriti jako brzo ako želiš puno uložiti i kupiti velike i odrasle, dobro ukorijenjene biljke i to pod uvjetom da nakon razmaženosti u plastenicima prihvate tlo u vrtu i sve klimatske nepogode koje ih čekaju u "bijelom svijetu".
ako ih odgajaš iz pelcera, grančice ili sjemena, kao što sam ja, trebat će ti godine, puno strpljenja i pažnje ali će radost biti daleko veća.
puno puta sam dobila biljku o kojoj nisam ništa znala i onda čekaš što će iz nje procvjetati i mogu reći da sam na takav način dobila najljepše biljke.
problem kod takvih biljaka je što ne znaš visinu, položaj koji joj odgovara i način orezivanja.
zbog toga je bilo puno selidbi pa i uginulih biljaka.
još uvijek u vrtu imam djelova koji nisu zasađeni pravim biljkama ali kad jednom dobro posložiš biljke više nemaš puno posla osim nožičem razrahliti tlo, ošišati ocvale cvjetove i po potrebi orezati ili obuzdati širenje onih koje su invazivne.
posao oko biljaka za mene nije napor nego moja radost, izvor pozitivne energije, moja terapija i životni smisao.
koliko se samo posla u vrtu može napraviti dok traje jedna serija koja me zatupljuje i oduzima energiju a da o svim drugim emisijama i ne govorim. ja sam tv potpuno izbacila iz svog života.

"snaga, zdravlje dugovječnost
kao i sama inspiracija je u biljkama
iz kojih se neprekidno trebamo napajati!"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 10:47
Ovaj tvoj komentar mi se jako sviđa i potpisujem ga u potpunosti. Tako i ja kad bi i htjela pogledati navečer kakav dobar film ili dokumentarac odmah zaspim ko top a preko dana mi je iza posla važniji i puno privlačniji vrt.
Ove godine sam opet nabavila alpski zjezdan zahvaljujuću M Kaktusu jer mi je predlani nestao preko zime. Jako ga volim i eto nisam znala da ga moram redovito rasađivati. Baš ti hvala na savjetu Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.