Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 09:10
za adame treba smo voda,sunce i svakodnevna ljubavsmile79tako kaže moja baka koja ih uzgaja već 40 godina i svi joj cvjetaju ali cvjetove reže da bi listovi bili bujniji
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 09:58
Dokaz da je tvoja baka covek sa veeeeelikim srcem i puno ljubavi si upravo ti! ClapTek sam sada videla tvoje kaktuse i "tvoje godine" i samo jedna rec za to postoji PREDIVNO. Samo tako nastavi!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 09:59
Hvala,od bake sam i nasljedio ljubav o biljkama.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 11:06
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

joj hvala ti puno... sad na proljece budem napravila inventuru. nego, da pitam odmah, kad se cvijece presadjuje? u proljece i jesen, ili nije bitno?
a sad da odgovorim, ima dosta mjesta jer sam ga proslo proljece presadjivala i skratila mu korjen (valjda se to smije) i ne vjerujem da se toliko vec raskorijenio. ali ima smisla da mu ovi mladi uzimaju snagu. sto se tice mladica, ako bude kome trebalo, ja stvarno ne znam kud bi s njima pa ako netko zeli... zivim u zagrebu. i da, mislila sam na list koji je u stadiju susenja. :))))))))


Pa cvijeće se presađuje u proljeće ili jesen kad počne da pupa/krene ili kad se sprema na zimovanje no za biljkice u stanu one neznaju kad je ljeto ili zima LOL... paziš na osjetljive biljke koje bi se mogle uvrijedit kod presađvanja, paziš na primjer da ne presađuješ biljku dok cvijeta ili dok izbacuje novi list...
samo pazi na caku... inače držim zemlju na balkon i vjeruj mi ova hladna zemlja m je šok za ruke a kamoli šok za korijen za biljku koja se drži na +20 i više... stoga općeniti savjet ako se presađuje zimi imati zemlju na sobnoj temperaturi da se ne šlagira korijen od biljkeWink
List u stadiju sušenja odrežem uz stabiljku, pustim koji milimetar od stabiljke, škarama ili nožem što ti je lakše...
a viškove koji ti smetaju eto pridruži nam se na kolektivnoj kavi i naći će se udomiteljLOL
iako sam bio samo na 2-3 kave do sada se nitko nije vratio kući sa onim što je donio već se vratio sa nečim sasvim desetimLOL
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 11:38
možda i bude šta od njih jer već jednom mi je mali istrunuo,nije imao ni jednog korijenčića i ja sam ga držala u zemlji i nakon par mj.mirovanja on je krenuo rasti,imao je 6 listova i sve bilo dobro s njim i sad je opet počeo trunuti.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 14:37
Kako to da adamu truli korijen??Geek
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 15:50
a stvarno neznam ali mi je čudno što su oba počela trunuti na istome mjestu,zemlja im je bila više suha tako da sigurno nisu počeli trunuti zato što su previše zaliveni.Smrdili su kao stari krumpir kad se usmrdi.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 16:27
jesi li možda pretjerala sa nekim umjetnim gnjojivom?
to se znalo desiti mojoj mami kad bi pretjerala sa omjerima ili dva puta zaredom zalila sa gnjojivom....Confused
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 16:42
Brbe baš njih nisam zaljevala sa gnojivom da se nebi šokirali jer zemlja im je bila više suha,možda im je naštetilo kad je bilo -16 pa su počeli polako trunuti a ja nisam primjetila,a svašta može biti,kale koje su pokraj njih su u redu.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 16:43
ja bih ih presadila ( prvo "oprala " koren ", proshushila , isprskala fungicidom..i presadila u neku "bolju " zemlju koja je vishe propusna

barem imam takvo iskustvo sa mojima
kao i moj blizanac Wink imam ih u jednoj saksiji zasadjeno vishe komada a posebno je kapitalac koji je sada nekih 2 m a proshle godine mi je oborio i rekord..imao je 10 listova i u isto vreme cvetaoApprove
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 16:49
Monk sve sam ja to napravila,sad mi preostaje samo čekati,najbolje da zaboravim za njih pa me možda iznenade.Žao mi je samo velikog,po 6 listova je znao imati i cvijeto mi je.A šta je tu je.Ja ću pokušati nabaviti još koji,možda bude koji kod bakica na pijaci.
Monk vidjela sam negdje tvog kapitalca,neznam dali na ovom forumu ili nekom drugom i stvarno je prekrasan.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 16:56
ja znam da im iz "semena " treba"  JAAAAAAKO puno vremena ali ovako....reci ima li on ikakvog korenja ili....je ostalo samo stablo  ili si stablo bacila ostalo samo stablo ...
izvini maaalo sam   Wacko
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 17:07

kod oba adama je ostalo 2,3 prsta zdrave stabljike,ono što ostane tamno kad se listovi osuše,tako da mislim da bi iz toga mogla koja žilica izaći.

ovo je manji i star je 6 godina,to mu je najbolje izdanje i više ne brojim koliko puta mu je korijenje skroz istrunulo a ja nisam odustajala i sadila sam mu stabljiku i čekala.Neznam hoće li tako biti i ovaj put.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 17:40
jooooooooooj, veliki joj, kad gledam vase adame kak su krasni, a moji samo prolazni, dodje mi da placem!!!! hvala brbe na silnim objasnjenjima i strpljenju. naime, imam tek 23 god i jos sam malo zelena u vezi cvijeca, ali trudim se HIHI sto se tice mladica, nek mi se javi ko ih hoce pa budem ja to nekak rspodijelila. veliki pozdrav!
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 10:38
Bok, super ste i uvijek mi pomognete, trebala bi jedan savjet. Uz mog Adama raste kao jedan list iz zemlje, mama mi je rekla da ga uvjek uništim da će ovaj veliki biti ljepši, ali mislim da to drugi tjera iz zemlje.Što da radim?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 10:53
To je sigurno novi list.
Što ćeš raditi?Zavisi što želiš:da li jednu moćnu biljku u loncu ili više njih.
Ja sam pustila svih da rastu pa sam dobila - gustiš.
Ove godine ću ih morati odvojiti i od jednog napraviti nekoliko.
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:31
Hvala, al se bojm ako ga uništavam da nedaj Bože da mi jednom otiđe ovaj veliki da neću imati pelcera tj. da ću ostat bez svega. Mislim da ću ga pustit pa ga lako onda uništim. A sada mi prvi put plače al sam čula ta zna bit ""tužan" i da mu to ne smeta
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:37
A vas sviju Adam ima po 3-4  lista a moj uvijek 2 . Da lije to dr. vrsta ,a neko mi kaže da bi trebao rasti vani ,pa bi imala više i jači bi,bio, kad vidi kod vas tu ljepotu rastužim sesmile60
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:47
Moj je uvijek unutra i pretežak mi je da ga vučem na balkon i sa balkona i još sam u stanu. Meni je jedno 2 mj imao 2 lista i sad je krenuo treći, mislim da ima period kad jače lista a nekad slabije, a možda i zato što je zima nisam stručnjak al jedino što predlažem je malo strpljenja
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 13:41
Originalno poslano od člana tinka tinka napisao:

................ Uz mog Adama raste kao jedan list iz zemlje, mama mi je rekla da ga uvjek uništim da će ovaj veliki biti ljepši, ali mislim da to drugi tjera iz zemlje.Što da radim?


To ti je nova biljka, (iz iskustva)..kada ga budesh presadjivala ( milsim na velikog) slobodno odvoji i imacesh podmladak Wink
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.