Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:14
i moja isto ima samo 3 lista
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:40
Sada ih treba izbaciti na sunce i negdje u ljeto iz ove sredine će potjerati nove listove, ako ovi stari listovi požute onda njih treba porezati da ostanu samo novi mladi listovi.
život je more
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:13
moja je cijelu zimu bila vanka, preživjela je, kokos joj se poduplao, interesira me da li joj se režu inaće donje grane? 
evo sličice
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:18
Pa ja ih režem onda se polako formira ono deblo, a i ljepše je vidjeti ako su joj stare grane oštećene, a ako je mlada i ako su listovi dobri ne treba ih rezati.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 11:30
Ovako "cvjeta" muška cikasica













a ovo su izdanci kojima se razmnožava






Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 13:43
Ovako cvate ženska cikas palma



Na vrh
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 18:01

pozdrav svima. ja sam sasvim nova na forumu.iako sam se ukljucila zbog putnikove palme moram se pohvaliti da i ja imam cikas palmu.koštala me je živaca ali sada je divna.prvih par godina nije ni rasla ni venula,kada sam odlučila da me za nju više nije briga ona je krenula ko luda.stalno je vani i zalijevam je obilato lijeti i to u samu sredinu a ona izbacuje nove redove listova,donje režem samo ako su ružni.zimi je ne zalijevam nego samo ono što joj kiša da

Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 21:55

Ja sam prošle godine kupila u Plodinama neki mali cikas. Imao je dva minijaturna lista i kokos veličine oraha. Te godine je izbacio jedan krasni list, bio je veći od prethodna dva.

 

Ove godine je izbacio ukupno 3 lista, ali sam ih sve morala porezati.

Listovi krenu lijepo, zeleno, rastu i mekani su na dodir, ali onda kad bi trebali očvrsnuti i zazelenjeti se, oni počnu žutjeti i osuše se.

 

Zalijevam redovito da zemlja nije ni premokra, ni presuha. U proljeće iznesem van, u jesen unosim (u Slavoniji zna biti hladno, a to je ipak mala biljka).

 

Što radim krivo???

 

Na vrh
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 23:37
mislim da je bolje da je zemlja više mokra nego suha . ja je ljeti natapam , a vjeruj mi i ja sam bila u fazi da je bacim a sada je ipak velika i lijepa pusti je i mislim da je sve drugook , ja sam iz primorja pa mi je i zimi vani ali kod nas je zimi maksimum 0. sretno
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 13:35
Dragi moji "cvjetni" forumaši,
 
čitam i čitam Vaše cijenjene razmjene savjeta ali ne nalazim odgovor za sebe !?
 
Evo slike moje cikasice pred dvije godine u ljeto, ovo joj je drugi red listova.
 
 
Kad su već odrvenjeli, te kad su donji malo ogrubjeli par komada sam odrezala i tako kod slijedećih listova (svaki put ih je bilo desetak novih.
I onda avaj ! Dođu novi lidtovi, fino se rastvore, ovako mladi, nježni i lijepi ali onda počmu pri dnu crnjeti, sušitri se, kao da gnjiju. Pokušala sam prskati, manje zalijevati, više zalijevati, na suncu, u polusjeni.......ništa, uvijek isto.
Tada sam veliku plastičnu vazu iznrnula, oprala, stavila desetak cm kamenja na dno, odrezala dva izbojka koja su bila na njoj i ponovno podadila ali BEZ KORISTI !!!
 
Molim Vas može li mi itko pomoći.....da li da jew posadim u vrt ili promjenim teglu od opeke ili nešto treće......???
 smile43
Unaprijed se najljepše zahvaljujem na pomoći ! 
 
Još nešto:
Kako ću ovaj link pretvoriti direktno u sliku ?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 13:53
Tegla ne bi trebala biti problem kao ni sunčani položaj.
Drenažu u tegli si napravila, to je dobro. Možda je ipak previše zalijevaš.

Ova na slici je krasna.
Imaš li možda sliku cikasice u sadašnjem stanju?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 14:42
posijala sam jednu sjemenkicu cikasice pa me baš zanima hoće li niknuti pa da i ja postanem ponosni vlasnik cikasice Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 11:41
Kontesaa, ako uspije bit ćeš prva kojoj je to uspjelo, a ako ne uspije za trud ćeš dobiti jednu malu, malu...Wink
život je more
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 11:55
CIKASICA..... MOJA TIHA PATNJA......
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 11:21
Lantana, sad si me utješila WinkLOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 17:34
 mislim da je normalno da joj se donji redovi suše i da ih moraš rezati. nisam nikad vidjela mladu cikasicu sa više od dva reda listova, vidjela sam sa pet ili šest redova stariju u tučpima.ja se zbog toga ne živciram .moja ima oko deset godina i tek sada ima tri reda listova ja sam sretna.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 14:25



Jedan mali slideshow sa cikasicama
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 14:45
Otok prekrasno. One su moja tiha patnja. Imala sam je nekoliko godina ali nije dobro podnijela zimski boravak u stanu. 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 14:59
otok pretpostavljam da su sve tvoje-baš krasni primjerci!
Lana baš mi je žao, stvarno nisu za unutra! Iako sam svoju stavila unutra al u hladni prostor jer je čini mi se ovaj mraz prejak za nju....
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 08:22
joj Otok krasni slideshow - sve nas koji je još nemam malo "provociraš" sa tim ljepoticama. usput kod nas u Baumax-u ima trenutno cikasica na sniženju po 45,00 kn ali se baš ne usuđujem kupiti jer mi ne izgledaju najbolje (listovi kojih ima  5-6 na opip kruti. rekla bi suhi iako su zeleni)
kaj vi mislite??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.