Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako živjeti s Myastheniom Gravis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako živjeti s Myastheniom Gravis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 08:40

Pak sem za Vas Bogeku vputil

Glas mojega tuoplega moljejnja:



Anaidasmile84
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 11:51
smile95
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 15:44
Draga Slavuj
Želim ti da u svoju kolekciju autoimunih ne dovučeš još koju
jer ova ti je sasvim dostada se čim prije
oslobodiš otrova od lijekova i da budeš stalno u remisiji!
Znaš da sam jedna od( "kamikaza" samoubojica)vlasnica autoimune bolesti tankog i debelog crijeva,
još uvijek bezimene sa stalnom temp. od 37,7-38.Ovu nižu zovem "radna".
Pijem kortikosteroid, ali se ne bojim nuspojava jer mi doza nije visoka, iako je jak i iz B skupine je.
Postoje slabi,umjereno jaki ,jaki i vrlo jaki, a skupina je više.
Kod niskih doza nema ni nuspojava ili su slabe i vrlo rijetke.
Ova tema je cijeli" tvoj put " u kojem si bila jako hrabra jer nisi ni imala drugog izbora!
Nisu te ni pitali za hrabrost!smile79

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 20:43
ajama,
mislim da sam odgonetnula što si mi htjela reći sa ovim smajlićem.
dobro došla u klub!smile148
Ti bi mogla napisati još više nego ja, kao i mnogo dragih cura sa ovoga foruma koje se bore sa raznim bolestima.
Sjećaš se kada si mi proljetos poslala poruku da će biti sve dobro kada budemo mogle u vrt i kada počnu cvjetati naše biljčice?
Iz puno primjera znam da vrt i biljke liječe, i tijelo i duh.
... sve dok se ne udruže bolest i kemija i  pred tebe postave  hrpu ograničenja.
Na kraju ti ostane da sjediš, čekaš da ti bude bolje, da piskaraš o tome, da otkriješ zašto odjednom izgledaš kao napuhano čudovište, zašto se sav treseš, zamuckuješ, a ni u glavi baš nije uvijek sve bistro.

Valjda mi je danas jedan od dana kada tonem, a lijepo su mi rekli da moram biti vedra i ugađati miasteniji.
Možda sutra, kada padne kiša koja se danas sluti u zraku i budem. Danas se moja pratiteljica ne miče od mene.
Nadam se da nije čula da sam ju malo ogovarala.


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 22:17

Plivaj Slavujčice, plivaj !

     smile78
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2014 u 23:36
Opet sam bila na njemackom forumu i citala ..... citala ...... ali najvishe se spominje
individualan put kod svakog pojedinog pacijenta . Pishe takodjer sto moze pogorshati
bolest a sto joj cini dobro .... ja cu to sutra prevesti i tu napisati a ti ces mi draga iz
tvojeg iskustva reci sto mislis o tome ! Najvaznije je da slushas svoju doktoricu da se
nebi iz svih dobrih zelja i savjeta nesto krivo " izrodilo " !

                                                                                                          smile79
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 08:54
Uživaj koliko najviše možeš u današnjem danu
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 23:51
MESTINON

„Miastenia gravis je autoimuna bolest. Nastaje zbog djelovanja autoantitijela na acetilkolinske receptore na postsinaptičkoj mišićnoj membrani. Posljedica tog djelovanja je oslabljen učinak acetil-kolina potrebnog za izazivanje mišićnog akcijskog potencijala. Mišići se mogu kontrahirati samo ako imaju dovoljno acetil-kolina. Karakteristika miastenie gravis je da se sve radnje mogu izvesti, ali ne mogu se ponavljati

U liječenju se primjenjuju acetilkolinesterazni lijekovi, koji blokiraju djelovanje kolinesteraze, enzima koji razgrađuje acetilkolin (npr. Prostigmin i Mestinon), u dozi koja se određuje prema težini kliničke slike. Ti lijekovi, s obzirom na to da se zbog njihova djelovanja nakuplja acetilkolin, mogu izazvati pojačanu aktivnost crijeva i grčeve u crijevima, pojačano izlučivanje sline, mučninu i proljev. Prevelika količina acetilkolina može izazvati i kolinergičnu krizu, jednu od mogućih komplikacija liječenja blokatorima kolinesteraze - bolesnik postane slab zbog kolinergičkog bloka na neuromišićnoj spojnici.

Kolinergičnu krizu treba razlikovati od mijasteničke krize, koja se također očituje pojačanom mišićnom slabošću, ali u tom slučaju je riječ o izrazitom pogoršanju same bolesti zbog nedostatka acetilkolina.“


Mestinon pijem više od godinu dana, svaka tri sata, 6 tableta dnevno.Ovaj lijek mi je bio test za otkrivanje miastenije.

Učinak mestinona se primjeti 15-30 min. nakon uzimanja i traje 3-4 sata.

Ako ga slučajno zaboravim popiti na vrijeme, odmah osjetim slabost u rukama i nogama, ali nakon što ga popijem, vrlo brzo mi se vrati snaga.Mestinon uvijek nosim sa sobom, imam ga u svim torbama, a alarm na mobitelu me uredno upozorava kada je vrijeme za terapiju.

Prvi mestinon pijem u 6 sati u jutro a zadnji u 22 sata.To je 8 sati bez mestinona, i kada se u 6 probudim, jedva skupim snage da držim čašu u ruci.

Primjetila sam da nastaje „raspad sistema“ kada se moram odmah ustati. Najbolje mi je kada, nakon što popijem mestinon, još malo ležim dok ne počne djelovati.

Nakon što sam tri mjeseca pila mestinon, bilo mi je dosta dobro i bez njega više nisam mogla.Tada sam ostala u bolnici i jedno jutro mi je dr rekla da mi ga ukida na 24 sata, da bi se vidjelo kako ću funkcionirati bet njega i do koje faze mi je bolest došla, tj. koliko ću biti slaba i nemoćna.

Prvo što sam pomislila, bilo je „ajme meni“.

I bilo je…

Tada sam prvi puta osjetila što je miastenija.

Sve je bilo podnošljivo do pred večer, kada sam trebala popiti 5. tabletu, a onda sam iznenada, dok sam ležala osjetila da mi noge postaju jako teške i da ih ne mogu pomaknuti.Uhvatila me panika, pomoću ruku sam uspjela sjesti a kako sam se dalje ponašala, nešto znam, a nešto ne znam, znam samo da su došle sestre, dale mi helex…rekli su da im je žao ali da to moram proči.

Bila je to kriza, tjelesna i psihička.Ubrzo sam se smirila i zaspala.U noći sam se dva puta probudila, nisam se mogla ni pomaknuti.

Ujutro buđenje, kao i obično u 6 sati i naredba da ne smijem ni koraka napraviti bez pomoći sestre.Ali ja, kao i uvijek tvrdoglava, nisam dopustila da me netko vodi do kupaonice, nisam se mogla pomiriti da ne mogu, da sam invalid. Polako sam probala sama, izvukla snagu, iz čega ne znam, i uspjela, korak po korak dok mi je pred očima bilo kao da je netko naslikao sliku i onda sve razmuljao.

Znači tako bih živjela da nema medicine, lijekova, moje doktorice koja je ovu bolest na vrijeme otkrila.

Tako bih živjela…do kada?

 


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 11:22
...ovo je prestrašno...nadam se da ti se polako vraća snagaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 16:48
Originalno poslano od člana miska miska napisao:




Znaš da sam jedna od( "kamikaza" samoubojica)vlasnica autoimune bolesti tankog i debelog crijeva,
još uvijek bezimene sa stalnom temp. od 37,7-38.Ovu nižu zovem "radna".

Ova tema je cijeli" tvoj put " u kojem si bila jako hrabra jer nisi ni imala drugog izbora!


Hrabra si i ti draga moja, i vesela i pozitivna,
i malo je ljudi koji me mogu nasmijati kao ti.
Ostavljam ti ovog patka sa toplomjerom... veliki trbuh i tanke noge ima kao i ti na onoj slici...nedostaje mu samo plava haljina.LOL
šaljem ti puno pusa!!!!

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 17:01
Sad si ti mene nasmijala s tim patkom!
Odličan je!Znaš da je dosta često ovako
ali žilave smo mi patke
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 17:05
Drage moje cvjetne prijateljice, hvala vam, na svemu.

Uvijek sam voljela lijepe napisane riječi, čitajući,odlazila sam u neke šarene svjetove...

Za vas koje ste tu:

    "Neka u prijateljstvu bude i smjeha i zajedničkih radosti.
     Jer u rosi sitnica srce nalazi svoja jutra...
     i biva okrijepljeno."
              Khalil Gibran


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 18:45
Slavujko uz tebe smo,ne daj se gonit ba bolest imas svoj prekrasan vrt.smile95smile75
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 10:06
...gotovo svakog jutra se sjetim bolesnih forumašica prijateljica, znanih i neznanih, onih koje su pisale na ovoj temi, a pogotovo onih koje nisu i koje šutke trpe svoje boli...
                                                                  
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 13:40
Draga Slavujčice, tek sam od nedavno na forumu, ali Vaš vrt osvojio me na prvu. Inače obožavam vrtove "engleskog" tipa, onako prirodne i pune svega. Nema dana da ne pogledam Vaše slike. Iskreno mi je žao zbog Vaše bolesti i  vjerujem da ćete se oporaviti. Vaš vrt je Vaš lijek. Ako nemate snage da radite u njemu, a Vi ga onda samo gledajte, jer ljepota liječi. Ako ponekad ne možete ni gledati, Vi sklopite oči i preselite ga u svoje misli. Jer odavno su liječnici došli do spoznaje da lijepe i pozitivne misli liječe svaku bolest. Želim Vam brz oporavak !
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:26
Draga, i ja sam uz tebe! Ne daju tebe tvoji forumasi tako pametnu i kreativnu, kakav bi ovaj forum bez tebe i tvoje poezije bio?!
A bolesti na svijetu nazalost ima puno, nema te koja se snagom volje i auto sugestije ne moze bar ublaziti.   
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 23:59
Drage moje cure, moje znane i neznane cvjetne prijateljice,
hvala vam što ste svojim dolaskom uljepšale ove stranice, napisale puno toplih i istinitih poruka.
Zaboravila sam napisati da su me, dok sam bila u bolnici, najviše zvale cure sa foruma, a svaki poziv u takvim trenutcima se ne zaboravlja.
Drago mi je što ste u ovu temu unijele vedrinu i pozitvnu energiju, što sam se nekim porukama od srca nasmijala.
Kada sam otvorila ovu temu, baš tako sam ju i zamišljala.
Ima dana kada je sve crno oko mene, kada mi ponestane strpljenja i volje da živim sa svim ograničenjima koja mi je donijela ova bolest, tada mi bude lakše ako nešto napišem.
Ali znam da je sutra novi dan i da će biti bolje...
...pogotovo uz vas!


rajski vrtovi, dobrodošla i hvala ti!

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 00:46


Diplopija uzrokovana promjenama na očnim mišićima

Ukoliko je očni mišić u jednom oku oslabljen, oštećeno oko ne može funkcionirati kao zdravo, stoga dolazi do stvaranja dvoslike.

Najčešći uzroci su:

  • Miastenia gravis – autoimuna bolest u kojoj nervno-mišićna spojnica djeluje abnormalno, te dolazi do mišićne slabosti. Prvi simptomi su obično dvoslike ili spušteni očni kapci.
Kako je izgledao moj test na dvoslike, ili što proživiš kada dospiješ liječniku koji ti svojim znanjem tri mjeseca pretvori u noćnu moru;

Prvi simptom, kada sam oboljela od miastenije, mi je bio spušteni kapak na desnom oku i pojava dvoslika, ali samo kada bih pogledala u stranu a da nisam okrenula glavu.
Ubrzo mi se zamutio vid, a dvoslike počele pojavljivati i pri gledanju u drugim pravcima.
Kada sam bila u bolnici u Osijeku, na pretragama, išla sam na test u ambulantu za strabizam.
Ovako vidi tko ima dvoslike


Moja slika je bila još gora, ja sam vidjela tri prsta, koji bi se nakon dužeg vremena neprekidnog gledanja još jednom pojavili, i na kraju bi te dvije slike zamjenile mjesta.
Najzanimljivije je bilo kada su mi stavili naočale kroz koje sam vidjela ekran i na njemu sliku vojnika kojeg je nekom ručicom trebalo smjestiti u stražarsku kućicu.
Lijepo ja njega smjestim i nakon par sekundi, on ili propadne kroz pod kućice, ili mu izleti glava kroz krov.
Ostao je on u kućici, ali sam ja tako vidjela zato što mi je očni mišić bio slab.
Nakon tih testiranja, idem kod doktora, koji je zaključio da i on treba napraviti još neke testove.
Bilo je tu još nekih testova koji su isto bili katastrofa.
Na kraju, njegov zaključak je bio, da mi je oštečen VI moždani živac, što ne može biti kod miastenije nego kod multiple skleroze.
Jedino što je moglo potvrditi takvu strašnu dijagnozu, bila je magnetska rezonanca mozga, koju sam trebala čekati 3 mjeseca.
Kako sam ta 3 mjeseca preživjela, ne smijem se ni sjetiti.
Kada sam konačno obavila i tu pretragu i kada mi je doktorica odmah po izlasku iz aparata rekla da mi je nalaz za moje godine savršen, došlo mi je da još jednom odem u ambulantu za strabizam i potražim onog doktoraAngry.

Sada više nemam dvoslike, a koliko su bile jake i koliko su mi mišići bili blokirani, dovoljno je reći da su nestale tek poslije 5. plazmafereze.


Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 08:50
Ovo me podsjetilo na tebe, svaki korak je sve teži i teži ali ti ne odustaješ i na kraju uspijevaš Hug




"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 07:49
Draga moja Karli, odlična ti je ova slika.
Ti si me vidjela kada sam bila u jednom od loših stanja, kada mi je sve bilo kao ovom mačiću, svaka stepenica kao planina.

Puno toga, što mi je donijela ova bolest, sam prihvatila, u puno situacija samu sebe nadmašila, puno sam puta pročitala da se sa ovom bolešču normalno živi...
...ja još uvijek ne živim normalno, još uvijek obilazim liječnike i pokušavam raspetljati zbrku koja je nastala od dugotrajnog liječenja velikim dozama kortikosteroida.
Sada, nakon smanjivanja lijekova, mučim se sa teškim hipoglikemijama i ostalim hormonskim zbrkama, uz svakidašnju borbu sa vlastitom psihom, što je isto posljedica kortikosteroida.
Jedina i najbolja terapija za napadaje depresije mi je vrt koji može najbrže izliječiti napadaje panike, straha koji se javlja bez razloga, depresije koja puni glavu crnim mislima.
Moja doktorica kaže da je normalno da uz kortikosteroide pijem antidepresive, a zbog hipoglikemija će me smjestiti u bolnicu da se naprave sve pretrage...opet?!
...stalno se vrtim u krug, kao mačka hvatam svoj rep, i veliki dio svakog dana sam i dalje kao ovaj mali mačić...mogu ja to!


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.