Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 23:07
Meni izgleda malo smiješno.....kao da je netko bacio kaput na drvo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 16:07
Da prekrasno je, ali ja još nemam odgovora na pitanje. Nadam se da će ga netko prepoznati.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:00
uh sto je lijepo drvo, bas je dobro oblikovano.
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 12:51
Pozdrav!
Zna li netko koje je ovo drvo?
Već neko vrijeme prolazim kraj njega i konačno sam ga i slikao. Znam samo da je drvo listopadno, ima povijene grane i okruglaste listove. Unaprijed jako zahvalan, pozdravljam u nadi da će mi netko odgovoriti kako bih ga mogao pronaći i zasaditi u vrtu.
Drvo
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 15:17
Pogledaj da li pravi sjeme  pa nam skupi da i mi imamosmile57 tako lijepo drvo.
Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:11
Kao prvo hvala svima na trudu... i cini mi se da je tropi najbliže odgovoru... barem po slikama što sam ih našla na googlu.... grab mi se ćini da ima drugačije lišće. Hvala vam krećem u daljnju potragu za sadnicom i informacijama da li bi uspjela tu kod mene u Zd.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 09:04
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

Mogla bi biti  Fagus sylvatica 'Purpurea Pendula',evropska crvenolisna bukva 
možda si najbliže odgovoru
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 09:04
"pendulasti grab"?????
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 23:43
Mogla bi biti  Fagus sylvatica 'Purpurea Pendula',evropska crvenolisna bukva 
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 08:18
Drvo je fantasticno, kako je lijepo oblikovano.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:12
Grab,bukva i hrast su najpoznatije,a možda i najraširenije,vrste bjelogorice.
E sad,kad bi se meni dalo bi potražila,al mi se neda,pa si ti virni na netu kako se latinski zove.Imaš i tu temu o grabu i piše latinski naziv,pa ti to "progooglaj"malo.Uz taj latinski samo stavi pendula pa ti bude tako nešto izbacio.
Sorry,no lijena sam googlatismile42
Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 17:20
Shasha hvala ti... pokušati ću ga negdje naći,, još kad bi znala što je grab?! Confused Valjda toga ima kod nas.....Oprosti mi na neznanju, priznam da sam totalna neznalica za cvijeće a stabla pogotovo.........
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 08:28
E sad vidim i ja tu "misteriju",ZaraTongue.
To ti meni liči na grab,neki pendulasti grab.Big%20smile
Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 16:02
Totalna misterija.... a baš je simpatično stabalce... smile180mozda se notko sjeti...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 15:28

izgleda da još nije naišao nitko tko zna Smile 

Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 15:02
Da probam opet......... Embarrassed Možda sad bude bolje..




Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2008 u 18:09
Da se i ja pridružim znatiželjnim a neukim...Embarrassed Vidjela sam ove godine kod rođaka u Zagorju jedno drvo / stablo / grm, ni sama ne znam kako da definiram biljku... a tako bi volila da raste i mom vrtu (koji nije u Zagorju već u Zadru) Pa ako bi se našla kakva dobra duša da mi kaže koje je to drvo!? Nadam se da ne tražim puno... i da ću uspiti slike staviti





Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:30
To je Prunus padus- Sremza
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:37

sad kad je procval to je divlji jorgovan tak se zove kod nas,stručno neznam gde poiščem najdem samo okolokučni jorgovan

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 13:06
I ja sam ovaj grm  slikao nedavno uz Slavonsku aveniju kod Vjesnika, ali ipak ne znam koji je to grm, a supruga se oduševljava njegovom mirisom, ipak, morati ću zagrijati stolicu i pronaći o kojemu se grmu radi...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.