Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Petunia - Petunia x hybrida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Petunia - Petunia x hybrida

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
Korisnik
Poruka
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:18
Imam ih i nepolegnutih, presadit cu ih...hvala za savjete...a tako mi žao. A kažu, prvi mačići se uvijek bacaju u vodu (odvratna izreka ), a izgleda da je tako. Ja prvi put sijala pa evo ga na!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:02
Savana, ima nas koji ne sijemo prvi put, ali ista stvar nam se dogodi!
Ja sam sad već mišljenja je problem baš u samoj zemlji, a ne u održavanju uvjeta za rast biljaka!
Ja sam svoje biljkice koje su mi opstale presadila...
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:36
ja ne znam ni kako da te biljčice koje nisu polegle uopće i presadim, jer su toliko minijaturne da mislim da ću ih ja svojim rukama skršiti do kraja...
ili da još pričekam, a opet kako Aglaja kaže ako je stvar u zaraženoj zemlji, stvarno ništa od toga neće biti.

A moguće je da je zemlja kriva, miješala sam staru i novu zemlju, s tim da je ova stara bila u žardinjerama koje su bile na prozorima uz cestu.

I tu je toliko caka i cakica, o kojima ja niti da bi pomislila da bi mogle zasmetati...
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 10:30
neznam dal sam na dobrom mjestu, ak nisam selite me
trebam savijet glede petunija, tj. dal se ocvali cvjetovi skidaju?? onak su ljepljivi. posadila sam (one koje rastu u vis) negdje u 4. mj. u tegle i sad su se vec naveliko razbumbale, s gomilom cvijeteka a neznam sta s ocvalima. mislila sam da ih treba micati da se novima napravi mjesta a opet, sve sto uspijem je cupnuti suhi ili uvenuli cvijet ali stapku tesko jer je uglavnom tesko dostupna. pa sad vise nisam sigurna dal je uopce dobro dirati?? negdje mi zvoni da sam procitala kako ih netreba uznemiravati al nisam sigurna, zato....... HELP
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 11:38
Ocvali cvijetovi se mogu kidati i tada biljka ne trosi energiju oko stvaranja sjemena nego u daljni rast biljke i cvata....
 
To sto je biljka ljepljiva je normalno jer petunija ima takav list i cvijet.
 
Prilikom otklanjanja cvijeta nije dovoljno "icupati trubu" nego otkiniti cijeli cvijet sa stapkom, do djela na kojemo iz grane raste cvijet...
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 15:40
hvala puno.    krecem u akciju cupkanja
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 11:13
ja mislim da je razlog polijeganja preplitko posijano sjeme. u prijašnjim postovima piše da ne treba pokrivati zemljom! ja uvijek pokrijem malo.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 19:22
Mene zanima da li se i petunijama pinciraju vrhovi kao million bells i surfinijama.smile138
Na vrh
boki77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boki77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:16
cao svima
na forumu sam nova i prvi put ove godine sadim cvijece iz sjemena
posijala sam i petunije i sve je ok nego sada ih trebam presadivati a one izgledaju tak njezne i sitne da se bojim i dirati ih
kako vi presadujete petunije
unaprijed vam hvala
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 05:24
ako su jako sitne, onda ih ostavi jos par dana da ocvrsnu.
nakon toga ih presadi u vece posudice.
 
Pomoc dobro dođe, a može ju pružiti maleni štapic :o)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 05:26
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Mene zanima da li se i petunijama pinciraju vrhovi kao million bells i surfinijama.smile138
u pravilu ne, ali može.
pogledaj kako ti se biljka razvija dok je malena, ako ima bujni tj. razgranati rast, onda ne treba. A ukoliko želiš razgranatiju biljku onda možeWink
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 23:06
Znači  ipak se mogu pincirati ako želim lijepšu i bujniju biljku.Hvala na odgovoru.smile79
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 12:43
moje posijane petunije sa prvim pravim parom listova su jednostavno nestale iz posudice gdje su bile posijane?!? da su pojedene ili da su polegle, valjda bi ostao njihov nekakav trag, al ne, od njih nema ničega... sve do jedne jedine koja je preživjela (nešto?!) su nestale... kao da ih je netko počupao... svo drugo cvijeće je netaknuto osim 2 cinije koje su bile udaljene od njih poštenim razmakom..!? još sam u šoku... sinoć je bilo sve u redu :/
inače, biljke su bile u zatvorenom sanduku u kojem samo povremeno nađem nekog puža na ulasku i nikad nije bilo neke štete unutra...?!
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 15:03
E pa sad si sama i odgovor dala...puzevi strasno vole petunije, a ovaj kod tebe se dobro najeo ...gad jedan ...kad primetis da ima puzeva u okolini pospes pepeo ili puzomor u prahu,i oni preko toga ne mogi da predju...pregledaj dobro da se nije negde sakrio pa ce kad padne mrak u akciju...
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 19:45
ma bilo je i prije puževa u sanduku, pa nisu ništa napravili, ne stignu doći jer ja tad već pregledavam i izbacim ih ... pepela mi je nestalo, a pužomor ne želim zbog mačaka... mislila sam pokušati trik s pivom, al nikako da odem do dućana... a osim toga... nema nikakvih tragova... inače ostane sluzav trag iza njih... sad nema, apsolutno nikakvih tragova ...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 23:57
Morana i meni su niknule perunije,bilo ih je bezbroj,male i sitne kao pribadaće i najednom su netragom nestale i kad sam malo bolje pogledala vidjela sam da su jednostavno polijegale i posušile se,tako da ja na godinu neću više sijati ništa već se strpiti jer uvjek niknu same di se zasiju pa ih presadim.smile73
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 12:48
nisu polijegale, nema uopće traga od njih Unhappy
ostavila sam nešto sjemena, i iako im treba dugo, odlučila sam ih ponovno zasijati... pa kad narastu, narastu...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 00:27
Ja sam skužila čitajuči i sijajući biljke ako je sjeme manje ne treba ga uopće pokriti zemljom samo se posije i malo dlanom potisne u zemlju i drži na vlažnom i toplom,čak pod plastičnom vrečicom,a kad proklije bože pomozi jer često bez velike muke podivlja i izduži se i na kraju krepne ako mu svjetlo i toplina nisu idealni.Iz tih razloga ja se više prije travnja sa time neću zamarati,a u travnju sve posijem van i mogu reči brzo iznikne a sa vlagom i svjetlom se ne moram igrati jer majka priroda sama zna kad što biljci treba.
Na vrh
maryann2311 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann2311 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 08:40
pozz jučer sam kupila sjeme petunije ali na njemu piše da se petunije siju u 2 i 3 mjesecu, što mislite ako bi ih tek sad posijali dali bi uspjele cvjetati ove godine??
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:18
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.