Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
Korisnik
Poruka
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 14:51
ljudi ja sam juče dobila nešto pelcera i između ostalog dvije iste biljke a meni najviše liče na sanseveriju,ali ne raste tako visoko nego nekako nisko a širih mesnatih lisova onako u krugrastu vezani jedana za drugi,sad me intersuje šta sa zalijevanjem vole li sunce ,toplo ili hladno i tako to
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 14:52
ovakva je kao u fride
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 21:23

Vole sunce i ne previše vode. Najbolje da se zemlja osuši između dva zalijevanja. Inače uopće nisu zahtjevne. Ja svoje nisam presadila već 2 godine, a i redovito ih zaboravim prihraniti, ali one rastu ko lude.

nema kruha bez motike
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:11
inaja tvoja je vjerojatno patuljasta sanseverija. Kao što su ti već rekli jako zahvalna biljka. Voli se "gurati" u manjoj posudi, jer tada daleko intenzivnije rastu mlade biljčice, a samim tim je i ljepši izgled biljke. Kad zatopli možeš je držati vani u polusjeni, na jakom suncu listovi dosta posvijetle. Moje redovno idu na oporavak van svake godine i jako im odgovara.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:42
moje su super jer sam pokupila sve savjete i tako postupila imaju slike na mojoj temi
Na vrh
biki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 12:48
Cao svima!Mene zanima jeli ima neko sanseveriju cylindrica a da mi moze poslati pelcer!Kod mene u gradu je nigdje nema.
Na vrh
Uriah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Uriah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 19:22
Čitao sam da su jedne od zdravih biljaka koje se drži u stanu jer ne troši mnogo kisika, čak ju se i preporučuje držati u stanu zbog povoljnih učinaka za zdravlje.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 23:57
sanseverija je kod moje kćeri procvjetala
a to je jedina biljka koja njoj uspijeva
kaže da cvijet prekrasno miriši..evo slike



Na vrh
vrtlar martin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlar martin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 14:08
Gdje se moze u zagrebu kupiti sanseverija ako itko zna? moze i na PM da ne bi bilo da netko reklamira ; )
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 12:43
U MBM-u ih uvijek imaju barem 3-4 vrste
tamo se uvijek sigurno nađe sanseverija Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 11:28


Sanseverija je savršena biljka za bilo koji prostor unutar vašeg stana ili kuće. Bar kod mene se tako ponaša. Povremeno joj promijenim položaj i kamo ju postavim tamo dobro izgleda. Zalijevam jednom mjesečno i pazim da ne bi voda zaostala u ukrasnoj tegli. Još uvijek ju držim u istoj tegli kako sam ju kupio prije par godina što u stvari nije dobro. Ali lijepa mi je u toj kombinaciji. Prihranjujem ju povremeno sa rastopljenim granulatom NPK.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 12:12
Sanseverije nisu zahtjevne za prostranim posudama, pa solidno uspjevaju i u malim posudama
Baka je prije imala Sanseverije posađene u starom loncu i nikad ih nije presađivala, samo je uklanjala mlade izdanke da im nebude pretjesno, redovno ih je gnojila i držala da su u dopodnevnim sastima bile na suncu
nakon desetak godina su procvjetale ljepim bijelim cvjetovima
Nisu zahtjevne što se tiče održavanja i uvjeta za držanje, a prihvatljive su za dekoraciju prostora
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 12:41
Meni su fora ove nove vrste
 
vjerovatno zato sto sam na ove vec navikao, i uzeo zdravo-za gotovo
pa su ove sada nove, bolje
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:38
Admir,a ja sam mislila da je to neka vrsta sukulentaThumbs%20Down
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 15:47
Dugo imam onu visoku,koja je često viđena a od lani i nisku, patuljastu.
Biljka, dušu dala za meneWink.Treba jako malo pažnje i jako malo zalijevanja a ukrašava dom.Big%20smile
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:05
Baka tako visoku Sanseveriju još nisam vidio. Neki komedijanti su toj krasnoj biljci dali smiješno ime. Sada kada vidim tvoju visoku mislim da su pretjerali !
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 22:12
Big%20smileMisliš "svekrvin jezik"?WinkLOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 09:23
To si ti rekla a ne ja !
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 10:01
LOL ja sam samo bila dvostruka punica, pa si mogu priuštiti takve izjave!WinkBig%20smile
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 12:33
nadam se da ću uskoro biti svekrva pa se pridružujem sa svojim "jezikom"







nadam se da neće uskoro biti ovakav



ili ovakav





a imam ja i večih primjeraka










Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.