Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oxalis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oxalis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 13:51
I ja sam zainteresirana za odgovor
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 09:53
Moje iskustvo je da ih ne treba aktivirati rano, jer je dan još kratak i onda se razvijaju duge lisne drške koje poležu, listovi su sitni i biljka deluje neugledno sa poleglim listovima. Moje lukovice oxalisa depei su još u zemlji. U jesen zasušim zemlju u saksiji i tako ih čuvam do proleća, u proleće istresem zemlju iz saksija, odvojim lukovice koje sadim u novu zemlju i saksije stavljam na svetlo mesto (na terasu).
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 14:36
Znači i još čekamo . Hvala Voki
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 16:45
da, znalaca ima puno, te će nam sigurno netko još odgovoriti, držim fige Thumbs%20Up, ali zanima nas još i koliko se godišnje razraste.
Voki puno hvala na odgovoru, a i na prijašnjim postovima.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 16:55
Lukovica dosta poraste za jednu sezonu, a oko nje se stvara mnogo malih lukovičica koje odvojim u proleće pre sadnje. Neke lukovice su mi ostale i u bašti pa ću videti da li su izmrzle ili će krenuti kada otopli. Triangularis mi je prošle zime (2009/2010) prezimio u bašti.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 16:06
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:53
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:07
moon srce me boli kad pokažeš ovo-a ja pobacala
baš se lijepo širi i ima krasne cvijetiće
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:30
ajama...ma ipak mislim da nisi počpala tu djetelinu, vjerojatno je to ona obična koju i ja skinem kad kupim biljku pa ju presađujem, ona koja je puno sitnija...??
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 01:21
moon, kako je krasna Clap.
Prvi put je vidim. Nisam ni znala da imaju lukovice. Kod mene samo obična, koja po zimi nestane, a na proljeće opet bukne još šira.
Mislim da kada je pregusta i kada nema dovoljno sunca, da je napada hrđa. Dali je to točno, ne znam, ali sam vidjela kod prijateljice. Sada joj je predivna.


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 06:38
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 13:59
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo oxalisi koji su zasađeni prošle jeseni u bašti. Proletos sam posadio u baštu i one trolisne crvene.


danas sam naišla na lukovice ove djeteline -oxalis adenophylla,
jednom sam je imala i nemam pojma što se s njom zbilo, mislim da sam je bila posadila u teglu, zimu je bila na balkonu i na proljeće uopće nije potjerala

ako može kod vokija, kod mene sigurno može u vrt pa ću ovaj put tako Wink

voki, jesu li tvoje još žive?


Na vrh
harebare View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje harebare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 14:47
dobar dan evo ja nova pa imam par pitanja.
gdje se kod nas mogu kupiti lukovice oxalisa ja nigdje nisam nasla nikakve.
imam onu obicnu vrtnu djetelinu, triangularis i iron cross. zanima me mogu li se kod nas naci i druge vrste. inace ja sam u rijeci.
unaprijed hvala na odgovoru
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 14:56
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo oxalisi koji su zasađeni prošle jeseni u bašti. Proletos sam posadio u baštu i one trolisne crvene.


danas sam naišla na lukovice ove djeteline -oxalis adenophylla,
jednom sam je imala i nemam pojma što se s njom zbilo, mislim da sam je bila posadila u teglu, zimu je bila na balkonu i na proljeće uopće nije potjerala

ako može kod vokija, kod mene sigurno može u vrt pa ću ovaj put tako Wink

voki, jesu li tvoje još žive?





Natalija,vjerovatno su ti se smrzle u saksiji.Ja ih imam  posađene direkt u bašti i super napreduju već par godina..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 19:48
ja sam danas nabavila oxalis adenophylla, tako sam sretna!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 23:29

Tepih na škrtom tluSmile
 
ovaj je posađen prije mjesec dana da malo ubije monotoniju svojim dekorativnim lišćem
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 07:18
ovu s gornje slike sam imala nekada davno, presadila od bake naravno, ona ih je drzala izmedju gladiola pa bi ih u jesen zajedno s lukovicama gladiola spremala u podrum.....znaci li to da ne mogu prezimiti vani u slavoniji?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 08:37
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo oxalisi koji su zasađeni prošle jeseni u bašti. Proletos sam posadio u baštu i one trolisne crvene.


danas sam naišla na lukovice ove djeteline -oxalis adenophylla,
jednom sam je imala i nemam pojma što se s njom zbilo, mislim da sam je bila posadila u teglu, zimu je bila na balkonu i na proljeće uopće nije potjerala

ako može kod vokija, kod mene sigurno može u vrt pa ću ovaj put tako Wink

voki, jesu li tvoje još žive?





Natalija,vjerovatno su ti se smrzle u saksiji.Ja ih imam  posađene direkt u bašti i super napreduju već par godina..


imam i ja ovaj oxalis,ali sam mislila s njim u teglu zbog toga sto nemam mjesta osim na suncu,trpi li on sunce ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 12:09
Oxalis na balkonu, u zimi je bio na zimovanju. Svojom cvatnjom me oduševljava.
Inače, njega sam skupila u vikendici gdje se valjda sam zasijao (imamo tamo i bijelih, manje, svega grmić-dva, pa ga nisam dirala)
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 13:04


Mona...ako misliš na ovu vrstu, starinsku kako ju zovem, ona ti opstaje vani u Slavoniji bez ikakvih problema.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.