Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oleandar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oleandar

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 13:37
Možeš i sada, samo ga pažljivo izvadi iz stare posude 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kala2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kala2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 19:33
Pitanje za znalce: posijala desetak sjemenki oleandera u proljeće,  iznikle male biljčice sa dva lista, ona prva, koji ni nisu pravi listovi i sada tako stoje već 2 mjeseca, ja malo zalijem, pognojim... uglavnom, ne mrdaju, niti da uvenu niti ne napreduju. Šta da radim. To mi se desilo jedfnom i sa glicinijom, izašla biljčica, stajala 2-3 mjeseca dok ju nisam bacila. 
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 16:22
Ne bih se nazvala znalcem, ali bih odgovorila :)
Jedino što možeš uraditi jeste da prestaneš gnojiti. Male biljčice se mogu gnojiti tek kad puste drugi par pravih listića.
Ostavi ih negdje po strani, zalijevaj (ne previše) i čekaj. Kad krenu da rastu, onda će to ići brzo. 
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:22
Oleander :

ja sam do sada uvijek postigla uspjeh tako , da sam male pelcere stavila u vodu (vodu mijenjala) dok nisu pustile male zilice a tek onda ih posadila !
Na vrh
kala2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kala2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2010 u 09:04
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 08:27
Evo mog kontinentalnog oleandera.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 12:53
Prošle godine sam zasadila oleander, iz odrezane grančice koja je u vodi pustila korjen. Mladica se održala i u zadnja 2 mjeseca narasla na 30 cm.
Molim za savjet kako je dalje njegovati. Nema postranih izboja, samo raste u visinu. Da li je treba orezivati da malo dobije na širini, ili je prerano još?
Radije bih da bude grmolika, jer stoji na balkonu, pa nema previše mjesta za visinu.
Hvala unaprijed na savjetima!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 21:47
moj bijeli slavonski
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 01:58
Ifigenija kod nas (u primorju)oleandri rastu bez neke posebne njege. Ponekad ih odrežem jer su mi previsoki, a oni bace bočne izboje....Vjerovatno bi tako i tvoj, ali možda ga još nije dobro rezati jer je mlad.  Bitno je da je na direktnom suncu, koje on obožava...Toliko od mene, nisam ja neki stručnjak ali oleandar je jako jednostavan za uzgoj...
 
Evo malo mojih olendera....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 08:26
Prekrasni su oleandri. Ja sam uzgojila iz sjemena. Još ne cvjetaju jer su mladi, imam jedan koji će cvjetati. Po zimi se mora unositi u zaštićeni prostor.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 09:13
Jagoda, oleanderi su prekrasni! Hvala na odgovoru, i ja sam pomislila da je ipak još premlad, pa ga ne diram. On raste i dalje, očito mu se sviđa tu na balkonu!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 09:32
Baš mi je drago da ste oživjeli ovu temu, koja je neopravdano zapostavljena.
Predivna biljka, ništa ne traži, možete je ne zaljevati, sama se rasijava i širi, ima je u svim bojama, okoliši naših zgrada u Rijeci vrlo su atraktivni ljeti kad cvate oleandar, a tek niže prema Dalmacija njihova je raskoš ljeti nenadmašna.
Jagoda prekrasni su, mislim da imam i ja neke tvoje, ali na žalost zbog malog prostora sada su mi kod kćeri u Bakarcu, ali imam i tu nekoliko.
 
Evo ovaj je šarenolisni, tek se sprema cvjetati, a neki su mu listovi potpuno bijeli
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 22:04
imam crveni, bijeli i bež boje u posudama, zalijem ih svaki treći dan ali s velikom količinom odstajale vode
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:53
Navratila sam ovamo jer sam trazila lijek za svoj , medjutim , dobila sam kroz vas utisak da nije bolestan nego da se samo oslobadja starog lisca ! Prezimio je kod kuma dok sam se ja nalazila daleko na sjeveru ......


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 22:55
Ja sam zute listove i suhe cvijetove odstranila i mislim da je sad dobro .
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:02
evo i mog bijelog u bujnom cvatu

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:25
Oleanderi su vam prelijepi.Kada je dobro da se oreze, posot je moj otisao u visinu a nisma znala da se moze orezati.Imam pitanje za one koji znaju:Kako da ozilim oleander? Dobila sam reznice i par dana drzala u vodi i vec su posle da trule.
Da li ga treba cesto zalivati?
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:52
ja svoje reznice uzimam pri vrhovima većinom gdje su cvjetovi, ispod cvijeta ima mladih reznica i vrlo brzo se ukorjenjuju za nekih 8-10 dana jer su mlade, to da trune zna se dogoditi ako  reznica nije mlada nego je starija pa i samim time drvenkasta, ona ne može pustiti korjen,a u tom slučaju ona trune, treba ih često zaljevati, ja svoje i do 2 puta na dan, već su i stariji i jači, pa im treba i više vode ,a i na cjelodnevnom suncu je.
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 20:52
Originalno poslano od člana lorica10 lorica10 napisao:

ja svoje reznice uzimam pri vrhovima većinom gdje su cvjetovi, ispod cvijeta ima mladih reznica i vrlo brzo se ukorjenjuju za nekih 8-10 dana jer su mlade, to da trune zna se dogoditi ako  reznica nije mlada nego je starija pa i samim time drvenkasta, ona ne može pustiti korjen,a u tom slučaju ona trune, treba ih često zaljevati, ja svoje i do 2 puta na dan, već su i stariji i jači, pa im treba i više vode ,a i na cjelodnevnom suncu je.
lorica u pravu si.....
 
tako je i kod mene...ali ovaj bijeli drži mi koju reznicu...;))))Big%20smile
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 22:17
naravno cvijetićljubac, uživat ćeš u cvatnji iduće godineWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.