Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 10:50
Još jedno pitanje, ovu biljku imam u vrtu već 4 godine i već je lijep poveći grm. Nikad nije cvala.
Da li moram još puno čekati na cvat ?


Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 11:59
draga korijenko,
uvijek si mi dobrodošla i drago mi je da mislimo isto.
dobro je da si napisala ovo o alpskom zvjezdanu jer to potvrđuje što sam ja napisala.
meni je prvu godinu jedva preživio zimu jer ga nisam rasadila a otkad ga rasađujem prezimljava bez problema i zelen je cijele zime.
ne mora se rasaditi odmah nakon cvjetanja, pogotovo ako nije potjerao bočne izboje ali to svakako treba napraviti do 9. mjeseca da se stigne ukorijeniti do zime.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 12:24
I ja se javljam na prozivku ! Drago mi je da nisam propustila sat o alpskom zvjezdanu, jer sam ih puno bacila baš zbog toga kaj se previše raširio, al sad kad znam kako ga obuzdati, čuvat ću ovih par koje još imam !!

Slavice, ona ruža za MiruK, jel to tvoja ramblerica, tvoja najveća radost ??  Slika ruže na bijelom satenu je famozna !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 12:39
korjenko,
ne mogu naći neki razlog zašto ne cvjeta.
znam da joj šteti puno vlage ali tada joj počinju crniti listovi i ugiba.
ima ih puno vrsta pa tako i onih koje ne cvjetaju.
moja je uzgojena od položene grane i to je najlakši način razmnožavanja.
može se razmnožavati i reznicama u kolovozu

grmić sa moje slike se prije dvije godine zakorjenio, prošle godine sam ga presadila i nije cvjetao,ove godine su procvjetale najmlađe grančice dok najstarije nemaju cvijet.

što se tiče položaja, jednu sam posadila na cjelodnevno sunce i skoro mi je uginula, ostala je bez donjih listovai uopće se nije širila.
ova sa slike ima sunce do poslijepodne i jako je lijepa i grmasta.

hebe cvjetaju od svibnja do listopada ako im se redovno orezuju ocvali cvjetovi.

hebe su dobile ime po grčkoj božici mladosti Hebi.

porijeklom su sa Novog Zelanda gdje rastu u prirodi a starosjediocima Maorima su bile kultne i ljekovite biljke.

šarenolisni kulltivari su kratkog životnog vijeka, podložnije bolestima i često izmrznu ako nisu zaštičene preko zime, zato ih je bolje saditi u posude i zimi unositi u prostore gdje nema velikih minusa jer manje minuse mogu podnijeti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 13:06
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

I ja se javljam na prozivku ! Drago mi je da nisam propustila sat o alpskom zvjezdanu, jer sam ih puno bacila baš zbog toga kaj se previše raširio, al sad kad znam kako ga obuzdati, čuvat ću ovih par koje još imam !!

Slavice, ona ruža za MiruK, jel to tvoja ramblerica, tvoja najveća radost ??  Slika ruže na bijelom satenu je famozna !!
draga moja Free tako mi je drago da si došla.
pregledala sam ja i tvoj vrt, oduševila se bojama i biljkama u tvom vrtu a o mozaiku da i ne govorim.
a pošto ja puno piskaram po svojoj temi ne stignem se uvijek javiti a ponekad mi fali i inspiracije da napišem nešto lijepo.

Ruža na satenu je moja ramblerica CHEVY CHASE.
Za koji dan ću vam pokazati svu njezinu ljepotu i nesebičnost jer ima mnoštvo pupoljaka, jednako cvjeta i u polusjeni i na suncu i sve do jeseni nikada nije bez cvijetova.

a saten i ruže... znaš da svako ima svoje veselje a mene takva ljepota hrani i uzdiže u neke posebne svjetove i oslobađa od ovog, kako je Anaida lijepo rekla, vremena lavova.

sliku sa satenom i prvom otvorenom ružom sam poklonila Miri K zato što nas je ta ruža upoznala i zbog koje mi se Mira javila i zbog toga što nju kao osobu povezujem i sa satenom i sa ružom i zbog prelijepe poruke koju mi je napisala i na koju je stavila sliku ruže i link sa slavujevom serenadom!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 14:03
Ako si se ti Slavice, oduševila bojama i i biljkama u mome vrtu, e vala, onda sama sebi mogu skinuti kapu i nakloniti se sama sebi pred ogledalom !!!smile57  Jeess, al sam sada happyyyy!!  Idem odma nekaj van saditi, a na lukec i grašak bum mislila poslije kiše !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 14:12
hvala za zvjezdan obavezno ću to napraviti, ne bi htjela da mi opet nestane a još više što mi je rođendanski poklon Hug. To je meni posebno lijep cvijet, nevjerojatno lijepi spoj žute i lila boje smile71
Heba mi je vjerojatno ona koja ne cvjeta - nažalost, jer ima sve uvjete za rast i za cvat. Uh da je ovakva ko tvoja odmah bi ju selila u bijeli vrt. Imala sam davno i tu šarenolisnu što cvate lila. Prvu je zimu preživila ali drugu malo žešću nažalost nije.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 21:13
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Nemam puno vremena ali često sam u tvom vrtu,virim.Ovo za alpski zvjezdan nisam znala i baš ti hvala na savjetu.

OSice, drago mi je da si često u mom vrtu i drago mi je ako možeš nešto naučiti.
sve ovo i pišem zato da bi bilo što više lijepih i rascvjetanih vrtova
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 23:07

OREZIVANJE OCVALIH BOŽURA

Kada božuri ocvjetaju, orežite im ocvale cvjetove ali ne i stabljike.
Da bi i sljedeće godine bujno cvjetali i stvorili nove podanke, nemojte im rezati listove prije sredine jeseni.
Listovi su im potrebni da bi zametnuli nove pupove.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 21:20
Volim zaviriti u tvoj vrt.... hmmm, da zaviriti! Dođem i ostanem duuugo, osmatram čitam, učim i..... maštam! 
Možda je glupo reći da netko mojih godina mašta, ali ja sanjarim o tome da će i moj vrt, kada jednog dana odraste, biti tako raskošan i bogat.  A to "bogat" ne mislim samo u biljkama, nego i u iskustvu koje ću možda i ja moći sa nekim podijeliti kako ga ti sada dijeliš s nama.

Znaš, upravo razmišljam.... i nije ovaj svemir baš toliko loš. Koliko god nam uzeo i naudio, ipak nam je dao cvijeće da nas raduje. Jer cvijeće je uvijek tu...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:45

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:56
Draga Slavujčice, prekrasne cvjetne slikice!
 
Lonicera je očaravajuća, a tek ruža....
 
Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 16:08
Pita mene MM danas, "Kako ti više ne dosadi zuriti u taj laptop? Da mi je samo znati,  što ti je tamo toliko zanimljivo?" I ja se sad pitam, što mi je kod tebe zanimljivije, tvoj vrt ili tvoji komentari i uz najbolju volju, ne mogu naći odgovor na to pitanje. 
Draga Slavujčice mogu ti samo reći da si svojim dolaskom oplemenila ovaj forum.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 21:58
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Volim zaviriti u tvoj vrt.... hmmm, da zaviriti! Dođem i ostanem duuugo, osmatram čitam, učim i..... maštam! 
Možda je glupo reći da netko mojih godina mašta, ali ja sanjarim o tome da će i moj vrt, kada jednog dana odraste, biti tako raskošan i bogat.  A to "bogat" ne mislim samo u biljkama, nego i u iskustvu koje ću možda i ja moći sa nekim podijeliti kako ga ti sada dijeliš s nama.

Znaš, upravo razmišljam.... i nije ovaj svemir baš toliko loš. Koliko god nam uzeo i naudio, ipak nam je dao cvijeće da nas raduje. Jer cvijeće je uvijek tu...

dadinice draga,
iskustvo je ono što primjetiš, shvatiš i zapamtiš.
I ja sam nekada bila početnik a sve ovo što sada znam i što imam je rezultat velike ljubavi prema biljkama sa kojom sam se rodila i koja me nikada nije napustila.
Biljke su kao i ljudi sa kojima živiš, jedina razlika je u tome što biljke, koje ćeš posaditi u svoj vrt , možeš birati a ljude oko sebe baš i ne.
Pa ako si neku biljku posadila onda ju njeguj, brini o njoj, i živi s njom a ne pokraj nje.
Na taj način ćeš znati sve o njoj.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 22:09
Ova tvoja lonicera od kad sam ju vidjela postaje moja tiha patnja. Svima koji su zagledalli moju običnu opisivala sam tvoju crvenu s riječima" Ma nije to ništa, da vidite kakvu crvenu sam vidjela kod jedne divne osobe u Vinkovcima..." Reci mi molim te miriši li kao i obična?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 22:17
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Pita mene MM danas, "Kako ti više ne dosadi zuriti u taj laptop? Da mi je samo znati,  što ti je tamo toliko zanimljivo?" I ja se sad pitam, što mi je kod tebe zanimljivije, tvoj vrt ili tvoji komentari i uz najbolju volju, ne mogu naći odgovor na to pitanje. <div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
Draga Slavujčice mogu ti samo reći da si svojim dolaskom oplemenila ovaj forum.

draga tikvić, hvala ti na ovoj poruci.
lijepo je ovo čuti od nekoga tko ima krasan vrt, puno iskustva, tko je godinama na forumu sa puno napisanih i pročitanih poruka.
ovo je dokaz da trud koji sam uložila u vrt, u skupljanje i odgajanje biljaka nije bio uzaludan, da su sva moja i tuđa iskustva koja sam zapisivala godinama ipak nekome pomogla.
hvala ti još jednom, od srca!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 22:40
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Ova tvoja lonicera od kad sam ju vidjela postaje moja tiha patnja. Svima koji su zagledalli moju običnu opisivala sam tvoju crvenu s riječima" Ma nije to ništa, da vidite kakvu crvenu sam vidjela kod jedne divne osobe u Vinkovcima..." Reci mi molim te miriši li kao i obična?
eh Dijana sada si me opet natjerala da pišem.
Mislim da si vidjela da je ta lonicera malo stabalce.
Jednom sam jednom vrtlaru rekla da imam loniceru grm i da cvjeta crveno roza cvjetovima.
on je rekao da takva ne postoji i da je grmasta samo lonicera nitida.
da uvjerim više sebe nego njega, kupila sam istu takvu loniceru, istih listova,iste boje cvjetova i izrasla je kao i sve druge lonicere a stabalce je ostalo stabalce.
ovu na slici nisam ovog proljeća ništa orezivala.
jako sporo raste, ima krupniji cvijet a miriše puno jače od obične žute.
poslije ima crvene bobice.
sutra ću staviti sliku od grmaste i od penjačice pa ćeš vidjeti razliku.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 22:43
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Draga Slavujčice, prekrasne cvjetne slikice!
 

Lonicera je očaravajuća, a tek ruža....

 

Smile

Anaida draga
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 23:08
Tvoj vrt nije dobar za moj karakter !!! Taman kad pomislim da si neću više ništa nabavljati ni saditi, dođem ovamo i ...... 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 23:16
.... vidiš još nešto prikladno za bonsai![osim bršljana]
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.