Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Duda-Lave -moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Duda-Lave -moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 133>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 17:37
Duda, došetah polako i u tvoj vrtek, naravno, opet si me oduševila, odnosno oduševio me onaj tvoj rubnik sa školjkama iza kojeg su tvoji divni sedumi. Prekrasan ti je i "onaj grmić kaj stalno cvate", mirta ogrnuta mnoštvom bobica, plumbago s kamenjem u pozadini, a tek lavanda" reci, zar ti cvate nekoliko puta godišnje? Jer, lavanda u listopadu, alo?
Tvoje biljke kaj si mi poslala su posađene, kad se malo oporavim budem poslikala.
Još jednom moje divljenje tvojem vrtu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:52
gio hvala što si svratila Smile moram i ja od tebe skoknuti da vidim kako patkice,pasić cveteki
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 19:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Duda, došetah polako i u tvoj vrtek, naravno, opet si me oduševila, odnosno oduševio me onaj tvoj rubnik sa školjkama iza kojeg su tvoji divni sedumi. Prekrasan ti je i "onaj grmić kaj stalno cvate", mirta ogrnuta mnoštvom bobica, plumbago s kamenjem u pozadini, a tek lavanda" reci, zar ti cvate nekoliko puta godišnje? Jer, lavanda u listopadu, alo?
Tvoje biljke kaj si mi poslala su posađene, kad se malo oporavim budem poslikala.
Još jednom moje divljenje tvojem vrtu
bok draga eto kao i obično ja neznam kako se moje cvijeće zove a pogotovo podvrste lavande.E ovako stoji sa ovom vrstom  lavande,ona meni cvate skoro cijelu godinu osim kad polako prestane kad je velika vrućina(znači obratno od naše standardne lantane)a onda opet iz aljeta počne, ima kratke stapke ali miriši kao i svaka lavanda,ova druga što ima smiješne cvijeteke samo jedamput sada cvate.. 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 20:06
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ove sve sedume sam bila iskopala van prorijedila očistila od suhog i starog i evo nakon dva tjedna fino su došli k sebi
 
- Draga moja ja napokon da evo i malo ko tebe svratim . Ali najviše sa jednom molbom . Ovi sedumi-pogotovo kameni cvijet ja sam unijela u kuću i stavila u kuhinju na prozor . sad kad god pogledam njemu se zadnji listići kao napune vodom i otpadaju . Kod mene to ne može van jer sad još malo očekujemo snijeg-i zato su u kući . Da li je to normalnio radi promijene temperature ili će sve otići .Embarrassed A ostali listići prema vrhu su ostali ali ipak bi da znam šta se dešava
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 20:12
e draga niho da ti pokušam odgovoriti,mislim da ih trebaš malo zaboraviti zaljevati,oni vole vodu ali samo ako sunce prži,a sada si ih unjela u kuću a oni vole biti vani,mislim da sad nevole vodu..neznam to mi se čini jer svaka biljkica ima neki period mirovanja a mislim da se oni isto tako spremaju..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 20:45
Niho, ja ih unesem na stubište i cijelu zimu ne zalijevam, sve do proljeća , jer oni u stabljici i listovima imaju dosta spremljene vode za to razdoblje, pa napravi kako kaže Duda, zaboravi , barem neko vrijeme na zalijevanje
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 21:41
Lijepi sedumi, posebno mi je drag onaj prvi (kojeg naravno nemam u svojoj kolekciji)Wink!
Hvala Retriver Sanji na savjetu. Ja ih isto imam i sad me muči kako i kamo s njima! Znači u kuću bez zalijevanja! Ok, primljeno na znanje!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 09:38
Da bergenia, u kuću, ali ne na toplo, ostavi ih u podrumu ili nekom drugom mjestu gdje nema grijanja, a na proljeće ćemo o  pelcerima
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 22:57
evo mog novog stanovnika..hauchera..koja neznam..
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:02
moja draga ružica opet cvijeta ali ovaj put čisto žuta nema nigdje primjese naranđastog,ima još dva pupoljka baš im se veselim
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:12
samo da vam pokažem kako moja lozica mjenja boju u onu jesensku
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:23
još malkice sve cvijeta
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:45
Duda, kako ti je krasna ova crvena lozica! Odlična je...žuta ruža je divna, a šta je ova tvoja ljubičasta verbena neumorna....pa ona cvate od proljeća....super je! smile79
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 07:43

Slike su prekrasne.

Cvijeća još kao u priči. Tvoja lavanda u punom cvatu, moja već daaavno ocvala i već pošišana.

Sedumi su divni, da si bliže...WinkUkrala bih putem!Šalim se  već i nemam mjesta, al' me uvijek oduševe.

A slike mora, pa vrta slozicom...ClapClapClap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 08:07
sve je divno,al lozica je vise nego
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 09:10
Duda ja mislim da je ova tvoja Heuchera ,Heuchera sanguinea 'Leuchtkäfer' jedino me malo bune ove šare na listićima ali ako će ti cvasti rozo onda je sigurno.
 
Lozica mi je prekrasna u ovoj svojoj bojici.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 09:46
Draga Duda, vesela sam što sam jutrošnju šetnju vrtovima počela u tvojem nevjerojatno krasnom vrtu. Oduševila me krvavo-crvena lozica, kako pršti od ljepote. Što se tiče heuchere /zvončike/ mislim da će ti do proljeća biti prekrasna, lijepo se razbujati, a čini mi se da je ona vrsta koja ima cvijet koraljno crvene boje, nisam sigurna, trebalo bi pitati Babu Beu, ona bi je sigurno prepoznala.Kod tebe su klimatski uvjete su zvončike odlični.
A ona graciozna plava verbenaClapClapClap, savršena ljepotica.
Molim te, reci mi, kako njeguješ verbene, jel ih zaboraviš i ne zalijevaš preko ljeta ili su zahtjevne u pogledu vode. Voljela bih ih posaditi u moj vrt, ali nemam iskustva s njima.
Kako je mala princeza, jel zdrava?
S obzirom da je studeni pred vratima, imaš li namjeru doći u Zg da se vidimo na kavici?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 10:00
Duda ova lozica je unjela pravu jesen u tvoj vrt, super je slika. Clap
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 13:04
Bože šta bi rekla----------- od tvoje lozice pa na dalje sve ti je ne vijerovatno predivno-ali još šlag na kraju-ružasmile213
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 15:20
Lozica (vitez) ovako crvena je famozna i sad će dobiti još i crne bobice.....
I ja sam ove jeseni posadila heucere.... a ćemo se hvalit na proljeće-ljeto kad procvatu  Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 133>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.