Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 159>
Korisnik
Poruka
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 15:48
Jagoda nadam se da će se grančica zakorijeniti pratit ću razvoj događanja.....
jer sam i ja zainteresirana za pelcanje kada obrežem moj adenium, a to bi trebalo vjerojatno jako skoro pošto je i moj potjerao listiće...
čitala sam da bi grančicu trebalo ostaviti nekoliko dana da se rez zasuši a onda je staviti u vodu da pusti žilice..
 koja je tehnika bolja morati ćemo se osvjedoćit same....sretno smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 16:22
hibi me ocarao
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 20:06
Draga Jagoda, a što reći, preslatke dražesne visibabe, stravstveno crveni amarilis, bujni citrus, jednostavno savršena aukuba... Krasan je ugođaj u ove sniježne dane u tvom vrtu.
Lijepi pozdrav                                      
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 22:27
Stvarno sam ponovila kod tebe ulazak ali ostajem opet oduševljena smile64
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 02:18
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hej Jagoda, ti si nas svih zarazila - photobuketom, koji ima toliko mogućnosti, pikasom, koja je još interesantnija, ali sve to ne može nadomjesti tvoje cvijeće u izvornom izdanju, tvoje citruse, kamelije, pa i nešto što viđamo samo u tvom dvorištu.
Za adeniume treba samo malo strpljenja i svi ćemo se čuditi.
Triša hvala ti na pohvalama za moje cvijeće. Što se tiče photobucketa i picase stvarno su mogućnosti ogromne, mi smo još pravi laici u odnosu što se sve može napraviti...Ono što ja i svi mi sa  foruma uspijevamo  napraviti na photobucketu je ipak malo remek djelo, jer nedavno nismo ni znali što je kompjuter, a kamo li posebni efekti sa photobucketa...smile78
sutra je novi dan
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 10:58
Draga moja meni sa fotobuketa na mojoj strani iz vrta nestalo dosta slika ima stranica koje su prazne sve slike nestale dali se tebi to desilo ikako ...ja se juče zaprepastila kad sam vidjela pola cvijeća nema
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:24
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Jagoda ja sam očito bila i prije i sad dok su slike bile.

Ali sam zapravo sad tek saznala da je čemin, jasminium nudi florum ... jedna biljka a forzicija druga. Ja sam stalno mislila kako je to isto, samo  da ovo puzajuće procvjeta puno ranije....Confused

Svašta ću još s vama svima naučiti!Big%20smile

Baka draga, ti očito nisi naletila kad su nestale slike....Dobro sam to primjetila na vrijeme i vratila sam slike...smile136. Drago mi je da si naučila  od mene razliku između forzicije i čemina.Te su biljke slične po boji-žute, rano cvjetaju, ali jedna je puzajuća a druga nije. Ja također stalo učim na ovom našem najdražem forumu...Imena biljaka znala sam možda za svaku drugu biljku, a o latinskim nazivima da i ne govorim....Sada znam puno više , a i latinskih naziva znam jedan dio....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:46
Drage moje ja nikako da završim sa odgovorima na vaše postove...Nadam se da ću večeras kompletirati sve i onda krenuti sa novim slikama....
LORA hvala na posjeti i lijepim riječima, proljeće kuca...SmileClap
STEFKAJA i ja jedva čekam gardeniju da procvjeta, jer stvarno prekrasno miriše, ali morati ćemo još dosta pričekati..WinkClap.
GIO hvala ti što svraćaš kod mene i drago mi je da ti se sviđa hibi.ClapBig%20smile...
SARA hvala i tebi što redovno svraćaš i udjeljuješ mi komplimente..WinkClap
NIHO i tebi nestale slike...Vjerovatno si ih kao i ja nehotice brisala na photobucketu a onda nestanu i na forumuShockedAngry
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:52
Evo sada i nekoliko novih slika...Šafrani vire iz zemlje...
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:54
Jedan od zumbula već je dosta ojačao...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:56
Bergenia je već lijepo otvorila svoje cvijetiće....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 03:02
Iako moje kamelije imaju posebnu temu ipak ću tu staviti ovaj  od jučer rascvjetan cvijet CAMELIE JAPONICE Dr. BURNSIDE....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 03:09
A sad malo o adeniumima....Ovo jesu mahune sa sjemenkama mog lanjskog adeniuma, koje nikako da sazriju...Nezgrapne su i teško ih je dobro slikati..Iz tog razloga sam jednu i slomila i ostale su mi samo tri....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 03:12
Ovo je malo gro plana jedne mahunice, imam dojam da sazrijeva jer je malo tamnija nego što je bila....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 03:16
Za kraj lijepa vijest iz rasadnika adeniuma....Večeras su me obradovale dvije bebe koje su se probudile i ponosno uzdigle u vis...Evo jedne bebe...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 03:31
smile160
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

Jagoda nadam se da će se grančica zakorijeniti pratit ću razvoj događanja.....
jer sam i ja zainteresirana za pelcanje kada obrežem moj adenium, a to bi trebalo vjerojatno jako skoro pošto je i moj potjerao listiće...
čitala sam da bi grančicu trebalo ostaviti nekoliko dana da se rez zasuši a onda je staviti u vodu da pusti žilice..
 koja je tehnika bolja morati ćemo se osvjedoćit same....sretno smile78
Bromelia tebe sam jednostavno preskočila jer si se dva puta javljala , ali eto me tu sam da popravim situaciju...Moja reznica je u rasadniku zajedno sa sjemenjem.Odrezala sam je i malo pričekala da se posuši i onda stavila u zemlju.Za sada se dobro drži , vidijeti ćemo kako će ići dalje...Biti ćeš obavještena kako ide zakorjenjivanje, pa onda možeš i ti krenuti....Večeras radosna vijest, prve dvije sjemenke su proklijale ,odnosno bebe su se počele buditi....
smile94...
sutra je novi dan
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 05:35

Moram se javiti da pozdravim male bebe. Prošlih sam dana dosta tražila podatke po netu o adeniumima pa sam negdje pročitala da se mahuna zna rasprsnuti i sjeme razletiti. Ja bi oko mahuna stavila "čarapicu".

Meni se nešto slično desilo sa ricinusom, a njemu, kad se sjemenke razlete - frca na sve strane.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 08:22
Divno j gledati lijepe biljke, ali je jako zanimljivo gledati tako dobre snimke klijanja, početaka biljčica! Bravo Jagoda! Umjetnica!Clap
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 09:21
Draga Jagoda, moji šafrančići su visine 6 mm /izmjerio MM/ u tegli na balkonu ! Sretna sam što su uopće niknuli !
Prelijepo je tvoje cvijeće, a kamelija je čarobna.
Lijepi pozdrav
 
                                    
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 00:22
Prekrasno, kod tebe Jagoda počelo proljećesmile113
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.