Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 136>
Korisnik
Poruka
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:17
i kod mene također. Mislim da će cvjetati među prvima. Ili on ili arctic queen...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:25
Orezivanje je skroz ok. drastičnosmile55
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 08:53
I kod mog multi blue-a se vec naziru pupovi, moj je inace od pocetka vani uz zicu ograde, prezivio je i -15 :) ....Sta bi mi savjetovali, koju vrstu klematisa da uzmem, neki bih koji sto duze cvijetao, boja toliko nije ni bitna, samo da sto duze u cvjetu uzivam :) Ovaj "multic" je predivan, ali jako kratko mi cvate, poslusam Klimatisa pa ga orezem nakon cvatnje , mozda me obraduje jos jednom turom predivnih cvjetica, dajte pliz savjet koji da kupim??!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 09:44
Nema tog koji duže cvate, osim ovih 2. skupine koji ponovo cvatu ako imaju svu ljubav i uvjete.

jel te zanima neki veći ili manji? Ovisno o prostoru?

Moja preporuka clematisi 1. ili 2. skupine . Znači alpina, armandii,  cirrhosa,
forsteri, macropetala, napaulensis, paniculata. i od velikocvjetnih 2 skupine tipa Le coultre, miss bateman, dr ruppel, mrs cho..., ili neki lijepi dupli tipa josephine, taj si ja moram uzet.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 10:24
Ja bih Maso stavila madame le Coultre, kod mene npr ti cvjetovi najduže traju
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 10:37
Slažem se, to sam mu i napisao. Može i pillu.
Neka se sve zeleni
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 11:06

Hvala vam na savjetima, btw. Klimatis ja nisam musko Tongue

Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 20:13
Društvo pozz,dođoh sa kavice iz Osijeka i Lilia mi donijela reznice clemantisa trebam ga zakorijenit,koji je najbolji način.Vjerujem da ovdje negdje piše ali sam preumorna za citanje svih stranica a Ljiljanu nisam stigla pitat.
Molim pomoć!
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 21:51
ja sam moje tufnila u prah za zakorjenjivanje pa u zemlju (kalj)... netko je dao savjet da se, ako nemaš praha, umoči u med...
i ja čekam, odgovor na tvoje pitanje kako bih još nešto naučila.
 
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 09:37
Moji clematisi su pored ruza penjacica koje su propupale i napale su ih biljne usi..Citala sam da clematisi ne vole bas kad ih se sprica pa me zanima imate li kakav savjet, cime pospricati ruze a da oni ne nastradaju!!!??smile100
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 14:19
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Ovako ih trebaš izrezati i popikati u teglu sa zemljom, neke se neće primiti, ali da ti 50 % uspije dobar posao.


ovo sam tražila i pronašla Wink
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:20

Pozdrav svima!

Trebam hitnu pomoć.
Gdje bi mogla nabaviti ili dati napraviti neku trajnu konstrukciju za klematise?
3 kom su od prošle godine i hitno trebaju nešto, a njih 5 kom čeka sadnju.
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:11
Kod nas gotovih plastičnih konstrukcija ima u Getrou i Lidlu (osamdesetak kuna), a metalnih-jako lijepih, u Obiju, ali su skupe, neke i preko tisuću kuna 
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 12:43
Gricka, hvala ti na informaciji!
Znam za konstrukciju, kao luk, u lidlu ali ne znam što sa prostorom između.
Smislit ćemo nešto.
    smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 19:46
Najjeftinije i najefikasnije pocinčane mreže visine 2 m, napravi se krug, pošto je kruta, samo se klinovima usidri, a clematisi lijepo popune prostor, ili hexanet mreže koje sam gore na slikama stavio. Jeftino a efikasno.

Stare drvene ljestve, 2 kolca i između žica, svašta nešto. najbolje živa podupora uz neko drvo, grm.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 19:47
Originalno poslano od člana strada strada napisao:

Moji clematisi su pored ruza penjacica koje su propupale i napale su ih biljne usi..Citala sam da clematisi ne vole bas kad ih se sprica pa me zanima imate li kakav savjet, cime pospricati ruze a da oni ne nastradaju!!!??smile100


Confidor u neku malu špricu i propisani omjer, i po meni neće ništa biti.

Neka se sve zeleni
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 23:30
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Gricka, hvala ti na informaciji!
Znam za konstrukciju, kao luk, u lidlu ali ne znam što sa prostorom između.
Smislit ćemo nešto.
    smile78


Sto se tice prostora izmedu, ja sam to rijeshila onom plastificiranom zicom kojom se povezuju penjacice..napravila sam mu kao ljestvice..Wink
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 23:31
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Originalno poslano od člana strada strada napisao:

Moji clematisi su pored ruza penjacica koje su propupale i napale su ih biljne usi..Citala sam da clematisi ne vole bas kad ih se sprica pa me zanima imate li kakav savjet, cime pospricati ruze a da oni ne nastradaju!!!??smile100


Confidor u neku malu špricu i propisani omjer, i po meni neće ništa biti.



Hvala!!
Probat cu ..nadam se da tangutici i I.staru nece naskoditi ...
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 08:32
Ja ruže naprašim s pitroidom, a kad gamad ugine istuširam ih da skinem bjeliloSmile
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 10:59
Još jeftinija  verzija je prašak protiv zlatica- domaći ljudi ga zovu pantikan!
Ja svoje ruže i ostalo bilje špricam sa svim i svačim što su mi preporučili u vrtlariji Horavat!
            smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.