Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 82>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 09:59
Originalno poslano od člana milica09 milica09 napisao:

Ako je taj deo koji je od nje ostao zdrav, onda nema problema ona ce se obnoviti.
     Hvala puno! Utjesila si me, ma dan si mi popravila. Inace, jos cvrsto stoje ta dva listica! Valjda sam je spasila... Samo sad treba biti oprezan sa zalivanjem, ali tesko je odrediti pravu mjeru oko toga.  smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 06:22
Kacunak, zapravo i nije tako tesko. Pusti da se površina zemlje skroz zasuši (tada je na  2 cm dubine još malo vlažno) i onda zalijevaj.

Suz@, dobro si primijetila da ti vodeni korjenčići nisu isti kao oni zemljani. To je upravo razlog što je listiće bolje odmah saditi u zemlju. Sad kad ih posadiš u zemlju sa tim vodenim korjenjem, treba im dosta dugo da se prilagode uvjetima zemlje,  tako da u tome gubiš dragocjeno vrijeme. Drugi put ih pikni odmah u zemlju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 00:06
Ako neko ima iskustva sa Plantela prahom za oziljavanje ljubicica, molila bih da mi javi ima li to ikakvog efekta?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 21:25
jedna moja

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 22:53
Najomiljenije i najestetskije su mi ove sa kracim lisnim drskama, a i najprakticnije! Enrikova nona, bas je slatka! Baca se na posao, bice lijepih cvjetica. Kod mene 13 komada, sve cvjetaju! Ljepota ih uzgajati, nikad dosta ovog lijepog cvijeta.
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 14:41
Pozdrav svima! Svoju prvu ljubičicu dobila sam na poklon prije 2,5 godine, super se razvijala i danas ima hrpu potomaka (jedan od njih je i ova roza na slici :)). U međuvremenu sam nabavila i bijelu i od poznanika dobila listiće ljubičica drugih boja koji se super razvijaju, ali zanima me postoji li način da ih sama križam i dobijem šarene hibride ili je to neki zahtjevan proces za koji su potrebni stručna ruka i posebni uvjeti.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 18:04












Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 18:38
Stvarno su vam prelepe,moje stagniraju,Milice kako uspes da im ovak listovi sijaju,stvarno me to odusevilo.Clap
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:29
Leona, zaista im ništa posebno ne radim, 1 do 2 puta nedeljno  polijem a prihranjujem  rijetko, možda jednom u više od mjesec dana, Na jednoj ( roza) sam napravila po savjetu Nine tako što sam u kutiju od margarina stavila razrijeđeno tekuće gnojivo, poklopila kutiju, napravila rupu na poklopcu i od najlon čarape napravila "fitilj" koji je jedan kraj u kutiji a drugi kraj u korjenu ljubičice ( kroz rupu na dnu lonca) i taj lonc s ljubičicom stavila na poklopac pa si ona sama vuče potrebnu hranu. Ta je mnogo naprednija i veća i ljepše listove ima nego ove druge. Bilo bi dobro da sve tako stavim jer se ne mora zalijevati , samo povremeno usipati u kutiju potrebnu hranu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 10:44
Tina :) dobro nam došla u svijet ljubičica! smile73  Na žalost na tvoje pitanje ne mogu odgovoriti, ja ih razmnožavam samo putem listića a ovdje na forumu se nisam srela sa nekim posebnim tehnikama kako bi se dobili križanci. Ispitaj, pokušaj, želim ti puno sreće i uspjeha!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 15:36
Hvala na dobrodoslici! :-) Tek sam sad otkrila ovaj forum, ali trudit cu se da ga cesce posjecujem jer su razmjene iskustava uvijek korisne i dobrodosle. U medjuvremenu sam malo iscackala metode stvaranja hibrida ljubicica i kazu da u kucnoj radinosti funkcionira tzv. kalemljenje dodirom. Navodno je dovoljno uzeti po listic dvije ljubicice razlicitih boja i ubosti ih u zemlju tako da im se rezovi dodiruju. Listici ce nakon nekog vremena srasti i pocet ce pustati zajednicki korijen, a kasnije i nove listice. Nakon toga treba cekati cvijet koji bi trebao imati miks boja maticnih cvjetova. Eto. :-) Ja cu probati pa javim ako uspije. :-)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 16:12
Tina, držim ti palčeve da postupak bude uspješan! Thumbs Up Možda i sama pokušam ali u proljeće, jer tada je najbolje vrijeme za razmnožavanje, ali to sigurno znaš jer imaš lijepe male ljubičice... Big smile Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 19:59
To mi je i trebao biti jedan od zadataka za proljeće, ali sam nenamjerno potrgala nekoliko listića dok sam rasađivala mlade biljke koje su u zadnje vrijeme počele rasti ko blesave i više nisu mogle stati u male teglice (roza mi je iz jednog zasađenog listića dala pet mladih biljaka, toliko puno odjednom nikad nisam dobila!) pa mi je bilo žao tek tako baciti listiće... Stabljike sam im rezala škarama, pod kutom od cca. 60° pa sam dobila lijepu ravnu površinu za "sljubljivanje" , a opet sam im ostavila i mjesta za izbojke iz sredine. Osigurala sam im mjesto na kojem će im biti toplo i tijekom zime pa ću vidjeti hoće li išta biti od svega toga.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 20:28
Iz jednog listića pet biljčica...smile39.... pa onda su ljubičice stvorene za tebe! Samo naprijed! Ako ništa drugo, možda dobiješ jednu biljku koja ima npr. jedan rozi a drugi bijeli cvijet! Inače, znaju se one ponekad čudno ponašati i iznenaditi bojom...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 20:48
Baš zato i nisam mogla odoljeti pa sam ih sad ubola u zemlju. Nekako mi je još draže saditi ih kad nemam pojma kakav će biti rezultat.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 21:19
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Provjereno sa vise strana ;) Jedna je biljka! Ali sta joj se desilo u pupovima neznam...



    Tina, možda dobiješ nešto slično! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 21:24
Aaaaaaa, super izgleda!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 21:34
Znala sam da će ti se svidjeti! smile198I meni je fora...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:01
Zdravo svima, dobrodoslica Tini! Imala sam grdan problem, juce ujutru pogledam u jednu od ljubicica- kad ono list se bijeli, jedan! Uzmem lupu, hiljade malih bijelih crvica gmizu... Izgleda kao posuto bijelim kukuruznim brasnom. Odmah sam reagovala i rijesila se te nevolje, danas nema nista ali juce sam se sokirala kad sam to vidjela! Simptomi su kao kod tripsa, i polen je s cvjetova rasut. S druge strane, lici i na brasnastu bubu, ma fuj.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:04
smile100 uuuuuu, drago mi je da si odmah riješila problem i da se nisu proširili... Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.