Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:14
Situacija na balkonu je sljedeća:
 
 
Barbarože i pelargonije viseće su zakon.... lijepi su mi ove godine i zvončići plavi i bijeli (campanula isophylla)
 
 
I portulaki na šterni još uvijek su lijepi i stalno cvatu (otkrila sam ih ove godine i ovo im je mjesto nemjenjeno i za ubuduće!)
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:19
Hoya se je raspitivala za moju budleju, evo kako joj je lijepo od kad sam je presadila u vrt, opet je procvala...... miriši, miriši...
 
 
 
Ciklame šumske, da nastavimo u lila tonovima
 
 
Anemona roza, svaki dan veća i ljepša......
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:32
A tu je malo šarenog društva u vrtiću ispod ukrasne paprike: od napred bijeli lisiantus( sav jadan), do njega neki mali zeleni puzavac od Niho-opd malog picmoljka do pravog ljepotana, do njega u crnoj vazi haemanthus crveni- Silvek, konačno je mrdnuo, jedva čekam cvijet, iza njega vaza sa sukulentima od Dude i još iza žuta Lantanina "penjačica" ( dvije su mi već ogromne u vrtu, ubrzo će jedna cvjetatTongue)
 
 
U tom vrtiću lijepo se je razrastao i Trišin puzavac, "debeli" delospermum
(ma tko bi pamtio sva ta imena Wink)
 
 
Ovaj novi sedum (od subote) čeka svoje mjesto u vrtu
 
Pitala sam tete prodavačice koje je boje ali one nemaju pojma, toliko mi je bio lijep da mi boja uopće nije bila bitna, za 19,00 kn ne isplati se ga ostaviti kod njih Wink, pa to bi bila prava grehota....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:38
Ovih sam dana malo sređivala grotu-stepenice, sva je bila zarasla u majčinu dušicu, dodala sam neke biljčice od Shashe, a nešto već postojećih je procvalo..... sad već liči na nešto Tongue
 
 
 
 
Počeli su i jesenski žuti šafrani ilitiga stručno "STERNBERGIA LUTEA (Žuta lužarka), uh, kako mi to dobro ide....Wink
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:46
Svi ste danas nešto kukali da nije neki baš dan da nije baš neko vrijeme pa evo vam malo ugođaja sa kupanja prošle nedjelje na Voloskom (lungomare), najljepše je kupanje u devetom mjesecu, tko još nije probao ne zna što propušta......
 
Ovo je moja druga ljetna adresa- Schmit
Dole u lijevom kutu je ulaz u more između grota.
 
 
Točno gledamo opatijski porat
 
 
 
I na drugu stranu pogled na Rijeku
 
 
Nadam se da sam vam barem malo uljepšala ovaj, barem kod nas, oblačni dan...... jedva čekam subotu i nedjelju, opet kupanje, može me spriječiti samo kiša......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 14:49
korjenko hacijenda je prekrasna a tek slike Opatije.... smile72
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 15:40
Situacija na balkonu je odlična kao i u cijelom vrtu.
I mene zanima kakve će boje biti taj sedum.
Anemone se prekrasne.
Ciklame - šumske kod nas u šumi cvjetaju u rano proljeće. Jesu li to neke druge ili?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 15:46
Kod nas nema u šumi ciklama u rano proljeće, samo šafrani, te sam donesla iz šume i te su prave jesenske - deveti mesec.
 
Rose, sad znaš zašto ljeti mjenjam adresu...... "parkiram" se oko 9,00 i odem doma oko 17,00-18,00 a nekad se skoknem okupati i navečer Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 16:06
Korijenko,predivno.Zvončići su stvarno divni.A slike mora...One su mi uljepšale ovo poslijepodne.Kod nas se već nazire jesen...
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 16:20
I meni si uljepšala dan slikama mora. Hvala ti na tome.

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 16:23
ajde ne mami nas sa tim morskim slikama - kod nas već dobrano jesen i već sad me jeza hvata od zime.Sve ti je lijepo ali zvončići isophyle su predivni.Jel oni rade sjeme?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 18:57
Krasno ti je draga Korijenko u dvorištu...a prekrasne su i "morske" slike....ja sam isto zaključila da je najbolje na moru u 9. mjesecu!....nema gužve a more tooooplooooo.....Big%20smile
 
a ovaj sukulent se zove LAMPRANTUS
 već vidim kak ti bude lijep kad naraste......takve ogromne imaju Lantana i Duda-Lave....divota jedna! Clap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:04
teasa,vrt ,a morski ugodjaj
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:11
Kao i uvijek prekrasne kombinacije. Zavidim ti na prostoru koji imaš za urediti, tako da pored prekrasnog cvijetnjaka, vrta, ima još i prostora za voćke, travu i kamenjare. Mini rajčice su prekrasne, posebne, velike ma nemam riječiWink

Ukrasne paprike nisu za jesti ili se jedu? Dobro kako su kod tebe tolike , a kod mene tek cvjetajuShocked? Baš su neobične i lijepe.

Viseća kampanula je očaravajuća. Može li ona preživjeti zimu vani?Čini mi se da sam tu vrstu kupila i posadila u vrt misleći da je vrtna.

E jako me zanima ona čuvarkuća na štapovima( moj stručni naziv ili nakalemljena na granu) što si mi dala , može li preživjeti snijeg?

Prekrasnosmile169
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 19:34
Terasa je prekrasna,sedum ,bez obzira kako će cvasti,isto tako no ove tvoje kamene stepenice ću sanjatismile39
Još jednom,hvala na paketu.Sve biljke su u super stanju a moje već posađenesmile79(kutijica,čeka otvaranje ,sutra,na kaviciWink)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 20:41
smile96balkon ubija lako se je faliti sa mojim cvijecem na balkonu.

** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 21:42
Drage moje gošće kod mene je sad potpuno obrnuti ugođaj od onog popodnevnog morskog, kiša lijeva ko iz kabla, grmi i sjeva.... smile92

Pitate za zvončiće - za sjeme ne znam tj. nisam nikad ni gledala ako ima, nekad kad ih je pazio i presađivao moj tata visjeli su po cijelom balkonu 6 vaza, naizmjenično bijelo plavo...... lani sam ostala na dvije vaze i uspjela mi se primiti jedna kitica od pune vaze što sam zapikala i to plava, bijele su jako teške za održat ih i nježnije su od plavih.Tako da ove godine imam 3 vaze, ne stajem dok ih opet ne bude po cijelom balkonu.

Šmrcko, ja taj viseći zvončić obavezno spremam preko zime jer bi sigurno
smrznuo. Paprike ne znam da li su jestive ali ja ih ionako ne bi jela Confused,  za čuvarkuću na štapovima da li misliš na sukulent što sam ti dala kad smo bile kod moje mame onaj koji raste bez zemlje, taj moraš obavezno spremati preko zime i povremeno ga špricati vodom ili staviti ga na kišu da se dobro namoči.
Flavia hvala za naziv Lamprantus, lani mi ga je dala Triša i smrznuo mi se je preko zime ali mislim da je bio na jako vjetrovitom i nezaštićenom mjestu i nije se još bio dobro zakorjenio. Ovaj je od proljeća, narastao je više nego duplo i posadila sam ga u zaštićeni vrtić ispred kuće gdje mi je i kamelija, testiram ga ovu zimu, ako preživi bit će ko kod Dude ili Lantane Wink
 
Shasha, primit će ti se sigurno, Trišine koje sam joj dala lani na jesen ove su joj godine u punom cvatu, odredi im malo polusjene i dosta mjesta, kad porastu jako se šire, imat ćeš za presađivat i djelit koš i još....
Lijepo se provedite sutra, svima velika smile78
Niho, da mi vidiš tvoje koprive....smile94
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 21:50
smile227koliko ljepote...
Od papričica,paradajzića,cvijeća,kamena i mora...
 
Predivno!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 22:59
Uh, uh imala sam što gledati i čitati pola sata, ma divota, a ona da škartoc na glavu, grota je izvrsna, malo ćemo je još popuniti s nekim novim cvjetićima Wink, ali balkon obara s nogu, ma ti zvončići su prekrasni, a Opatija bajna, bili su to lijepi dani, kako se ono kaže, nikad zaboravljeni.
život je more
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 23:56
kao i uvijek oduševim se šetnjom tvojim vrtom, i malo ti zavidim na tolikom prostoru, gdje možeš zaista pustiti mašti na volju....a latinske izraze bravo!!!!!!izgleda da vas pomalo uspjevam zaraziti hahahahah
Bravoooooo za sve slikiceClapClapClapClapClapClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.