Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 136>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 17:15
Rastu clematisi kao gljive poslije kiše. Odemo za vikend na more a kad smo se vratili džungla u vrtu.

Prva će u cvijet kako mi se čini montana mayleen i to obilato.

Čini mi se da reznice dobro napreduju, jer se dosad nijedna nije osušila.

Pitanje je sad koliko će im vremena trebat da se ukorjene. Tanguticu i MLC sam u prašak bio uvaljao, dok Pearl d azur nisam jer su bile skroz mlade i mekane.

Pillu, MLC, Jan Lindmark, Westerplatte, Ville de lyon, Margaret hunt, miss bateman , the president su puni pupova.

Multi blue i dalje cvate ali je i dalje anemičan nažalost.Confused
Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:30
ClapMoji su isto skoro svi napupali. Samo mi macropetala ne mrda. Presadila sam je ali se ništa ne događa
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:39
Budem ih sve poslikao da ih pokažem. Joj ići ili ne u kaliju po  Josephine ili neki drugi egzotični. Taj macropetala mi je super(Jan Lindmark kojeg imamo je jedan od prvih te vrste), Frankie ili onaj drugi slični su na mojoj listi želja.
Neka se sve zeleni
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 15:30
Društvo smile78trebam savjet,od danas sam vlasnica dva mala clemantisa! Da ih presadim odmah u veću posudu ili da ih ostavim?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 16:09
Bravo Arim !
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 16:51
U veću teglu obavezno, ove male kupovne su premale. Oaim ako nije mlada reznica.
Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 16:56
Moja prva dva clematisa Dr Rupple i Multi blue sam kupila u jesen prošle godine i odmah ih posadila u vrt. Ovdje sam pročitala da se to ne preporuča nego da ih treba držati u cvjetnjaku bar dvije do tri godine ili tako nešto. Bila sam razočarana jer sam mislila da sam ih uništila. Ove godine pred kraj zime kupila sam Clematis Jackmanii, kako bi bar jednoga imala. No, na sreću, clematisi koje sam odmah posadila u vrt još uvijek niću i puštaju stabljine, a i pupaju. Iz svohg iskustva odmah sam i Jacmaniia posadila u vrt. Na njemu se, kroz desetak dana, odmah prmjetilo da mu u vrtu više odgovara. Evo i slike prvog pupa dr Ruppela
 
 
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 19:12
Ja bih malene klematise svakako stavila u posudu a ne direktno u vrt. Rasti će oni u vrtu i ove godine, ali dogodine će se jako mučiti. Sve ovisi koliki su kad ih se kupuje. Moje je iskustvo da oni kupljeni u Obiju i Kaliji mogu odmah u vrt jer su stari godinu-dvije, a ostali kako koji. Većina prvi put ide u  posudu
Smile
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 19:19
Kupila u Kauflandu,dosta su sitni u odnosu onih u Kaliji.Znači presađujem ih u veću posudu pa kad ojačaju u vrt.A to mi i paše jer nisam još osmislila kakav vrt želim i gdje koju boljku želim imati.
Hvala vam na savjetima.Tongue

Moon takve sam upravo kupila.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 20:04
moji su počeli cvijetati, dva su procvijetala i treći će brzo! kad uslikam staviti ću slike!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 22:11
arim....taman dok osmisliš vrt i biljke će biti veće.
Moji su bili uobičajeni kakvi se inače prodaju u MBM-u, a koliko sam vidjela i u drugim centrima (Bauh..., Plod....i sl.) su tih veličina, uobičajeno kontejnirani.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 23:11
Bila sam danas u Bauhausu i Baumaxu (Zagreb). Baumax ima puno veći izbor clematisa.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 21:58
Koji ti cvjetaju Antonija? Kod mene veliki pupovi, ali još koji dan ništa...
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 09:27
Meni je 15 vrsta u pupovi, jedino cvate multie blue koji je u tegli.

Bit će prekrasnih slika.
Neka se sve zeleni
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:02
Ja sam prošle god kupila 3 Warszawska Nike i 1 Jackmanii, odmah sam ih posadila u vrt  i 2 su mi se osušila tokom ljeta. smile43 Sad sam opet nabavila 2 Jackmanii-a i 2 Comtesse du Bouchard za pergolu s ružama smile57 al se bojim ih posaditi u vrt da mi se opet ne osuši dio. Kaj da radim??? smile226
I da, dali ima možda netko Lanuginosa Candida ili Madam Le Coultre reznicu??? Big%20smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 14:10


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ovo su moja 3 klematisa posađena lani, imam još par tegli sa zapelcanim grančicama dobivenim od naših curica, kada procvjetaju, stavit ću sličice, pa vas molim, biste li bile tako dobre da mi pomognete identificirati ih, jer....ovo su mi prvi klematisi pa se nisam zanimala za imena kad već imaju tako krasan cvijet, ali vi ste me ponukale da saznam njihova imena, pa da barem znam sa čime raspolažem!!!

Unaprijed hvala!!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 20:57
identifikacija, kad procvijetaju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 10:18
Originalno poslano od člana d.i.n.a. d.i.n.a. napisao:

Ja sam prošle god kupila 3 Warszawska Nike i 1 Jackmanii, odmah sam ih posadila u vrt  i 2 su mi se osušila tokom ljeta. smile43 Sad sam opet nabavila 2 Jackmanii-a i 2 Comtesse du Bouchard za pergolu s ružama smile57 al se bojim ih posaditi u vrt da mi se opet ne osuši dio. Kaj da radim??? smile226
I da, dali ima možda netko Lanuginosa Candida ili Madam Le Coultre reznicu??? Big%20smile



Samo pročitaj ranije postove, sve ti piše.

Naši rastu kao gljive poslije kiše.
Neka se sve zeleni
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 10:58
ma jedni kažu u teglu, drugi da im bolje paše u vrtu, ko će ga znati... sad mi je palo na pamet da je možda moj pas tu imao šape, jer suše mi se stvari koje rastu na čoškovima a tu psi vole označavati teritorij ( a bome sam ulovila muža kak mi je poflaksao ružu jučer, i još se pravi mutav. kao nemre kosit travnjak sa svime kaj sam ja tu "nabacala" . najbolje da ne sadim cvijeće zato da može kositi bez brige smile42)stvarno, biljke koje sam ogradila su dobro! ništa idu u vrt i u ogradicu!!!!!
Tena 28.3.2010
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:31
Kupila sam još jedan novi: Dorothy Walton. Jedva čekam da počne rasti!


smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.