Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 78>
Korisnik
Poruka
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 00:06
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Hvala Hombre, ali nismo se razumjeli. Znam da nakon editaa može ostati, ali ponekad na kraju linka za sliku ne bude [/IMG] nego /> pa se slika ne prikazuje ali je link i dalje tamo. Svejedno hvala.

Jesi pokušao sam oploditi cvjetove?
Nema ali Wink Nešto nije u redu ako ne dobiješ [/IMG] na kraju. Dogodi li se ipak jednostavno ga copy/paste s nekog drugog mjesta i link radi. Inače kod mene nije uopće pokazivalo ni link bez obzira gledao post direktno ili  pokušao odgovoriti na njega i da nije bilo MisterNo ne bih sliku ni vidio.
 
Gledao sam cvjetove povećalom i jednostavno se vide crni prašnici na kojima se drugi dan vidjela mrvica bijelog sa strane pa sam pokušao prenijeti s cvijeta na cvijet i to dva puta ali mi to nikako ne izgleda količina koja bi trebala pošto je to bijelo što bi trebalo predstavljati pelud zaista marginalno i jedva uočljivo.
Ima još desetak pupova cvjetova ali to ide strahovito sporo pa jedan koji već ima bijelu "kuglicu" iz koje bi se trebale otvoriti latice stoji tako već pet dana. Obzirom da je kod mene vlaga prošlih dana bila pala na 34% da bi jučer i danas opet porasla siguran sam da je to razlog. Da bi stvar bila još ljepša opet krajem tjedna zovu suho vrijeme i anticiklonu pa su mi nade sve manje i manje Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 16:32
Nastavak berbe, sve već isjeckano i u sušilu



choco bhut jolokia

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 17:00
Palo mi na pamet - sad sam režući paprike iskoristio nekoliko pari lateks rukavica. Da li tko zna mže li se lateks kompostirati, meni logika kaže da, ali ima li tko točan podatak?
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 19:19
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Nastavak berbe, sve već isjeckano i u sušilu
Čestitam na berbi Smile
 
Novi hoster je pravi pogodak. Obzirom da ih ima cijelo mnoštvo besplatnih zbilja se nema potrebe mučiti s nekim ako ti pravi probleme.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 19:41
Da, ti ne?

edit: novi hoster, nadam se da se vidi.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 21:28
Niti ja ih ne vidim, ocito hoster gdje stavljas slike ne dozvoljava hotlink.
Sto se tice rukavica, ne raspadaju se niti nakon godinu dana u kompostu.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 22:12
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Da, ti ne?

edit: novi hoster, nadam se da se vidi.
Radi. Vidi se Clap
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 11:25
Ugodno topli jesenski dani s vrlo visokom vlagom i papricice dozivljavaju novu renesansu s morem novih cvjetica od kojih se gotovo svaki i oplodi:


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 14:44
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Ugodno topli jesenski dani s vrlo visokom vlagom i papricice dozivljavaju novu renesansu s morem novih cvjetica od kojih se gotovo svaki i oplodi:




Ista stvar i kod mene, samo sumnjam da će ti plodovi uspjeti sazriti makar ovdje do 11. mjeseca će biti normalne temperature.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 20:53
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Ugodno topli jesenski dani s vrlo visokom vlagom i papricice dozivljavaju novu renesansu s morem novih cvjetica od kojih se gotovo svaki i oplodi: 
Kod mene isto eksplozija. Naga je izbacila preko 30 pupova, otvorilo se 7 cvjetova u roku dva dana što je ove godine neviđeno. Iako je ovdje vedro i toplo ipak je vlaga iz ispod normalne ušla u područje normalne pa je pokrenula proces. Obzirom da je to prosjek vlage u srednjem dijelu normale ne mogu reći hoće li se što zametnuti iako svaki dan ljuljam grane, pušem u cvjetove... Wink
 
Edit 29.09.12.
Prerano sam se pohvalio. Danas maksimalna temperatura kod mene 32,3 uz Saharskih  30% vlage Cry
 
Edit 30.09.12.
Ni danas nikakve promjene. Tmax >32 i vlaga stravičnih 33%
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 09:39
Hombre, da mogu rado bih ti dao 20% od zagrebačkih 84% vlažnosti jutros uz dnevne temperature između 20 i 25c, a noćne iznad 15c.

No, obzirom na južniju poziciju, mislim da ćeš imati barem dva tri tjedna dužu sezonu na otvorenom, tako da još ima vremena za tvoje biljke.

Reklo bi se skoro idealni uvjeti za papričice, ali čini mi se da ovdje na kopnu ipak fali malo topline (ili svjetlosti). Papričice mi i dalje cvjetaju i sazrijevaju, ali im treba tri puta više vremena za punu zrelost - količinu koju sam u drugoj polovici kolovoza brao tjedno, sad berem svaka tri tjedna.


Po svemu sudeći bit će još zrelih plodova, ali špica sezone je definitivno prošla.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 15:30
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Hombre, da mogu rado bih ti dao 20% od zagrebačkih 84% vlažnosti jutros uz dnevne temperature između 20 i 25c, a noćne iznad 15c.

No, obzirom na južniju poziciju, mislim da ćeš imati barem dva tri tjedna dužu sezonu na otvorenom, tako da još ima vremena za tvoje biljke.

Reklo bi se skoro idealni uvjeti za papričice, ali čini mi se da ovdje na kopnu ipak fali malo topline (ili svjetlosti). Papričice mi i dalje cvjetaju i sazrijevaju, ali im treba tri puta više vremena za punu zrelost - količinu koju sam u drugoj polovici kolovoza brao tjedno, sad berem svaka tri tjedna.


Po svemu sudeći bit će još zrelih plodova, ali špica sezone je definitivno prošla.
Od kada mi je onaj vjetar doslovno obrijao fatali držim ih u sobi uz sama balkonska vrata. Nije da baš imaju mnogo sunca ali svjetlosti i topline svakako jer je trenutno 29,9 dok je jučer bilo i toplije. Noćašnja minimalna temperatura je iznosila 21,6 što se u meteorologiji naziva tropska noć. Ima sitne naoblake koja sakrije sunce, a kad se pojavi pravo zažari. Evo i sada je na balkonu 35% vlage i prije par dana sam uz papriku stavio jedan pleh za pečenje iz šporeta pun vode dok je sama paprika u istom takvom plehu i tu ulivam vodu za nju, a ujedno i da polako isparava. Što se mene tiče ovo je definitivno vrhunac sezone jer je prošlogodišnja fatali koja nije morala trošiti vrijeme za razvoj dala devet plodova početkom ljeta dok mi sada cvjetaju ovogodišnje biljke i koliko vidim uspjela su se već zametnuti dva ploda pa se, obzirom na pokušaje oprašivanja, puhanje, mahanje granama osjećam kao novopečeni tata LOL
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 23:16
Meni muka kad mi pseto okrene ili izgazi biljku, a onda vidim s kakvim se ljubimcima susrece uzgajivac iz Juzne Afrike :)

Citiranje
The reason I am asking is that the farm I will be planting out in does have a pine trees... so I can try and use pine needles - if there is any benefit?

Spiders are welcome... but there will be a plenty Black Mambas, Egyptian Cobras, Puff Adders and Mozambique Spitting Cobras... may trade my jeans for a teflon suit and glasses lol 


I jos;
Citiranje
LOL yea... South Africa... the farm I'm growing my chillies at is infested with dangerous snakes. Occasionally we find a non poisonous one... but that's far a few between lol On the upshot, if you get bitten by the Black Mamba there should be still be enough time to eat a chilli  

Most snakes are ok. Don't even mind the Cobras, but Im a little weary of the Mamba. It has a reputation to attack from quite a way off. The nearest hospital is half an hour away at least... and the venom can kill you in 15... lol... odds are not great if you get bitten. So my mantra will be - "If it moves, smack it with the spade", "If it spits, spit back at it after having eaten a Superhot" and "Gradening Hosepipe is green and not black"  


"Occasionally we find a non poisonous one... but that's far a few between lol)". :) :) :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 10:27
Strava Shocked

Na koje se mi stvari žalimo ovdje i kakve zamjerke uvjetima rasta papričica imamo, ispada smiješno kad usporediš s ovim.

Zamisli, bereš papričice, zavučeš ruku  u neku veliku i gustu grmastu biljku da pobereš papričice i primiš... Shocked
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 00:42
Ima nekoliko slicnih iz takvih krajeva i svi se manje nerviraju od nas kad ugledamo usi Tongue
Ima jedan kojem uredno kobre prolaze kroz dvoriste dok mu je piton od 4 metra ilegalan podstanar u kuci.

Nakon tri tjedna klijanja posiljke od Semilasa ukupan rezultat glasi:
Jalapeno Craigs Grande 11 od 11 i to vrlo uniformno unutar pet dana
Trinidad Douglah  10 od 11, prvi vec nakon pet i zadnji nakon 10 dana
7pot Yellow 2/10, oba vec nakon pet dana i od tada nista, jedan izgleda prilicno lose tako da cu po svemu ostati na jednoj biljci koju cu morati klonirati.

Sve biljke su od prvog trena cim se pojavila naznaka klijanja stavljene na direktno sunce, a za hladnijih dana/noci (ispod 10C) na istocni prozor gdje ih sunce przi od ranog jutra.
Jalapenosi zreli za presadivanje u 2dcl vec nakon dva tjedna dok ce ostatak ekipe po svemu sudeci pricekati jos barem tjedan dana, poslikam sutra.

Borbeni plan za ovu sezonu malcice prosiren, nisam izdrzao :)
Trinidad Scorpion Butch-T (sacuvane sjemenke od ove godine i prezimljene biljke)
Naglagh (prezimljene)
Nagabon (prezimljene)
7pot Yellow
Jalapeno Craigs Grande
Trinidad Douglah (svjeze i prezimljene)
7pot Brain Strain
Habanero Bullet White
Wiri-Wiri
Sweet Chocolate Pepper

To bi bilo sve ako se uspijem kontrolirati  :D


Sto se tice prezimljenih, na nekima se pojavile gljivice koje obicne dolaze nakon zesceg napada usi pa mi se nekako nije mililo takve biljke spremati preko zime.  Nakon kraceg razmisljanja i citanja odlucio ih ipak temeljito orezati i ukloniti bas sve listove te dobro pospricao s 1% otopine crvenog ulja - koliko vidim jos uvijek su zive :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 22:12
moji trinidad scorpioni koji su proklijali oko 1 februara i koji su posadjeni u zemlju 10 aprila sada u oktobru imaju preko 2 metra i izgledaju kao pravo drvece :)
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 22:57
Originalno poslano od člana cc13 cc13 napisao:

moji trinidad scorpioni koji su proklijali oko 1 februara i koji su posadjeni u zemlju 10 aprila sada u oktobru imaju preko 2 metra i izgledaju kao pravo drvece :)
Moja Naga je tek prije tjedan dana masovno počela bacati cvjetove iako je posađena u travnju, a koliko vidim zametnula su se i četiri ploda.
U strahu od urokljivih očiju nisam je htio fotkati niti slati fotke na forum Wink
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 13:40
Originalno poslano od člana cc13 cc13 napisao:

moji trinidad scorpioni koji su proklijali oko 1 februara i koji su posadjeni u zemlju 10 aprila sada u oktobru imaju preko 2 metra i izgledaju kao pravo drvece :)


Svaka čast, znači da imaš idealne uvjete :)

Meni ni jedna chinensis nije prešao više od 40 cm visine.
Odnosno, jedan je, prekrasno se razgranao i raširio, digo u visinu, ali bez i jednog jedinog ploda ciejlu sezonu :D
to je ujedno i jedina biljka koja je narasla a da nije dala ploda. Mislim da ju je sredio mraz  u svibnju.

Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Moja Naga je tek prije tjedan dana masovno počela bacati cvjetove iako je posađena u travnju, a koliko vidim zametnula su se i četiri ploda.
U strahu od urokljivih očiju nisam je htio fotkati niti slati fotke na forum Wink


Svega si se počeo bojati :D
Nema frke, pofotkaj kad budeš imao zreo plod u ruci :)

Kod mene će uskoro kraj sezone, temperature su pale, količina svjetla i topline se znatno smanjila. Biljke koje sad cvjetaju  ili one s mladim plodovima nema šanse da vani dozriju ovdje na kontinentu. Kod tebe bi i mogle.

Mraza još nema na vidiku, ali sve ovo što u tjedan dva ne dozrije, pobrat ću zeleno i ukiselit. Onda izabrat par lijepih biljki koje idu unutra i to je to što se ove sezone tiče.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 23:02

Evo i jedno pitanje. Gdje god mi se formira plod izraste nenormalno veliki list pa me interesira je li on, između ostalog služi da pripomaže plodu ili bi ga bilo bolje otkinuti da bi plod prije i brže sazrio.

Ujedno predstavljanje dva zametnuta ploda i vide se veliki listovi
 
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 23:17
Pusti lišće. Listovi služe za fotosintezu i za razvoj plodova, ne vidim razlog da trgaš :).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.