Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 21:27
Wizz evo i ja dolutala u tvoj vrt, ma predivne sorte paradajza imaš
Već sam negdje pisala ali evo i ovdje cu kako se riješiti lukove muhe. Recept je stariji od mene bar duplo a ja ga primjenjujem od kad sam svoj gazda i nikad nemam problema. Ovako: Rasol (voda u kojoj se nalazi kiseli kupus) se razrijedi 1:3 i sa tim špricati luk.
L.p.
Lika u srcu!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 22:12
Smiletanja i. dobro mi došla u ovaj moj mali raj, eto..sve ti je ponuđeno da vidiš a možda nekaj novog saznaš....nadam se da ćeš se svrnuti još koji putaTongue... hvala ti na info..nisam znala da se to može s rasolom riješiti, a reci mi dal se može na što drugo još primijeniti taj pripravak...zvuči vrlo zanimljivo i obečavajuće.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 20:56




Evo da vidite mrkvu "oxheart" koja je prezimila u vrtu, malo sam je nabrala, mada sam je ostavila za sjeme...to je stara sorta iz Francuske, a datira iz 1884 godine. Sočna je i posebnog okusa i mirisa..sirova naribana sa limunom i šećerom..prava delicija.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:14
..eeee, ovo ispred gdje su tačke..je ulaz u povrtnjak..tako je izgledao još do jučer popodne dok ga mm nije doveo u redLOL
 
   jeee, vrt sfrezan i ja več ordiniram.
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:18
..ko prava lijenčina koju bole križa..sijem po sjedečki..hahaha.
 
  a ovo čudo kaj imam u rukama..satralo me do kraja, žuljevi samo tako se izbečili po dlanovima i prstima...al ja sam nadvladala...sunce joj žarkoLOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:24
danas 80% vrta posijana.. 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:29
Pustili..vidiš ovaj ograđeni vrtić...e tu mi je muž novi dio izfrezao..nisam ga dugo molila da mi to napravi,sad sam otela još komad vočnjaka..hehehe
 
tu mi je sklepao kakti stol i da se mogu sjestiSmileu srijedu je velika košnja, trebalo je danas al vražija pumpica na kosilici dala otkaz..grrr..tak da je ostala đungla..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:42
Sve jabuke su ocvale osim ove..ova je kasnija   trešnja ima plodove.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:46
ovo je ringlovka šljiva koju sam tražila 4 godine..nitko je nema..sad ih imam 5 stabala, od  koje  če  njih dvije ovu godinu imati prvi rod. Tu su crvena, žuta  i bordo sorta.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 22:11
Draga Wizz sigurna sam da ću od vas forumašica puno toga naučiti (i naučila sam već), stalno sam na forumu čitam, gledam i učim. Ponekad se i javim [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

Neznam dali se rasolom mozes pomoći kod drugihj biljaka, nisam probala ...
Zaboravila sam reći da se rasolom ne šprica pije nego što izbiju 3 pera. Ja prvo špricanje idem 1:1 a nakon toga 3:1. Kod mene uvijek pali i sigurna sam da će i svima onima koji imaju problema sa muhom.
[IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

edit: premda nije tema reći ću da rasol uspješno uklanja gljivice na zidu.
Lika u srcu!!!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 23:00
Vidim Viz ja mislila to ogradjen vam jagodnja,kad ono otima i vocnjak dzaba je moraju se negdje ugurati toliki dajzeci pa makar stradalo pola vocnjaka hihih.sto si nam zgodna jesi neka de mi poslaji izbliza sliku na pp.
tanja.i nisma razumila "gljivice na zidu" de mi objasni molim te? I d ali si mislila litar vode na litar rasola i 3 Lrasola,na 1 litar vode?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 10:41
eeee Pustili moja..pa sam ti poslala slike..kaj nije dost..heheheh a to za dajzeke imaš potpuno praffff otuđmanila ja vočnjaka mic po mic..
 
Tek toliko da znaš "watching you"smile197
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 10:58
mlada breskva
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:07
Viz,necu djelice slike,hocu komplet da te vidim.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:10
eee, nemere više i basta..dam ti mali prst a ti bi cijelu rruku do ramena..neeeemeeere i to je to..a di si ti?  Da tebe vidim bar iz daljine..heheheh LOLLOLLOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 11:19
Zr me nisi vidila ?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:23
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:


tanja.i nisma razumila "gljivice na zidu" de mi objasni molim te? I d ali si mislila litar vode na litar rasola i 3 Lrasola,na 1 litar vode?


Pa znaš ono što se pojavi najčešće na kutovima prostorija...ono crnilo. e to crnilo se obriše vunenom krpom, zatim se truleksicom ili već čim hoćes umoćenom u rasol nanosi na zid. Kako se zid susi ponavljati par puta. Moja susjeda kaze da je efikasno, ja srećom nemam tih problema pa nisam probala.
sad ćemo se vratiti na luk [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> Prvo spricanje ide nakon sto izbiju tri pera. ja stavim litar vode litar rasola. Drugo i treće (ako je potrebno) litar rasola i 3 vode). Ali mozes ako zelis 1lit rasola 2 lit vode ... po želji ...vidis koliko je biljka napadnuta
Lika u srcu!!!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:42
Super stvar ja cu to probati sa rasolom bas mi izbila tri lista na luku pa mogu prvu turu.
Kod moje mame imaju na dnu zida u cosku te tacke od vlage bas cu joj reci,hvala ti na info.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 09:36
Draga wizdarica, doista si vrijedna, kod tebe to ide i četveronoški, a tak je to kad ima puno posla a od zime smo još raspekmezasti. Krajolik ti je prekrasan, vočnjak se baš uklapa u svu tu vrtnu priču. Takve mrkvice još nisam vidila, bilo bi dobro da ostaviš par za sjeme.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 11:49
Drago mi je vidjet te ovdije Smail, welcome.Otvorena su ti vrata, uđi kad god poželiš i prati razvoj u kojem će biti mrkvica pa mi pošalji podsjetnik da spremim koju sjemenku za tebe...jer zasigurno ću do jeseni zaboraviti. Hvala na posjeti i do novog posjeta

Daleko dole nazire se kraj terena..jučer muž ispustio dušu dok je sve pokosio




Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.