Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 01:03


Na ovo sam mislila, ne na onaj bez zemlje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 08:28
O Korijenko kod tebe kad čovjek krene treba termosicu i snedvič!Wink
Vrt (terasa) su još u punom cvatu!Clap
Šahtići su sjajni. Prvi tren sam pomislila ma koji je to plod s  tim imenom? dok nisam čitala dalje!LOL
A VoloskoBig%20smile, Volosko moje mladosti. Od 1948 pa do neke 1963, svako,ljeto. Malo ispod Suda, mao Vila Giselina!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:31
Šmrcko, ja ti imam taj svugdje po grotama i bez problema mi prezimi, probaj jedan dio posaditi u Gorski kotar pa ga malo zaštiti ili ga posadi u neko mjesto gdje mu je prisunce.
 
Bako, taj potez lungomara je svugje lijep, Borba, Giselina, Šmit, Ribola....
Mene je mama prvi put donesla va košare kad sam imala 2 mjeseca, od onda stalno sam tamo, kad smo se vratili ljetos iz Bugarske sa divnih pješčanih plaža, došli smo u podne a u jedan sam već bila dole na starom mjestu Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:34
Lantana, dođi da se prošetamo po parku Angiolina....
 
Lora, baš mi nekako ide taj latinski kad ga čitam iz notesa LOL, ti ga sipaš iz rukava Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:36
Ja sam se nauživala šetajući i sad sam ti dolje, na šetnici, na klupici sređujem dojmove.
 
Znači ako sam dobro shvatila ti imaš "izlaz" na tu šetnicu?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 11:11
Tija to ti je klasični lungomare skroz od Voloskoga pa sve do Lovrana, svako toliko imaš između grota napravljene ulaze za u more i gdje je to moguće za sunčanje ili možeš rastegnuti ručnik na klupu ili uz ogradu, a imaš i svako malo izbetonirane male plažice, meni je najljepše popenjati se na najvišu grotu i skočiti....Wink Ja nemam tu kuću ako to misliš ali s autom sam svaki dan tu i treba mi 5 minuta, zato ja to zovem moja druga adresaWink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 11:17
Znam da je "klasični lungomare" šetala sam njime prije 4 godine od Opatije do Ičića i fascinirala su me ta dvorišta koja imaju te "izlaze" fascinirale su me te preljepe kuće, vile a najviše ti prepredivni vrtovi. A plažice male ali slatke reko je Šajeta u jednom intervjuu da vam je svima najljepše dok nema puno turista onda imate svaki svoju.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 12:44
Joj, Korijenko, kako si nam unijela ljepotu, mir i radost u srca ovim slikicama!! Sve mi je predivno - grote, vrt, šetnica, more... Hvala!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 19:47
Joj srce moje zlatno ne mogu docekati da ono posteno sijednem i da se nagledam tvoje ljepote ---sve mi ne dostaje . I mogu ti reci da mi ono cvijece ona dua loza sarena sto ti je bila  na terasi da je nema ise  ni olijanderi-i tako sam tuzna jer je bas tvoje
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:16

Opa,smile94 koliko toga novoga kod tebe!

One ukrasne papričice sam i ja imala par godina ali sam odustala od sadnje jer su mi prekasno sazrijevale, a ja ih cijelo ljeto zalijevala i brinula o njima. Ali, priznajem-  lijepe su! Vidim da i kod tebe se još nisu zacrvenile!

Što reći za cvijeće, balkon.................. samo riječi pohvale!
Kod tebe sve tako uredno i skladno!
Što se tiče rupa u kamenu, popunit ćemo mi to sa sedumima!
Ima toga, jer se oni tako brzo šire (i stvarno su u jesen prekrasni)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 13:02

Danas sam setala po vrtovima i naravno nikako tvoj ne bih zaobisla. Volim te tvoje kako ih zoves "grote" u dvoristu, taj kamen, tu sam ostala da uzivam u svemu.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 13:52
Draga Mimar, i ja sam danas bila kod tebe samo se nisam javila, šetala sam, uživala, čitala pjesme koje si napisala i sušala muziku, prava uživancija, vrt ti je savršen.......Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:21
Tija ,Anaida, Niho, Bergenija, Mimar i ostali koji se "prošuljate" mojim vrtom, ja se stalno trudim da vam kod mene bude lijepo.....
 
Da vam pokažem čime sam se bavila prošli vikend. Ovaj moj vrt "krug" je imao samo vanjski rub i jedan manji unutarnji u kojem raste lagerstroemia i sada kadifice, mini georgine.... Ja sam odlučila malo ga pregraditi još sa kamenjem da dobijem par manjih parcela zato jer je tu jako loša zemlja i stalno moram rahliti zemlju a ovako ću svaku parcelu zasaditi drugim biljkama i onda malčirati. Uz cijeli vanjski rub bile su narcise koje sam povadila i nanovno posadila ali sad malo drukčije - to će biti iznenađenje na proljeće, morala sam paziti da taj vrtić ima i ljetnu postavu tj. da planiram za jednogodišnje biljke i neke trajnice a onda i jesensku postavu koja je meni uvijek najljepša........ Dakle najprije sam nacrtala 3 nacrta proljetni, ljetni, jesenski i onda krenula najprije u Brseč po kamenje. Uh, bogami smo se ja i Salomon dobro nateglile..... Nisam još potpuno gotova jer mi još uvijek tu cvatu noćne frajle ubrzo će mi početi i Silvekini cosmosi i visoke kadifice, tako da sam napravila samo pola posla. Nisam niti svo kamenje uspjela posložiti zbog noćnih frajli. No bilo kako bilo ja sam već sad zadovoljna a prava će se situacija vidjeti sljedeće ljeto.
 
Evo malo slikica da vidite kako to sad izgleda na pola završeno
 
 
 
Svašta sam tu podrobila ali pazila sam da mi nekako to ipak liči na nešto da nasuprotna parcela ima istu postavu bilja. Najviše ima seduma, lavande, zvjezdana niskih, zečjih uši..... preko ljeta će biti niskih jednogodišnjih biljki i par trajnica...... fale 2 buxusa.....
 
Asteri su sad najljepši
 
 
 
Evo i dva nova, nadam se da će biti niski kako je rekla teta na sajmu u Opatiji
 
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:27
Jako su mi lijepi ove jeseni i sedumi visoki, njih obooožaaavaaammm....
 
 
 
Imam i 4 nove lavande niske, imaju roza cvijet, ne znam koja je to vrsta ni da li će mi opstat preko zime, ja ću ih zaštititi
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:31

Ženo, ovo je predobro baš mi se sviđa. A dopada mi se i način na koji razmišljaš, tj. što ćeš saditi biljčice tako da ti uvijek bude nešto u cvatu. Isto tako veliš "Dakle najprije sam nacrtala 3 nacrta proljetni, ljetni, jesenski" , e da sam ja to napravila bilo bi mi puno puno lakše.

U svakom slučaju za ovo čista 5.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:32
Kane žute i crvene i jedini georgin visoki žuti koji mi je na ovom mjestu opstao, 3 sam već porezala do zemlje
 
 
Još jedan zvjezdan uz stepenice kod ljuljačke
 
 
Novi rozi oleander dobio je svoje mjesto na kraju vrta
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:34
I za kraj malo "panoramika" iza kuće
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 14:41
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Ženo, ovo je predobro baš mi se sviđa. A dopada mi se i način na koji razmišljaš, tj. što ćeš saditi biljčice tako da ti uvijek bude nešto u cvatu. Isto tako veliš "Dakle najprije sam nacrtala 3 nacrta proljetni, ljetni, jesenski" , e da sam ja to napravila bilo bi mi puno puno lakše.

U svakom slučaju za ovo čista 5.
 
Joj Tija, taj mi je krug uvijek bio trn u oku zato jer mi je na najljepšem mjestu u vrtu. Na proljeće izgleda još nekako ali u osmom mjesecu to je teška bjeda. Još mi ga je i prijateljica onako zdušno "popljuvala" i onda sam za stvarno odlučila da ću ispočetka ali sve kako spada. Točno znam da ću nać neku falingu(grešku) drugo ljeto ali baš me briga, male sitnice mi je uvijek gušt popravljat....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 18:41

sve je lijepo ali asteri su najljepši! Ja sam ostala bez njih na žalost. Ti niski su mi najljepši

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 18:51
Korjenko, da si u školi rekla bi ti - sjedni , 5 !

Krasno si ovo s kamenjem osmislila i napravila. Zavidim ti na prostranstvu.
Zvjezdani su ti prekrasni i sedumi isto, o kalama da i ne govorim.

Sve pohvale
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.