Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 12:21
Ja herbicid izbjegavam jer su moje biljke posađene uz samo stazu.
Kad herbicid padne na samo dio lisne površine neke biljke, velika je vjerojatnost da će se osušiti cijela biljka.
 
Benzin uništi samo onaj dio biljke na koji je pao.
A pošto ispari u roku 5 minuta, ne šteti ni tlu. Jedino malo zagadiš zrak. Ali što da radiš, nešto se mora žrtvovati. Smile
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 12:49
Mali Gogo, kod tebe uvijek rado svratim. Stvarno imaš jako puno volje i puno vremena uložiš u svoj grunt. Svaka ćast, sve pod konacClapClapClap
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 00:49
Sve ti je jako lijepo. Sto se tice knjige tvoje prof, izdala je novu . Ima puno vise podataka i fotke su u boji pa su biljke puno prepoznatljivije
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 11:41
Tjedan Uskrs - 1.maj:
 
Uskršnji pokloni moje mame....
 
- sadnice razne
 
 
- anđeoska trublja
 
 
- sve je vrlo brzo bilo i posađeno
 
 
 
 
Moje prepikirane gonfrene (i još par drugih cvjetova)...
 
 
Lasta uživa u pogledu na vrt...
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 12:15
Vrijednice moja ..... ja se pitam gdje li si ovih dana, a ti siješ, sadiš i uživaš s Lastom na salašu.
 
Wisterija.....moja tiha patnja, imam ju već 6 godina i nije još ni cvala, a ni neće tako skoro jer je prošle godine puhao vjetar i slomio ju 30-40 cm iznad zemlje i morali smo je podrezati.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 12:29
E ljubice, kažu da Wisteriju moraš malo 'ispatit' da bi procvala. Manje vode, manje gnojiva, manje pažnje.
 
Kod mene sporo raste u škrtoj i suhoj zemlji, ali je zato ranije procvjetala.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 15:17
nisam dugo šetala ovim tvojim vrtom,e danas sam to nadoknadila prelijepe novine a i lasta preslatka , uživala sam u šetnji smile141
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 15:27
Dakle šetati tvojim vrtom  ima čovjek dvostruku "korist".
Prvo uživanje gledati sve uređeno, rascvjetano, uredno.... a onda se može puno i naučiti. Pažljivo sam čitala sve oko korova.... Ti stvarno studijski prilaziš svakom problemu Thumbs%20UpClap....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 16:21
Ovog puta sam ostala fascinirana kolicinom casica sa gonfrenama. Jesi vredan !
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 18:37
I ja se prošetala lijepim vrtomTongue
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:35
Bilo je ugodno prošetati tvojim vrtom koji je kao i inače prekokrasan!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 09:02
Imao sam u vrtu neki stari grm hortenzije!
Nisam ga pazio. Nikada ga nisam polijevao niti gnojio. Ta posadio sam gomilu novih biljaka u vrtu, na njih je trebalo paziti. Ko još stigne brinuti i o toj staroj hortenziji. Ona ionako ništa ne traži.
Unatoč svemu, nikad me nije iznevjerila i svake me je godine obilato darivala cvijećem.......
 
Ovoga proljeća nije uspjela otvoriti svoje pupoljke. Smrznula se zimus, jer sam ju zaboravio zaštititi od mraza.
Bilo mi je svejedno. 'Ionako je stara' - pravdao sam svima svoj nemar. Brže bolje sam je izvadio iz zemlje i na njeno mjesto posadio neku novu, kržljavu biljčicu.
 
Jutros, dok sam šetao vrtom i divio se mojim novim biljkama, primijetio sam da mi tamo uz plot nešto fali, pojavila se nekakva praznina koja mi je otvorila "prekrasan" pogled prema susjedovom vanjskom WC-u.
 
I tad sam shvatio da uopće nisam dobar vrtlar, jer se pravi vrtlar najprije pobrine za svoje stare biljke, a tek onda vrt popunjava novima.
 
Zato i vi pripazite na svoje stare biljke, koliko god vam se činile beznačajne. Jer kad ih više ne bude, moguće da će se i vama u panoramu vrta ugurati tamo neki "susjedov WC". 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 09:25
Hej Gogo, vidim neke aktivnosti jutros s tvoje strane pa sam svratila.
Nisam znala da hortenziju treba zaštititi, pa vidim da u vikendici neće ni napred ni nazad, a kad tamo ispred neke ruševne kuće, gdje se nitko za njih ne brine, pomješane s hostama, o kojima nitko u tom selu pojma nema (to je samo neko bezvezno lišće) lijepe, zelenih listova, još nemaju pupova, ali sigurno će cvjetati.
 
No to je to, samo sam htjela reći da nekad treba biljke pustiti prirodi i one se same izbore, a ja svoje mazim i pazim i ponekad doživim fijasko.
 
No nepopravljiva sam volim se brinuti za biljkice i ponekad im šaptati!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 09:53
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

 
I tad sam shvatio da uopće nisam dobar vrtlar, jer se pravi vrtlar najprije pobrine za svoje stare biljke, a tek onda vrt popunjava novima.
  
Ljubi znam da se za neke biljke možemo vezati više nego za neke druge ali......gle donio si možda krivu odluku u tom trenu i izvadio Hortenziju van, opet možda bi ona pustila listiće nešto kasnije ali što je tu je ....... zbog toga ti uopće nisi loš vrtlar, nećemo plakati već krenuti u nove "ratne" pobjede.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 13:43
Di si ti, di si ti
ispod ovog modrog neba
dok te naša družina treba
di si ti, di si ti, di si
di si ti, di si ti
di si ti, di si ti
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 15:49
....dođe brzo.....tak mi jedna ptičica prišapnula.....
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 19:23
Kada god prošetam vrtom, usta mi ostanu širom otvorena.... Prekrasno....
Život je more...
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:29

Nisi dobar vrtlar? A čije su ono posude sa gonfrenama?! Možda od susjede?
Slika sa Lastom je prekrasna.

Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:32
Evo napokon malo vremena da se pohvalim što sam sve radio proteklih dana.
 
Pošpricao vinograd protiv peronospore i pepelnice:
 
 
Kosio travu u vinogradu....
 
... i ispred južnog ulaza:
 
 
U glavnom vrtu:
 
 
 
U vrtu bobičastog voća:
 
 
 
Malo sam sredio komposter i nadopunio ga:
 
 
 
Očistio sam gredice za sadnju ovih već preraslih presadnica:
 
 
 
Oplijevio sam dio ovog mog travo-povrtnjaka...
 
 
Perunike su pri kraju:
 
 
 
Procvjetao je pajasmin...
 
 
...i božuri:
 
 
 
I na koncu sam posadio šipak, onaj pravi dalmatinski šipak, koji sam dobio na poklon od roditelja.
 
ZAPAŽANJA:
 
- Sredinom maja nas je pogodio mraz tako da imam nešto štete na ružama, živici, povrću i drugim biljkama.
 
- Suša i ljetne temperature su zažutile travnjak. On je kao indikator: zeleno = ima kiše, žuto = nema kiše
 
- Nebo iznad nas je ovih dana često oblačno, ali kao po nekom pravilu kiša pada u svim susjednim selima, samo kod nas ne. Da se zapitaš zašto je tako?!?!
Ja to zovem 'Bistrinačko prokletstvo'.
U subotu je bilo i više nego jasno vidljivo to 'prokletstvo' LOL. Oblaci nahrupili prema nama, ispred sela se razdijelili u dva dijela, okružili selo i iza sela se opet spojili u jedan oblak.
Svuda okolo vidim gdje pada kiša, a ja stojim nasred livade i pržim se na suncu. Već polako razmišljam da pozovem nekog egzorcista. Tongue
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:36
isuse mali gogo što si ti vrijedan smile120
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.