Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 243>
Korisnik
Poruka
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 15:50
hvala ti puno alisa!Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 22:29
ovo je calespinia.....100% ja sam ih sijao...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 22:29
Lijepi grm, pun cvijeća a ime ne znam. Kako se zove taj grm ?
Slikano danas u Gajnicama.


. . . . . . . . . . . . . . . . .
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 06:34

To je visoki aster (zvjezdan).

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 21:16
Hvala Anaida.
A ovaj grm ? Zna li netko njegovo ime ?

Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 21:23
pampas trava valjda
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 07:57
Da, Željka, to je pampas trava.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 23:38
Naziv ovog grma? Na vrh mi ...., ali ne mogu se sjetitiCry


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 00:12
Kurika - euonymus
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 15:15
Znala sam da ćeš se ti javitiHugHeart
Na vrh mi je jezika biloLOL "Euonymus japonicus aureus" može do - 17Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 22:22
Radila sam stratifikaciju sjemena tekome, samo se ovo pojavilo.
 Je li ovo tekoma???Embarrassed


Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2010 u 19:16
šumska biljka ,dosta visoka i jaka ima bobice ko bazga dok ocvate

pa me zanima jel se te bobice daju iskoristiti za nekaj...................

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2010 u 20:06
Vule, to je vinobojka. Nekada su je koristili za bojanje vina.
Znam joj još jednu namjenu, kao djeca smo se gađali sa tim bobicama, staviš je u šuplju cjevčicu, pa pušeš. Nema šanse poslije oprati robu LOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2010 u 20:08
Smrčko, nisam baš sigurna da je tekoma, ona ima više listića.
Zašto je uzgajaš iz sjemena, bar nje ima koliko hoćeš, izbijaju grane iz zemlje na sve strane
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2010 u 22:38
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Vule, to je vinobojka. Nekada su je koristili za bojanje vina.
Znam joj još jednu namjenu, kao djeca smo se gađali sa tim bobicama, staviš je u šuplju cjevčicu, pa pušeš. Nema šanse poslije oprati robu LOL

znači ,ako su bojali vino ,nije otrovna
kolko je ima kod mene ,nije mi jasno kak se nismo i mi njom gađaliClap
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 14:09
molima bi one koji prepoznaju ovu biljku da mi kažu šta mi je niklo.sijalasam raznih sjemenki  koje nisu na vrijeme nikle e sada je ova nikla, pa mi recite što je to.

Uploaded with ImageShack.us

hvala!
Na vrh
cvječka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvječka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 17:28

Biljka no.1. Tražila i tražila i ne mogu nać ništa slično. Inače je kupljena u Kauflanda tam negdje u proljeće kasno ill tako. Tada je ovaj tu svijetlo zeleni dio imao ljubičaste/magenta cvjetove koji su izbijali na ovim tamnijim dijelovima sa strane. Mama ga je iz nekog razloga stavila iznad štednjaka pa se dobro skuhao i sasušio pa ako neko zna kako ga oporavit uspješno bilo bi super :)

 
Biljka no.2 Ovo jadno iskrivljeno čeljade koje nekako čudno raste...Tko je on? I zašto ima tako blesav rast? :)



Ova dva su nedavno kupljena, ne znan gdje,navodno su ok za preživljavanje u kamenitim područjima???

I zadnji...
Ovaj je trenutno u vodi, pustio je korijenje, ne znan iz kojeg pitara je iscupan i što je :) Pa kako bi ga tila zasadit bilo bi super znat što je :D

Eto sama sam se trudila identificirat sto vise biljaka da ne bi pocrkale jer zaista volim biljke, al dok ne znan koje su teško se brinit o njima. :) Cijenim pomoć :) Thanks! :D


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 17:49
Na prvoj slici je tillandsia
Druga slika aeonium
a dalje vidim tekst, ali ne vidim slike, neznam zašto
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2010 u 01:04
Molim da mi pomognete i kažete koji je ovo grm:
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2010 u 01:18
I još jedna slikica da bi je ljepše vidjeli i identificirali:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.