Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 78>
Korisnik
Poruka
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:54
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ja krećem kad se vratim u Pulu.

Imao sam ideju napraviti mali growbox u ostavi za alat da probam što više biljke maknuti iz kuće ali onda trebam izvor topline. Mislio sam kupiti nekakvu grijanu podlogu. zna li tko gdje i za kolko mogu to nabaviti?



Ja razmišljam sebi pojednostavit klijanje jednom većom kutijom od one koja stoji na routeru. Skužio sam da mi stane premalo biljaka gore :D
nešto je već proklijalo, ali sporo to ide.

Ženi je ostala neka velka  plastična kutija (kupila više njih i trpala neku robu u njih u ormarima) i čini mi se da bi u istu mogao puknuti neki grijač (ala akvarijski ili sl.) s termostatom u vodu, na vodu plutajuće plastične čašice s posađenim sjemenkama. Gore na poklopcu nekako smontirat  t5 fluo cijev (to može i u drugoj fazi nakon klijanja.

Jedini problem mi se čini vlaga na fluo cijevi (pomalo i montaža iste :D). Razmišljam kako to riješiti.
Kad ulovim vremena budem se pozabavio s tim.

Možda možeš nekaj takvog složit u ostavi ako imaš struju. Ako izvana toplinski izoliraš kutiju (stiropor ili sl.) mislim da bi to moglo biti dovoljno topline.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 13:19
Mislis na ovakvo nesto ? ;)


Originalno poslano od člana AndrejX;43154637 AndrejX;43154637 napisao:




Plasticna posuda s poklopcem, u njoj 20 litara vode i jeftini akvarijski grijac od 50W na 28C dok plasticne posude ionako plutaju   :)



Rasvjeta je lako izvediva s akvarijskom opremom koja se moze kupiti jeftino povoljna, a jednako ti je ucinkovita armatura s dvije neonke za vlaznije prostore (100 kn u Bauhausu).
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 14:06
hehe, mislim da su kutije iz istog batcha :D

Otprilike sam to tako i ja zamislio, uz rasvjetu.
Odlična ideja za armaturu iz baumaxa, bum se zaletil pogledat, hvala  :)

Takva kombinacija mi je znatna ušteda prostora - imam na jednom mjestu i klijalište i plastenik, ne moram seljakat okolo, ne moram imat to na dva mjesta, a uz to   imam i neku varijantu hidro uzgoja. Moram se o tome još malo rasčitat po netu, dosad to nisam proučavao hidro uzgoj :)

Drugi par rukava je što će grijač i neonke malo više udrit na struju, no nadajmo se da neće dugo potrajat zima :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 15:00
Samo ti je ta armatura preduga za tu kutiju :)
Htio sam se igrati prije koju godinu s hidrom i dosao do zakljucka kako je to prevelika davez - od testera, RO vode pa do skupih gnojiva.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 15:16
Ja sam mislio ovo ovako držat mjesec dva dok vani ne zatopli, onda sve ide u plastenik van. Do tad bu valjda funkcioniralo i bez nekog vodenog pametovanja :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:02
Meni ovo sluzi iskljucivo kao klijaliste i cim izadu odmah idu van, trenutno nema sunca pa ce na 2-3 tjedna pod spomenutu rasvjetu i onda neka se snalaze uz prozor do plastenika Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 21:54
Evo proklijao pimenta de neyde, krenulo.

Jutros u Puli -3, kiša pada, oblačno je već dugo i u negrijanoj sobi u kojoj držim biljke na prezimljvanju ugledam ovo:





Radi se o west indies red habanerou, koji trenutno izgleda ovako



Baš si razmišljam, koji su ti c. chinensei komandosi, to je strašno. Tek krajem jedanaestog mjeseca sam odlučio da ću prezimljavati, pa sam se bacio na posao - raskasapio sam te biljke i nekima više a nekima manje drastično smanjio korjen da vidim mogu li izdržati i krenuti s novim rastom, bitno je da ne ostane isključivo drvenasti dio stabljike. SVE biljke, njih 10-tak, 5 bijelih habanera, choco hab, choco bhut jolokia ovaj gore navedeni i još par su tamo i rastu, svaka svojom brzinom. Neke sam tek pred dva tjedna tako "obradio" i unio u kuću i sad već pokazuju znakove života. Naravno, vjerujem da bih u sjevernijim krajevima morao sve to ranije probati, ali ove sezone je u Puli u više navrata temp. bila ispod nule pa su opstali.

Da ne pričam o klonovima (fatalii, dorset naga) koji normalno rastu na prozorskoj dasci u društvu 7pot prima i douglaha koje sam dobio na poklon , a tek su u desetom mjesecu stavljeni na zakorjenjivanje. Nekoliko nagabon grančica več tri tjedna su u vodi, još se drže, očekujem neki korjenčić brzo.    

Samo imam jedan problem - određeni dio posudica u kojima su sjemenke na klijanju zadesila je ona plijesan koja izgleda kao siva paučina - pokušao sam sa cimetom i kamilicom ali nisam uspio to ubiti. Ima li tko riješenje za to, ne bi htio da mi sijanci zbog toga propadnu.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 23:09
Tocno, neunistive su :)
Za plijesan guglaj recepte s H2O2 samo pripazi na koncetraciju posto dolaze u nekoliko izvedbi (dobavljivo u svakoj ljekarni)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 23:20
hm, mislis da bih slabu otopinu peroksida pospricati na vec proklijale sjemenke? Proucit cu, hvala
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 17:13
Ako su vec proklijale i otvorile listice onda se ne zamaraj s njom, stetna me samo za sjemenke koje onda trule prije nego sto stignu proklijati.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 17:47
Ja još nisam počela s sjetvom. Prvo ću sjemenke staviti na klijanje u vlažnu papirnu salvetu, pa tek poslije klijanja sjeme ide u zemlju.
Desila mi se nezgoda. Sjeme čilija i slatkih paprika je bilo na sušenju na jednoj polici, nespretno sam zakačila sjeme i prosula ga. Sad ću sijati paprike, ali dok se ne pojave plodovi neću znati jesu li slatke papr. ili čili
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 00:59
Lizni sjemenku, nije tesko uociti razliku :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 15:15
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Lizni sjemenku, nije tesko uociti razliku :)

Hvala Andrej, kako se toga nisam i sama sjetila.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
zoranOS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zoranOS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 01:11
Prije 10-ak dana posijano 5 sjemenki od 3 vrste malih otrova.
Red habanero
Chocolate habanero
Bhut Jolokia
Za sada izlaze  c. i  r.habanero
Lijep pozdrav iz Osijeka
P.s.HVALA Alane
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 09:42
meni je bilo precudno da su mi dva chinensea, pimenta de neyde i bonda ma jacques proklijale za 3 dana, al evo vidim i drugima isto brzo klijaju.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 11:48
Meni danas vecina Pimente nakon svega 4 dana, ocito su taj dio pokupile od annuma .
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 11:56
Da li im je stabljika vec ljubicasta? A to da su krizanac anuuma i chinensea je samo pretpostavka kako sam ja shvatio, zbog ljubicaste boje koja nije ni u jednom drugom chinenseu zabiljezena, a nekima izgled ploda asocira na anuum. Meni po svemu ostalom skroz lici na chinense.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 13:51
Jos su prozirne posto se nisu do kraja izvukle iz podloge.
Leopar je bio prvi, americke uniformno sve do jedne dok talijanska grana nekako slabasno.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 21:41
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:


Leopar je bio prvi, americke uniformno sve do jedne dok talijanska grana nekako slabasno.

Zanimljivo, rekao bih da će biti zadnji, pošto je nastao križanjem sa b. jolokiom, a njoj malo duže treba.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 13:24
@Zoran OS:
Super. Na početku rastu sporo ako nisu pod lampom, ali ubrzat će se kad zatopli i bude više sunca.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,204 sekundi.