Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 09:05

Draga slavuj, posebno mi je zadovoljstvo doći u tvoj vrt, sve si tako lijepo uredila, ukomponirala biljke jednu uz drugu tako da ostavljaju predivan dojam, pa tvoji tekstovi kojima upućuješ kako i kada nešto obavljati, sve pohvale s moje strane.smile73

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 09:43
Sada se vidi sva raskoš tvog vrta i ljepota biljaka. smile39
Ptilotus mi izgleda fantastično. Lavanda divne plave boje ( moja je puno svjetlija ) i da Slavice, ako nije problem da li imaš savjet kako zadržati lijepi oblik već starije biljke lavande. Dio mi je odrvenio, pa onda snijeg koji je također na jedan način deformirao biljku....ukratko nije mi lijepog oblika. Sada cvate i željela bi ju orezati na pravilan način. Hvala ti.
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 11:11
Pravo je zadovoljstvo setati tvojim vrtom i diviti se tvome cvecu, lonicere su prekrasne, a dopadaju mi se tvoji rucni radovi,zaista impresivno!smile55smile78
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:13
Radosno zavirujem u vrt snova...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:04
Rajski je ovo vrt, uživo smile55 još se zbrajaju utisci iz Vinkovaca, imali smo što vidjeti, čuti..da je vremena vjerojatno se ne bi makla sa klupice Big smileBig smile
lijepo druženje uz kavu, SlavujVk i Glikica hvala Vam smile56
evo i fotkica iz naše perspektive, uživajte :)





















Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:06
raj, kažem vam Smile






Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:07




Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:10
divota......














Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:15
Clap Clap Clap Clap Clap Clap















Neka se sve zeleni
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 19:55
divan vrt
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:23

Marko i Nataša
           hvala od srca!

                                   
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:33
miska

     acer 69

          mali kaktus

              Glikica

                    Mari

                         Wanessa


raduju me vaše posjete, dobro mi došle!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:43
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ručne radove neću da komentarišem - oni govore sami za sebe i pokazuju da su nastali rukom pravog majstora.
Ptilotus me oduševio! Prekrasna biljka...
Ne mogu očima vjerovati da će ti kraljevski ljiljan procvjetati, i da je phygelius već ovoliki i toliko bogat cvijetom!!!!
Oh, da mi je to, sve to, vidjeti uživo... pomirisati... dotaknuti.
smile84Pozdravljam te, čarobnice vrta!

Dadinice,hvala.

O ptilotusu ne znam skoro ništa.
ove godine je posađen i za sada se dobro drži, mislim da uživa na suncu.

Phygelius je i mene iznenadio.
Prošle godine je bio samo mala grančica i mislila sam da neće preživjeti zimu.
Za njega sam pročitalla da u našim krajevima izmrzne do korjena ali kod mene je ostao zimzelen.
U proljeće se raširio i već dugo cvjeta.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:50
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Slavuje kod tebe svaki dan sve ljepše i ljepše a plavetnilo u vrtu kad lavanda procvijeta obožavam.
Jesi kada radila macerat o lavandina cvijeta?
Ni tvoje kreativna strana kada sjedneš za mašinu ne zaostaje za ljepotom vrta.
Miro,hvala.
To je lipanj u mom vrtu, za mene najdraži i najljepši mjesec u godini.
vrhunac će biti kada procvjeta moja najdraža biljka- kraljevski ljiljan.

napiši kako se radi macerat od lavandina cvjeta.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 22:36
ajama i smail, hvala vam na posjeti i drago mi je ako možete nešto naučiti iz tekstova koje pišem jer i ja volim pročitati sve što je vezano za biljke i prirodu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 22:49
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:


Sada se vidi sva raskoš tvog vrta i ljepota biljaka. smile39
Ptilotus mi izgleda fantastično. Lavanda divne plave boje ( moja je puno svjetlija ) i da Slavice, ako nije problem da li imaš savjet kako zadržati lijepi oblik već starije biljke lavande. Dio mi je odrvenio, pa onda snijeg koji je također na jedan način deformirao biljku....ukratko nije mi lijepog oblika. Sada cvate i željela bi ju orezati na pravilan način. Hvala ti.

Lavandu poslije cvjetanja oreži što jače ali mora ostati makar 2 cm zelenog djela.
sada ćeš opet reći-ja stalno moram nešto rezati.
Biljke u vrtu se orezuju da bi bile ljepšeg oblika,manjeg rasta i da bi duže ili ponovno procvjetale.
Orezivanjem cvjetova mi biljku prisiljavamo da ponovno cvjeta jer se ona trudi da st vori sjeme.
U prirodi je to drugačije, tamo nitko ne orezuje.

Drugi način je da je na jesen izvadiš i ponovo posadiš ali tako da ju ukopaš u zemlju do drvenastog djela, naravno ako ti taj drvenasti dio nije previsok.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 22:51
moon, hvala.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 23:12
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Radosno zavirujem u vrt snova...
Draga Anaida, sretna sam što te opet vidim i sretna sam što si radosna!
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 23:18
Čitam, zapisujem, učim i divim se nesputanoj  ljepoti tvoga vrta. Clap 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 09:24
Slavice,  Heart si. Hvala ti na savjetima i hehe za rezanje ( znam i ja da moram, samo mi je uvijek žao LOL ) Usput odrezala sam cvijet alpskog zvjezdana.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.