Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 243>
Korisnik
Poruka
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 17:04
fala ti 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 22:08
zna li tko što je ovo...vrtno je cvijeće, ali ne znam kako cvate i kako se zove

Na vrh
micika1962 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje micika1962 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 12:11
Molim ako netko zna koja je to biljka- dobio sam alergiju od njenog mliječnog soka. Hvala  
Na vrh
micika1962 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje micika1962 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 12:18
E još slike da ne zezaju.http://www.slike.com/slike/dsc00020.jpg    http://www.slike.com/slike/dsc00021.jpg    http://www.slike.com/slike/dsc00023.jpg
Na vrh
micika1962 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje micika1962 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 19:25
Zar nitko ne zna što je to za biljku???
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 21:02
Mislim da je to jedna krasna Crassula. A sada koji kultivar točno, to neznam.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 04:43

@micika1962, mliječni sok koji često izaziva alergije imaju mlječike ili euphorbie. Mislim  da je ovo Euphorbia myrsinites


(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
zlikovatz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlikovatz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 17:44
Imam čudnu kućnu mesnatu biljku koja brzo raste i još brže se razmnožava pomoću malih listića koji joj rastu na kraju njenih mesnatih listova pa zatim otpadnu i eto nove biljke...na svakom listu po 20-30 novih listića. Imao sam dvije, a sad u roku od godinu dana ih već imam 40tak pa me zanima što je to? Neka iskustva jer ne znam više kuda ću s njima, a žao mi ih je baciti. Cvijetova (bar zasad) nema...
Nažalost ne znam kako da uploadam sliku na forumu?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 18:01
Ovako po opisu, to bi mogla biti kalanchoe daigremontiana
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 18:01
Po opisu pretpostavljam da se radi o nekoj živorodnoj kalanhoi ( Kalanchoe tubiflorum ili kalanchoe daigremontiana ). Čar tih kalanhoa i je u toj sposobnosti da imaju "žive mlade". Jako su jednostavne za uzgoj: treba samo izbjegavati direktno sunce i oskudno zalijevati a ako ne želiš toliko malih biljčica samo pokupi otpale mladice prije nego se ukorjene.
Na vrh
zlikovatz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlikovatz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 18:33
Tako je..upravo sam odguglao vaše odgovore i zbilja se radi o  kalanchoe daigremontiana. Pročitao sam na Wikipediji da je ta biljka cijela otrovna, a opet sam negdje pročitao da je ljekovita pa ako ima tko kakvih saznanja ili neki dobar link za upoznati se pozadinskom pričom te biljke. Jer ako je zbilja otrovna ne bih volio da mi raste svuda po kući.
Hvala
Na vrh
Spectator View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Spectator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 09:23
Kupio sam trajnicu (navodno) za koju niti prodavač nije znao ime. Molim, tko je prepozna, da mi javi naziv etc. Hvala! Slika je na web-u ( Moje cvjetne tajne):
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 18:38
Evo da ti pomognem, to je ta slika. Smile
Na žalost ne znam odgovor, mislim da je to neki sukulent. Možeš sliku staviti u temu za prepoznavanje biljaka.Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 19:55
Pogledaj ovdje:
 
Ovaj je sukulet izdržao niske teperature i minuse, ali nije preživio jake kiše i mokru zemlju.
Čuvaj ga! 
 
 
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 00:14
Sedum reflexum cristata...
Na vrh
Spectator View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Spectator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 07:53
Hvaaaala !
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 20:16
Evo dvije slike iste biljke. Prva slika je slikana u Siječnju a druga prije mjesec dana nakon što sam vratio sukulente u tegle. Molim kakvog znalca za pomoć pri identifikaciji. Stvarno ne znam kuda bi ju svrstao: krasule, echeverie ili što drugo ?

. . .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 23:12


Vjerojatno je to prava adresa za ID. Može li tko prepoznati ovu biljku ?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 14:55
molim vas može li mi netko prepoznati ovu biljku:
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 15:00
micika, od mlječnog soka Euphorbie  čiju sliku je stavila Nana, imala sam prije mjesec dana tešku alergijsku reakciju: nekoliko sati nisam od bolova uopće mogla otvoriti oči, nakon toga velike otekline i žarenje koje se proširilo i na lice. Koža mi je bila skoro spržena i toliko bolna da sam u noći išla u bolnicu. Uz terapiju tabletama i hladnim oblozima, sve je trajalo desetak dana.
Od soka je čak moguće i potpuno oslijepiti, zato budite vrlo oprezni u kontaktu s mlječikama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.