Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja rascvjetana terasa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja rascvjetana terasa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 69>
Korisnik
Poruka
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 10:46
Prvo da pozdravim vrtlaricu, kao i uvjek prekrasno cvijeće, kako još uvjek puno cvjetnica izgleda prekrasno. Posebno mi se dopala ova biljčica pa me interesira kako se zove i da li može biti u kamenjaru, prezimljavanje i kako ju nabaviti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 09:04
Smail ovo ti je gazanija. Može biti u kamenjaru, a u Dalmaciji prezimi vani. Ne znam od kuda si, ali mi na kontinentu je kupujemo svako proljeće, ili je dobijemo od dobrih vila našeg foruma. Smile
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 10:00
Doista je predivna ova gazanija, a da li si možda uspjela sakupiti koju sjemenkicu. I ja živim na kontinetu i muku mučim sa ljetnicama koje su prekrasne ali samo za jednu sezonu.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 15:11
Moram priznati da još nisam skupljala sjemenke. Prošle godine jesam ali mi nisu nikle iz sjemena, tako da sam sve kupovala, osim ove žute, koju sam dobila.
Hajd me molim te podsjeti za tjedan dana, pa ako budem uspjela nešto skupiti rado ću ti poslati.Smile
 
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 15:13
Pozdrav, nadam se da će uspjeti sjeme, i da ću se sjetiti bila bi šteta da ovakva ljepota propadne.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 18:35
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Prvo da pozdravim vrtlaricu, kao i uvjek prekrasno cvijeće, kako još uvjek puno cvjetnica izgleda prekrasno. Posebno mi se dopala ova biljčica pa me interesira kako se zove i da li može biti u kamenjaru, prezimljavanje i kako ju nabaviti.

Za ovu gazaniju sam ja mislila i još sad mislim da je trajnica jer ima sasvim  drugačiji korijen, drugačiji list i drugačiji cvijet od gazanija koje kupujeno kao sezonsko cvijeće za ljetnu sadnju!!!   Da li je tko ima iz kontinentalnog dijela Hrvatske i da li ju je ostavio da prezimi vani?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 22:45
Stvarno je posebna gazanija Thumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 01:30
Čekam slikice ružasmilie_girl_303.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 11:30
Evo moga cvijeća slikanog prije par dana...
 
 
 
 
Pelargonija još uvijek puna pupova...
 
Lantana...
 
Šmrcko jel' ti poznata? Primila se!!!smile213
Ostatak slijedi...
 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 12:01
Mora da je ugodno piti kavicu na toj terasi!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 14:11
Lipa boja pelargonijeThumbs%20Up
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 17:57
Žuta lantana baš je osvježenje! A vidim da ju i teglica prati žutom bojom!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 20:27
Draga ova žuta lantana je diosta prekrasna, a i koprive su smile227
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 21:15
Lantana je predivan gazanija isto.... ClapClapClap
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 21:20
Lantana me posebno oduševila

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 09:05
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

Prvo da pozdravim vrtlaricu, kao i uvjek prekrasno cvijeće, kako još uvjek puno cvjetnica izgleda prekrasno. Posebno mi se dopala ova biljčica pa me interesira kako se zove i da li može biti u kamenjaru, prezimljavanje i kako ju nabaviti.

Za ovu gazaniju sam ja mislila i još sad mislim da je trajnica jer ima sasvim  drugačiji korijen, drugačiji list i drugačiji cvijet od gazanija koje kupujeno kao sezonsko cvijeće za ljetnu sadnju!!!   Da li je tko ima iz kontinentalnog dijela Hrvatske i da li ju je ostavio da prezimi vani?
 
Freeland, da razbijemo sumnje...Smile Ova vrsta gazanije je puzajuća. U tome i jest razlika od ostalih vrsta gazanija. U primorskim krajevima ostaje u kamenjarima ali na kontinentu mislim da ne uspijeva vani. Smile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 09:08
za uslikane biljkice
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 09:12
Gospina trava moja uzrečica ti je u ovo jesenje vrijeme: "Jedva čekam 01.03.".Smile To znači da je zima skoro pa prošla i da uskoro dolazi proljeće, a to opet znači da otvaram ulazna vrata i da sam najviše vremena na terasi. Sada si zamisli kako se osjećam kada sam u kući i ne mogu piti kavicu vani i gledati cvijeće...katastrofa.Confused
 
Mira i ja sam je kupila zbog te boje, ali i zbog duplog cvijeta. Valjda će mi preživjeti zimu.
 
Anaida, ova lantana me ove godine oduševila. Kako je krenula tako je pokazivala svoju ljepotu i raskoš. Imala sam ih i prošle godine, ali nisu bile tako lijepe kao ova. A tegla...to je bilo slučajno...
 
Smail zamisli, ove godine tri lantane i sve žute!!! Da je bar jedna bila crvena, ali...
 
Sunceee kao što rekoh i mene su oduševile. A što se tiče gazanija, ja sam se na njih totalno navukla, jer su prekrasne a totalno nezahtjevne.
 
Lora,  i mene je lantana oduševila. Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 09:14
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

za uslikane biljkice
 
Gioo, uletjela si mi između komentara.
Ovo što sam stavila su posljednji pokušaji ove jeseni, sada ćemo svi u zimski san do proljeća.Smile
 
Ali imam nešto kućnog cvijeća, koje ću staviti poslije.
 
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 22:27
Čekamo kućno cvijeće, noćas će sigurno biti mraz, jadne cvječke kako će ujutro izgledati.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 69>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.