Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 82>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 20:21
Kod nas svane malo zorom, i to je to Confused Mrak u 16 sati padne zimi. Krenulo nekoliko pupova u dvije ljubice, pa jadni ni ovamo ni tamo. Blago tebi, cio zivot sanjam na moru da zivim, veliki sam ljubitelj onih vrucina i ja uzivam na vrelinama dok vecina kuka. Usmjeri malo sunca na ove moje kukavice! Pozdrav veliki za tebe i more!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 20:29
Kaćunak, drago mi je da ti se ljubimice ponovno spremaju za cvjetanje... nije im lako kada nema puno prirodne svjetlosti no jake su one, eto moja je sada ljepša nego što je bila u ranu jesen. Nadam se da ćeš nas uskoro opet razveseliti novim rascvjetanim fotkama!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 21:07
I ja se nadam... Hvala, Desert rose. Bas super pa kod tebe cvjeta, znaci i ja se mogu nadati da cu ugledati cvjetic u novembru...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 21:26
Koliko mogu zaključiti iz svoga vlastitog iskustva, nisu baš osobito osjetljive na promjenu godišnjih doba. Barem nije ova moja jer tek što odcvjeta i napravi pauzu od dva, maksimalno tri tjedna, kreće opet. Za dobivanje mladih je ipak druga priča ali o tome sam već pisala. Imam od rane jeseni čini mi se zapelcane listiće ali mladih nema iako su svi listovi zdravi, zeleni... moram ih premjestiti na toplije pa možda krenu, sada su mi u istim uvjetima kao one biljke koje mi se spremaju na zimovanje a to im se naravno uopće ne sviđa!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 21:37
Kaćunak, baš mi je drago da si se riješila štetočina! Mojim novim ljubičicama oni njihovi sitni pupovi kao da su stali - nit rastu, nit cvatu, ali zato rastu novi listovi. To me ohrabrilo, znači da su se privikle na novu okolinu.
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 21:46
Desert Rose, i meni se zna dogoditi da listićima jaaaaaako dugo treba da puste mlade (a sve mi biljke imaju jednake ili vrlo slične uvjete). Evo, ovdje je slika jedne svijetloljubičaste koja je pelcana krajem petog (!) mjeseca i tek su joj se prije 10-ak dana pojavili listići (ovo je slikano danas).

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 22:38
Pronašla sam datum, posadila sam ih sredinom kolovoza. "Uhvatilo" se svih pet, listići samostalno stoje pa po tome znam. Danas su premještene na kuhinjsku prozorsku dasku gdje će im biti i dalje svjetlo ali puno toplije nego do sada. Paaa, možda budu i listići uskoro! Tongue A možda se još i načekam par mjeseci! LOL Kako bilo, važno je da su one žive, meni se ne žuri...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 06:02
Ma znaju one biti malo lijene... Rekoh, ovoj mojoj je trebalo punih 6 mjeseci da nakon pelcanja izbaci listice. Ali oprostila sam joj kad sam ugledala dvije slatke zdrave biljcice kako proviruju iz zemlje. E da, oni listovi koje sam krizala (bijela + tamnoljubicasta i bijela + roza) jako se dobro drze. Sad im je mjesec dana i fino su se spojili i srasli. Vidjet cu sto ce biti dalje, zasad sam zadovoljna.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 08:28
Joj Tina blago tebi, kod tebe izasli! Thumbs Up Imam i ja neke koji su dva mjeseca na cekanju i odlicno se drze, a prethodna tura iz septembra mi je propala. Na neke sam stavljala hormon ali izgleda predebeo sloj, pa su istrulilie drske. Tog hormonskog praha treba samo tanak sloj staviti i to kad se reznica malo osusi. Kako su te ljubicice lijene, do ljeta cemo valjda docekat da vidimo sta je ispalo od tih sto si kombinovala boje. Za sest mjeseci razvije se donekle ljudski embrion i ozivi, a obican listic- nikad pa nikad! Wacko Desert rose, tvoje ce izaci pitanje je dana! Mozes svaki dan ocekivati. Jesu li to neke druge, ili je ona plava tvoja?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:24
Ma to ce biti sve plave, od moje vrijednice! Prvu turu sam svu podijelila, mislim da ce tako biti i sa ovom... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2013 u 23:55
Pozdrav svima! Evo malo mojih ljubičica...
 
http://s1289.photobucket.com/user/Iris2377/media/Iris012_zpsbe5624ac.jpg. -
 
http://s1289.photobucket.com/user/Iris2377/media/Iris015_zpsde27fcb5.jpg. -
 
http://s1289.photobucket.com/user/Iris2377/media/Iris024_zps378b3080.jpg. -
 
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 00:12
Nespetna sam u stavljanju slika.
 
 
http://s1289.photobucket.com/user/Iris2377/media/Iris022_zpsdcb61fc9.jpg. -
 
 
http://s1289.photobucket.com/user/Iris2377/media/Iris014_zps2c19d49b.jpg. -
 
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 14:19
Iris, jako su ti lijepe! Ove dvobojne si kupila ili si ih sama križala?
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 14:48
Hvala, Tina. Kupila sam ih prije par godina. Sad su se rascvjetale. Paše im centralno grijanje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 19:20
Iris1 krasne su, svaka na svoj način! Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 20:24
Da, i moje polude kad je centralno uključeno! Mislila sam da sam luda kad mi je to prvi put palo na pamet, ali očito im stvarno paše grijanje jer kojiput imam osjećaj da zimi čak i duže i obilnije cvatu nego u proljeće i ljeti...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 20:35
Porijeklo im je iz Tanzanije i Kenije pa je i logično da im odgovara toplina! Wink i malo vode (što ponekad zaboravim LOL)
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 21:04
Hvala, desert rose. Ljeti im je loše kod mene. Čim dođe zima one se oporave, pomlade listove i obilno cvjetaju. Malo im pomognem i s prihranom.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2013 u 23:05
Iris, koji pupovi i cvjetovi! Preslatke! Kod mene izviru pupovi oko mjesec dana nakon borbe sa nametnicima, pranja korijenja i lisca (!) pa presadjivanja... Mislila sam da pesticide i takvu torturu oko korijenja nece podnijet, a one se otele. Cim se malo nakite cvjetovima, saljem slike. Ako do tad ne odu u vjecna lovista Wacko Tina, ja imam 3 dvobojne, od toga 2 Chimere. Kakvi su njima izvanredni cvjetovi, nagledati se ne mogu.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 05:44
Iris, zaista prekrasne, tako zdrave i jedre.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.