Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 94>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:33
To zakidanje pupova i cvijetova i ja radim jer snatram da u ovoj fazi iscrpljuju biljku.  Da pojasnim zašto ih unosim (ja ipak ne u kuću većsamo ispod strijehe) smatram da se lišće neće brzo posušiti i da bi se mogle razvizi glivice eto samo zato
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:47
Nadam se da neće gljivice! Zato se ja kiše bojim pa ću ih skloniti za vikend :)

Jesi li ih necim posebnim prihranila da su ti tako guste i bujne?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 06:41
Kako su one posađene preko mjesec dana prehranila sam ih prehranom za list a kojim prehranjujem sobno. To ću učiniti i u subotu, u početku smatram da trebaju dobiti na masi
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 07:29
da, i meni je cilj da dobiju na masi :D Jesi li možda i vrhove zakidala? Imam 2, 3 jače grane na svakom grmiću i sa strane idu nove....ne znam jel trebam i vrh zakinuti da te bolje krenu ili će one svakako narasti?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 08:29
da se malo uključim u razgovor.ja sam također u slavoniji.moji su stari 2 godine ovo im je 3.moram priznati da su mi dosta stradali sad unazad mjesec dana kad su trebali van,a bila je zima.sada su mi stalno vani. polijevam ih svaki dan po malo.prihranjujem ih tekućim gnojivom i već su počeli s pupovima.nemojte se bojati kiše.ona im čak paše.ja moje samo okrenem na unutrašnjost balkona ako najavljuju baš puno kiše onu dugotrajnu,a to sada nije i čuvajte ih od ev.leda i minusa
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 10:23
ja ne mogu tako jer mi nije natkriven balkon...a, imam mačke pa ih ne smijem spustiti uz zid jer se bojim da mi one ne prorjede muškatle :D
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 16:47
Glikice ja mlade, novoposađene ipak čuvam od kiše , one su ipak rasle u stakleničkim uvjetima, ako požive dogodine biti će drugačije, o tome sam već pisala na ovoj temi,
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ljutka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljutka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 20:11
ja sam u utorak posadila svoje pelargonije ....
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 14:43
pelargonie






Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
DijanaS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DijanaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 08:49
MermaidDreamer prekrasne su ti pelargonije.... odlična boja!!!!


1111 ili netko drugi tko zna, gdje se nabavi to konjsko gnojivo u granulama?
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 13:38
u svakoj malo vecoj poljoapoteci ili vrtnom centru.....ja sam jesenas stavila pod ruze i super je, samo treba pripaziti jer je jace od kravljeg
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 16:07
monna
meni je taj gnjoj odličan....sa njime gnjojimo i masline,višnje,loze i sve šta imamo u polju....i ja gnjojim sve u vrtu osim kaktusa.......prirodan je... triba dobro paziti da se ne pretjera.... jedna nepuna šaka u pitar ili ja kad iman vrimena onda stavin dvi šake u veliku bocu kokakole i mučkam ...kad se sve rastopi (možeš ostaviti i dan - dva) onda zaliti sa te dvi litre par pelargonija.....PAZI ako imaš kale - njih zagnjojiš jednom (npr sad) i više ne do druge godine.....kala je biljka koja ne voli puno gnjoja
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 18:45
je ruzo bas tako kako kazes....i ja stavim škrtu šaku na svaku sadnicu.....nisam jos pokusavala balkonsko cvijece s tim gnojiti, ali nikad ne reci nikadWink
za kale nisam znala...hvala ti na informacijismile78
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 21:42
Hvala DianaS.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 22:21
Jel bolje muškatle prehraniti preko lista ili preko korjena? I jel bolje zaliti željezom ili ga pošpricati preko lista?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:16
Ja ne prehranjujem preko lista zbog cvijeta je moje je mišljenje da bi cvijet stradao , ali ako netko ima drugo mišljenje rado bi ga čula
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:20
ja nikada ne prihranjujem preko lista.redovito ih gnojim kod polijevanja i to je sve,optrgavam ocvale cvijetove i to je sva njega.ukoliko ih napadaju neke bube-pošpricam
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:45
A,željezo? isto samo polijevate?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:50
Ja zalijem željezom samo onda kad primjetim da listovi postaju svijetliji,a cvijetovi nekako sitniji.najprije probam koprivu,a ako nije dosta onda kupim željezo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:54
Željezo dodam jednom mjesečno preventive radi i to zalijem nikako preko lista, U zalivač od 5 litara dodam prehranu i jedan čep željeza
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.