Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 11:52
Aleja bugica....baš mi se sviđa ideja! Trebalo bi probat.
A već neko vrijeme ti hoću reć da je ovo
http://img135.imageshack.us/img135/9076/p2122156.jpg
mislim, povratić. Sad, ako sam u krivu, nek me znalci isprave. Dobila sam je od svekrve koja ne zna kako se zove, pa mi je Kat.rea rekla da je to povratić. Meni jako, jako liči na tu moju, čak bi se zaklela da je ista.
Free, smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 16:23
Bigmamma, jel to to, pokazat će vrijeme, tj cvijetić, ili ga prepozna onaj tko ga je poslao kod takve neznalice!!!! Meni je prekrasan iako nepoznat!!! Jedino on u vrtu ne izgleda da je bilo toliko hladno!!!  Vidi se da je poslan a bome i primljen od srca!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:44
Samo sam malo svratila k tebi, volim skoknut u tvoj vrtek, evo ti jedna velikasmile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 20:03

Zahvaljujem Triša, primam ono i šaljem 3 natrag.  Netko mi ukrao smajliće!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 20:14
A kakav ti to kiseli avatar imašSleepy
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 20:51

Moguće da je ono lišće od Tanacetuma partheniuma tj. kako ti je bigmamma rekla - povratića. Možda je zalutao u paketu u jesen kad smo razmjenjivale biljke. Sam se rasije. Vidjet ćeš kad procvate. Moram pogledati u kojoj je fazi moja biljka. Vidjela sam da je ima i Horti. Wink

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 08:05

Jutreko dobro ranoraniocima, ja se teško ujutro razbudim, nemogu pričati dok nije proces buđenja završen do kraja, ali začudo čitanje i pisanje mi ide OOKK, pa vidim da bi bilo lakše sa mojima pričat preko pp, Star, mmmda, nešto takvo može poteći samo od mene!!

Nataly, srcekoTongue
Ili je stikao od tebe LOLili od Horti, LOLtako da mi je jednako drag  bio tvoj ili njezin! A sada mi još recite ima li male bijele cvijetiće sa žutom sredinom, još mi je rano, za guglanje, sada se budim uz vaše cvijetne čarolije!!!


Mali kaktus, kiseliš od avatara, ne,ne,ne,  to je vitaminski avatarWink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 08:50
Je, free, ima male bijele cvjetiće sa žutom sredinom. Evo ga:


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 10:20
Evo, ono kaj nosim u mislima, moje želje, ispunjuju se na najneobičnije načine!!!  Cure, veliko vam hvala!!!smile79smile79smile79Beskrajno me radujete iz dana u dan, kako otkrivam biljčice koje ste mi poslale!!! Koliko li me radosti očekuje u danima koje donosi proljeće, bit će ovo godina iznenađenja u mome vrtu!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 10:45
"Koliko li me radosti očekuje u danima koje donosi proljeće, bit će ovo godina iznenađenja u mome vrtu!!!"
 
 
Bravo Free, baš takav blagoslov na ovom forumu i ja osjećam.. Svakog proljeća iznova rađamo se moj vrt, ja  i radost u njemu -  radi svih krasnih biljaka i ljudi koje su mi nesebično te biljke darovali, ne tražeći ništa zauzvrat!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 10:57
Free, iz tvojih ruku u zemlju i sve se prime!!!

Ja, po mojoj baki, te cveteke zovem "gumbeki"!
Ona je to tak zvala, i tak nam je ostalo!
Nije slatko ime???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 15:31
A mi je zovemo pitoma kamamila...... imam je i ja iz istog izvora Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 10:44
Draga Free ja zaostala u šetnji još od jeseni pa se jedva čekam da to nadoknadim sada u proljeće kad će tvoja raskoš doći do izražaja ! Inače oduševile su me i slikice zimskog pejzaža jer ja volim zimu i snijeg ...vidim da imaš i jezerce od kalupa kakvo i ja planiram pa me samo zanima kolika je njegova dubina i dali si imala ribice u njemu ??? Tvoj zimski vrt je fantazija,mogu misliti koliko uživaš sada u ovim hladnim danima u njemu uz sve svoje prekrasne biljčice ! Također sve pohvale za forumsku kavicu !!! Wink
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 15:21
smile78 dragim šetačicama!!!

Ja danas ujutro skuham smile142 i odšetam do biljčica u zimskom vrtu, da vidim kaj se jedan dan prije radilo i dali se uopšte primjeti da sam ja cijeli jučerašnji dan grbačila leđa u zimskom vrtu, napravim jedan krug i i vesela, jer kao jelte vidi se kaj sam radila,(oprala proklete žaluzine, oprala stakla, oribala okvire prozora, da mi je znati tko ih je tako zadimio, pa samo ja pušimEmbarrassed, prebrojila i pokopala mrtve,smile224 dodala zemlju u teglice, presadila ono kaj je vapilo za novom zemljicomsmile127, obrisala sve tegle, zalijala svo cvijeće, usisala i obrisala pod, eto-samo toliko, ali od 9 ujutro do pola 8 navećer, sa usputnim kuhanjem ručka za moju vojsku) -  sjednem, upalim cigaretu, srknem kavu i bacim oko kroz prozor, kad ono, neke mušice vidim, sve mi titra, protrljam  oči,smile103, pa ovo ne sanjam, jer normalno, tko se prije kave umiva, pa još u nedjelju!!!!smile181  Kad ono, ssnniijjeegg opet frflja......majčicu mu njegovu, pa zar opet, pa dajte cure pustite do mene malo proljeća!!!!smile143

Evo da imam fotić, tj njega imam ali nemogu stavit slikice, imale bi sad slikice a sada imate pisani dokumentarac,  smile228!!!!
Zelenka,  bazen ti je meni kada je pun vode, meni do sredine bedara, dakle nekih 60-70 cm, nikad nisam mjerila dubinu, ali ima zapreminu od 450 litara vode!!!  Ribicama je odgovarao nekih 6-7 godina, dok mi susjedova mačka nije dokrajčila posljednju od 14 velikih crvenih ribica!!!  A sada je jedini stanovnik Lopoč, koji caruje u njemu!!!  Ali zato ga obilno koristim za zalijevanje cvijeća, voda je femonenalna, temperirana, nije šok za biljke kao kod zalijevanja crijevom direktno iz vodovoda, a uzimanje vode iz bazena za zalijevanje je super za rješavanje problema sa algama, ako se djelomično mjenja voda-nema bujanja algi, dakle jedan problem manje a riješiš odma dva problema, a nema onog ribanja bazena!!!!

Ma sada sam već napisala i feljton, zato, pusa od Free!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 19:04

smile79  forumašici iz Sl.broda uz zahvalu za sjemenke (?)!!!  Javi se, lijepo molim, voljela bih znati tko me obradovao (i čime)!!!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:22

Danas sam otvorila Pandorinu kutiju, moju kutiju sa sjemenjem!!!


Zasijala; -lantane-žute, lila, crvene i narančaste
               -judino drvo
               -ljetna mimoza
               -Kalistemon
               -klerodendron
               -močvatni hibić, roza
               -cealsepiniju
               -paulovniju
               -plavi hibić vanjski
               -sljez, crveni, roza i bijeli


               -i njegovo veličanstvo-LILA OSTIĆ

Lantana, Mira K i Tikvić hvala Vam još jednom  na sjemenkama!!smile79
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:26
Sretno draga sa biljkama i sjemenkama!
smile78
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:46
srecno
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 18:08
free, baš ti je dobar dokumentarac!
Bit će sve super samo da nas konačno obasja sunce!
 
               smile39
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 13:39
E, mile moje dok nije bilo sunca Winka ja nisam mogla na net, zasijala i smile160presadila mnogo toga, sve slikala, a danas popravljen komp,smile229 fotić pun slikica, sada još baterije da napunim i ide foto..trakavica!!!! 

Hura za sunčeke, ali smile79 svima vama koje ste mi šetale vrtićem!!!!

Ali, ME MOGU stavljat slike,  smile220!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.