Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 22:47
Lucy, ni ja nisam očekivala da će babosvilka procvjetati ove jeseni, iznenadila me. Nadam se da će u proljeće biti još ljepši grmići.

Tikvić, baš sam se potrudila oko tog kamenjara i strašno sam znatiželjna kako će izgledati u proljeće. Moram još dodati nekih biljčica koje će cvjetati u jesen. Dalija mi je lijepa, ali mi nekako ne spada u kamenjar.

Golden Leo, kad sam birala cvijeće koje ćemo saditi u vrt, pazila sam na to da ime više onoga koje cvjeta u jesen jer su tada đaci prisutni i mogu uživati u cvijeću. S obzirom da je južna pozicija vrta, tj. sa sjevera je zaštićeno zgradom, našem je cvijeću produžena mogućnost cvjetanja. A možda je razlog i to što smo dosta toga kasno posijali i posadili.

Bugice, drago mi je da tvoja pacifika napreduje. Nakon šišanja bi se trebala razgranati pa će dogodine biti još ljepša.

Miškice, hvala ti! i znaj, nisam te zaboravila, samo sam na "vi" s vremenom.

Josipa, u proljeće zakopaj oko ruža kore od banana, vidjet ćeš kako će živnuti. Ja nemam namjeru orezivati ružice sada, to ćemo napraviti tek u veljači. Jedino što još s njima planiram napraviti je oplijeviti ih, okopati, dodati komposta i nagrnuti ih njime. Možda ih, ako vrijeme dopusti, još jednom pošpricam fungicidom ili bijelim uljem - za svaki slučaj.

Zahvaljujem svima na posjeti! Hug

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 22:58
Draga Andina , hvala ti puno za savjet Josipi "kore banane oko ruza" , ja o tome nisam imala pojma i rado cu ga i kod sebe
primijeniti . Mi takodjer nemamo namjeru ruze sada orezivati , nego tek na proljece . Ako mi budes mogla koje sjeme
narandjastog kosmosa odvojiti , biti cu ti jako zahvalna .
                                                                                                                         Rosen Gif 3016
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 23:00
Evo ga! Moj miljenik - patnik, tropski hibiskus, Feniks među cvjetovima, ukraden, slomljen i vraćen bacanjem preko ograde, zahvaljuje mi na brizi oko ozdravljenja prekrasnim cvijetom. A već sam ga bila oplakala!Big smile

Na klupici između prozora i ormara društvo mu prave ešinant, afrička ljubica, žuti tropski hibi za kojega se nadam da će oživjeti u proljeće, te gynura.

Ešinant izbliza

Afrička ljubica izbliza
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 23:03
GF, draga, sjeme je već spremljeno! Donijela sam ga prošli put na kavicu, ali tebe, nažalost, nije bilo. Bez brige, još ga je dosta ostalo.Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2014 u 23:15
I samo da podijelim s vama svoju radost: ovih dana započela sam "regrutaciju" drugašića u grupu. Javilo mi se njih šezdesetak!!! Neki su već bili vrijedni.

Brezovo lišće stavljamo u vreće koje smo probušili na dnu (a neke slučajno i poderali LOL), sve ćemo to zaliti i ostaviti kraj kompostišta da se razgrađuje do proljeća.


I "veliki" su mraveki vrijedni. Puno su posla napravili, a slike slijede kad sve bude gotovo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2014 u 20:56
 bravo za hibiskus kojem je suđeno 
da te veseli i vrati ti svu ljubav!Žuti će sigurno u proljeće zablistati kad se ugleda na "bratića"
Nisam ni mislila da si me zaboravila(makar sam zaboravila ča si mi obećalaThumbs Down)
nego gledam,uživami čekam proljeće
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2014 u 21:57
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Žuti će sigurno u proljeće zablistati kad se ugleda na "bratića"

Znaš kako se kaže: "Iz tvojih usta u Božje uši!" Big smile 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2014 u 23:35
moj naklon Andina za ovu tvoju dječicu i vrt ,što se tiče hibija on ti samo uzvraća ljubav-zar ne?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 06:20
Hvala ti, Blue sky! Upravo tako doživljavam ovaj njegov cvijet. Jedan je, ali nakon svega što je ta jadna biljka prošla, vrijedi kao njih stotinu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 00:54
Lijepo bih molila savjet - trebam li ove travice zaštiti, spremiti na toplije, povezati ili ih ostaviti u vrtu ovakve kakve jesu?


Nadalje, hoće li ovdje biti sjeme uskrsnog kaktusa ili ne?

Kod komposta sam našla ovu ličinku. Malo sam istraživala i čini mi se da je to ličinka Calosome scrutator iliti lovca na gusjenice. Čini li ona štete u vrtu ili je isključivo korisna?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 01:33
Jesenske su vrtne akcije u tijeku, ali zbog nekih drugih obaveza, kasnimo s pripremama za zimu. Sukulenti su još vani, ali pod krovom tako da ne kisnu. Od gomolja izvadili smo tek gladiole i jednu daliju. Ostale dalije i kane nismo stigli povaditi. 

Krasulu smo domar, spremačice i ja jedva donijeli iz vrta na kat, u prostoriju koja se najslabije grije. A ona već sprema pupoljke za cvatnju! Svaki put kad je prenosimo pokidamo joj nekoliko grančica tako da sada imam puno maleckih reznica na zakorjenjivanju. 

Ružice su oplijevljene, okopane, zadnji put ove godine pošpricane i nagrnute kompostom koji smo sami proizveli.

Nešto sam malo premještala u sjenovitom dijelu. Sad još samo treba oplijeviti i dodati komposta.


Paprat nam se lijepo primila i napredovala.

Heuchere sam proljetos razmnožila i sve su se primile i razbujale.

Ova hortenzija kao da ne shvaća da je već duboko u jeseni.

Na sunčanoj strani zakašnjela lavatera, niknula tek u rujnu, otvara prvi cvjetić!Big smile

A istovremeno, kameleon se sprema na spavanje.

Zadnji cvjetovi pupavice. Rupu (dolje desno) napravili su dečki kad su vadili graničice koje su presadili na vanjsku stranu ograde. Kasnije će je zatrpati kompostom.

Miks - kadifice, crvena krizantemica i nekoliko cvjetića zvončića.

Samo zvončići

Za koji dan više neće biti ni kozmosa.

I malo dokumentiranih radova: jedna od tri grupe drugašića danas je vrijedno sakupljala sjeme kadifica. Jest da je bilo malo vlažno, no stavili smo ga na sušenje, a oduševljenje mraveka-početnika ovim "poslom" ne može se riječima opisati.LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 01:41
jako lijepo...sve mi zao cvijeca al mora na mirovanje.....djeca samo pomalo nek raduckaju...dobro je to...smile73
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 12:06
Tvoji mraveki s pravom nose ime vrijednih životinjica, rade oni sve da se praši. Krasula mi je prelijepa i vjerujem da je poprilično teška za transport. Ima kod vas još svega s obzirom koje je doba godine. Ona travica na drugoj slici ako dobro vidim je carex orn. variegata. Ja ju imam u svom vrtu i nije joj problem zima koliko vlaga. Osjetljiva je na pretjeranu vlažno tlo  zimi i na snijeg koji se zadržava na njoj. One koje su mi u teglicama ostaju vani ali natkrivene, a one koje su u zemlji (prethodno sam napravila drenažu) zaštitim sa pvc bocom (5 lit). Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 17:27
http://www.godofinsects.com/index.php/museum/beetles/ground-beetles-carabidae/caterpillar-hunter-beetle-calosoma-scrutator/

Meni se čini da to nije ista buba,a koja je tvoja,ne znam.Čim otvorim stranice o lovcu 
na gusjenice,pokaže se zlatno-zelena beštija.
Krasula je predivnakao i preostali cvijetići
a u proljeće će niknuti na tisuće novih,od sjemenki koje skupljaju vrijedni mraveki
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2014 u 19:02
Andina, svakakvih biljaka se može vidjeti u tvom vrtu a svaka od njih traži da joj posvetiš vrijeme i pažnju. Lijepo je, jako lijepo, što si toliko djece privukla u vrt ali mislim da je teško jer svakome moraš sve objasniti da ne bi nešto krivo napravili. Divim ti se zbog toga!
Ja trave ostavljam u vrtu, ne štitim ih, a one koje se orezuju, orezujem u proljeće.
smile79
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 00:23
Josipa, ovi malci stvarno raduckaju s guštom. Samo ne znam do kada će ih to držati. LOL

Rajski vrtovi, hvala na savjetu. Mislim da ću onda ovu malu travicu prebaciti u teglu i pod krov s njom dok je detaljnije ne proučim.

Miška, ta zlatno-zeleno-crvena beštija je nekoliko puta viđena u vrtu ovoga ljeta. To je odrastao kukac, a ovo crno bi bila njezina ličinka. Koliko sam shvatila, korisna je jer tamani gusjenice, ali me zanima iskustvo forumaša. Možda je ipak u nečemu štetna? Nisam je utamanila, pustila sam je da se skrije u zemlji.

Slavujčice, jako su mi korisna tvoja iskustva i savjeti. O ovim travicama ne znam ništa, čak niti da li se orezuju. Mislim da ću morati malo zagnjaviti Baku Beu, jer one su iz njezina vrta. Za sad ću te poslušati i neću ih orezivati, samo ću malu skloniti od kiše.

A što se tiče objašnjavanja mravekima, mogu reći da doista pažljivo prate sve što im kažem. Čak sam počela s njima raditi i teoretski dio koji zapisuju u bilježnice. Prošli put smo učili o razlici između trajnica i ljetnica, a onda odmah praktično upoznali način kako skupljamo sjeme ljetnica da bismo iduće godine ponovno imali istu biljku u cvatu. A tek kad budu isto to sjeme sijali, pa kad vide kako niču male kadifice... To će biti doživljaj!LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 08:05
draga Andina, mogla bih te puno hvaliti, ali ovaj put ću samo reći (sigurno i ponoviti) da mi je žao što nisam mlađa par desetljeća pa da budem jedan od mraveka, tvojih mraveka Hug
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 08:34
Big smile
Ma nek si se ti samo nama vratila!smile79
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 16:32
Tako mi je drago da se hibiskus dobro oporavio i čak procvjetao. Pratila sam cijelu priču o njemu, sad se i ja radujem s tobom.
Puno je posla u vrtu u ovo doba godine, treba biljke pripremiti za zimu, a u vašem vrtu ih ima puno i sve su lijepe. Dopao mi se zadatak zadan drugašićima. Andina, tebi projekt Školski vrt ide odlično. Samo naprijed!
Sutra je novi dan.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 20:02
Hvala na podršci! Hibi je svaki dan sve bujniji i ljepši, paše mu ovo sunce kroz prozor!

Istina, puno je posla u vrtu sada, a mi ne stignemo sve napraviti jer "veliki" imaju ispite pa nemaju vremena za vrtne aktivnosti, "mali" su premali za teže zadatke, a ja sam ionako uvijek u cajtnotu. Korov koristi priliku i buja nekontrolirano. Angry No, ako ova zima ne bude jako hladna i puna snijega, do proljeća ćemo valjda stići sve oplijeviti. LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.