Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:22
Super ti je plastenik - već se vidim kako ću muža žicati da i meni za sljedeću sezonu napravi nešto slično na balkonu! Inače, rajčice su ti već poprilične... kod sadnje u vrt ih malo dublje zakopaj i biti će plodova za izvoz! Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:32
Hvala draga ružice Heart, budem ih dublje posadila, boravak na tavanu i non stop naoblaka je uzela danak - izdužili su se. Ali, u ova četiri dana u plasteniku, već im se stabiljka deblja i vidljivo je čvršća.

Ovaj plastenik je super lagano za napraviti, okviri i najlon, malo čavlića i to je to. Lako se razmontira i spremi. Jako sam zadovoljna, drži temperaturu ko "veliki", pet-šest stupnjeva više nego vani dok nema sunca. Popodne je bio otvoren i unutra je bilo 25. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 20:35
Dobila sam sjeme Italian giant tomato i posijala ga, baš me zanima dali će mi uspjet
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 08:17
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Dobila sam sjeme Italian giant tomato i posijala ga, baš me zanima dali će mi uspjet

Budu, budu, kako ne Smile . Jedva čekam vidjeti tu sortu, izgleda mi zanimljiva. Trebali bi biti ogromni plodovi, po onome što sam negdje pročitala.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 10:59
Enrikova nona jesu li ti niknuli giantići? Zanima me kako izgledaju? Embarrassed
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 07:55
baš sam mislio naručiti sjeme Italian giant  sorte pa me zanima jel ima neko iskustva sa tom sortom
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 08:03
Ja, nažalost, nemam. Ono što sam pročitala o njemu izgleda obećavajuće. Nadam se da će se javiti netko tko ga je uzgajao.
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 14:06
ma čitao sam na Amazonu komentare i jedni ga hvale drugi ne,čak sam čitao d nisu mogli uzgojit sadnice od sjemena nego je sve požutilo i propalo
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 14:56
Tako je sa svakom vrstom rajčice, neki hvale drugi ne, zavisi od ukusa. A koliko sam mogla primjetiti, ima ljudi koji svašta pišu. Stvarno sam znala pročitati raznorazne nebuloze. 
Mišljenja sam da, ako je sjeme svježe i dobro uskladišteno, mora se dati uzgojiti. Nema veze što je to giant rajčica. 

Inače, čula sam da često flanci požute i propadnu, no mislim da to nije do vrste, nego dođe gljivica i sve zarazi ili manjka gnojenje. Nisam imala takvih problema otkada ih sama uzgajam.
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 19:35
Naručio sjeme, mislim da sljedeči tjedan dolazi pa idem na sadnju

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 19:43
Zagi! smile141 
Super, moći ćemo razmjenjivati iskustva. Baš me je zainteresirao giantić, ali kako sam ograničena prostorom, a već imam flance petnaest vrsta rajčice, nisam ih kupila.

Sijati ćeš u toplo ili imaš plastenik?
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 20:12
Ma imam jedan krovni prozor na galeriji u stanu i tamo sve raste ko ludo a niko nevidi moje flance
Super puno svijetla,i toplo ,Svake godine mi flanci dobro uspjevaju,Naručio sam još jednu Gigant vrstu paradajza i ove giant italian tree pa čemo vidjet kako če i šta bit a kasnije mislim jedan dio prebaciti kod frenda koji se profi bavi sa tim pa onda da vidim prave rezultate tih sorti
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 09:05
Odlično. I ja sam se zainteresirala za tree ali nemam prikladno mjesto za spremiti ga zimi, pa sam odustala. Je li tree daje prve plodove odmah prvu godinu? 
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 10:30
koliko sam pročitao daje hrpetinu plodova za 90 dana od sijanja.Ima video na youtubu gdje čovjek pokazujr da je ostalo nekih 70 tak paradajza na stabljici a nije više bila sezona.Ja i nemislim da selim biljku,možda probam ali ako uspijeu jednoj sezoni dat hrpu plodova onda nemam ni neku potrebu za tim
http://www.youtube.com//j-yzoxm7A98

http://www.youtube.com/embed/j-yzoxm7A98
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 13:37
Da, slažem se i meni bi odgovaralo da u jednoj sezoni dobro urodi, uzmem sjeme i ponovo sijem za drugu sezonu. Baš ćemo vidjeti, držim ti fige da jako dobro urodi. Smile
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 17:45
a vidjet čemo kad dođe kako če se ponašati

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 00:46
Nemam Italian gigant rajčicu, ali imam posijano  oko 60 sorti do sada. Niklo je do sada cca pola, ostalo je svježe posijano. Idući tjedan krenuti ću sa pikiranjem. Kako je meni sve na balkonu u mini plasteniku, sve ide malo sporije, ali su biljčice jake i nisu izdužene. Kad još malo zagrije to će ići puno brže..WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 06:01
jagodo, bravo! smile141 Drago mi je što te vidim na ovoj temi. Bit će zanimljivo izmjenjivati iskustva. Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 14:53
Evo kako su porasli Heart

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 14:55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.