Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 260>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 21:17
smile227
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Cure...hvala Vam svima na posjeti...smile79
 
...a ja vam moram pokazat šta me je danas baš razveselilo....procvao je prvi cvjetić Twistera! Zadovoljna sam bila i sa prekrasnim granama koje izgledaju poput "lanca", a crveni cvjetić dodatno me obradovao. Ima još pupoljaka....ali evo prvog....još se nije potpuno otvorio....
 
Aeschinantus Twister
 
 
 
 
---Jeli moguće da ja ovo nisam vidjela --koja ljepota --prelijepo je smile39
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 11:50
Drage moje cure....hvala vam svima na posjeti i pohvalama smile79...a evo mene nakon podužeg godišnjeg ponovno doma smile187......a onaj cvjetić twistera....koji se otvorio početkom kolovoza.....još uvijek cvate...nevjerojatno kako dugotrajan cvijet ima.....evo ga...
Aeschinantus Twister - cvijet star 24 dana
 
a na gotovo svim vršnim granama pojavilo se bezbroj malih cvjetnih pupoljaka tipa ovog....
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 11:59
Konačno je danas procvao i prvi cvjetić crnooke suzane, a bit će ih još puno! ....baš sam se razveselila jer je do ove godine nisam niti imala. Zato hvala još jednom Hana na sjemenkama...WinkBig%20smile
Thunbergia - crnooka suzana
 
Thunbergia - crnooka suzana
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:03
Impatiens - dupla vodenika crveno-bijela....ima nekih metar u promjeru....nisam se baš nadala da bi mogla tolika narast....ali u svakom slučaju....lijepo ju je vidjet Big%20smile
 
impatiens
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:06
Ova crvena ruža penjačica ne prestaje cvasti cijelo ljeto...kasnije joj latice gotovo pocrne....interesantna ali uopće nema mirisa. I da...još uvijek neznam kako se točno zove...
 
a plava (ljubičasta) ruža penjačica Sissy super napreduje....evo dva pupoljčića
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:08
Egzotično drvce Blue Jacaranda....dogurala do 1,5 visine....
 
Blue Jacaranda
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:09
Cikasica pušta nove listove.....
 
Cycas Revoluta
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:13
Mlade ruselije iz Trstenog isto dobro napreduju....mislim da su dosta porasle i ponovno su počele cvast.....
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:17
Dalije cvatu cijelo ljeto....današnji izbor dalija sveo se na
jednu visoku narančastu (ranije je bila crvena....Shocked)
 
žuta pompon dalija
 
i jedna šatirana pomponka bordo sa bijelim....
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:22
Hanin poklon - polygonum odlično napreduje u vrtu.....
 
polygonum "Painters Palette"
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:25
Jedan balončić platycodona otvorio se poslije jučerašnje kiše....
 
plavi platycodon
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:35

A jučer sam morala hitno ić u shopping po nove tegle, zemlju i bambusove štapove za passiflore koje su toliko narasle da su im njihove kupovne tegle postale premale i svaki manji vjetrić ih je prevrnuo. Evo ih sada....valjda će im novi "smještaj" dulje potrajat....velike tegle od 35 cm i štapovi od 2,20....nadam se da će uskoro počet i stvarat cvjetne pupoljčiće....bar da se vidi kakve su, još ove godine...LOL

passiflore
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:37
smile227prekrasno cvijeće, što mi radiš - bijela ruselija moja tiha patnja, preljepe su obadvije a i polygonum je super
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:39
u međuvremenu upale pasiflore smile93
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:43
A šoping po vrtnim centrima ne bi bio pravi šoping da se ne "ubode" još ponešto....zar ne? Wink
 
tulipani....lukovice......duplih cvjetova....špičastih cvjetova i reckanih rubova.....sve mix pakovanja....pa ćemo na proljeće vidjet koje su sve boje....
 
kupila sam i dvije fritillarie crvenu i žutu.....bilo je i narančastih, ali nisam kupila jer mi se čini da je i ova crvena više narančasta nego crvena....nisu baš jeftine ali već ih dugo želim pa neka ih....u Bauhausu 1 lukovica 29,00 kn
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:47
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

smile227prekrasno cvijeće, što mi radiš - bijela ruselija moja tiha patnja, preljepe su obadvije a i polygonum je super
 
eej Bromi, pozdrav tebi.....kad sam jučer-prekjučer vidjela hrpu popoljaka na bijeloj ruseliji odmah sam se sjetila tvoje divne crvene! Malo pričekaj da se još razraste pa ću ti odvojiti dio bijele, nemaš frke, može? WinkBig%20smile
 
a passiflore....baš su fest narasle....jučer sam ih nafrkala oko novih štapova pa se još listovi nisu dobro niti okrenuli na "pravu stranu", ali nisu loše, zar ne?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:53
Ali nisu samo lukovice pale....kupila sam još nešto.....mesožderku - carnivorus plant - Dionea. To je poklon za ujaka koji je veliki fan mesožderki...evo je
 
carnivorus plant - Dionea
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 13:00
I šećer za kraj....jučer u Kaliji....po akcijskoj cijeni...ubodem ja crvenu bugenviliju visine cca 1,80 cm....viša je od mene a ja sam 168! Cijena na akciji je bila 73 kn i - 10% popusta, tako da sam je platila 65,70 kn. Evo je...
 
 
i evo je u kombinaciji sa mojom "starom" bugicom - sanderianom glabrom....
 
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 13:03
super naravno da može srce si, baš si se lijepo ponovila- sviđa mi se tvoj izbor lukovica a i mesožderka smile58

i ja bih malo u šoping ali u pevecu nema baš ništa što bi mene zanimalo a drugih centara nema u blizini
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 13:10
Ej Bromi....čitala sam puno da se razmnožavaju i reznicama i to relativno lako....ako hoćeš mogu ti narezat tih reznica pa pošaljem odmah, samo pošalji adresu na PP....
Mesožderke su interesantne....ali nisam ja baš neki fan toga... kupila sam za poklon ujaku od MM jer ih on obožava, a baš takvu je dugo tražio....moraju stalno imat vode u podlošku i nikako ih se ne smije zalijevat vodom iz vodovoda. Samo kišnicom ili destiliranom....i nikakva prihrana....one se same prihranjuju kukcima koje ulove....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.