Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 78>
Korisnik
Poruka
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 09:44
Andrej, jel ovo ta zemlja za travnjake iz bauhausa koju si spominjao?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 17:11
Citiranje
Po svemu sudeci sezona bu mi kasnila dva tri tjedna u odnosu na proslu. A sad sam na semillasu kupil jos 7 sorti. Nisam normalan, fakat.
:D


Hehe

Koristim ovo, bila je hrpa kad sam tamo bio prije par tjedana:

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 18:59
Toga nisam vidio.
Izgleda da je fakat dobra kad uvijek tak brzo plane :D

Ja bum probal s ovim drugim supstratom. Ima da valja, kosta skoro kunu po kili :D
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:36
evo mojeg malog sobnog plastenika, stoji na ruteru i poceo se lagano magliti :D

http://i.imgur.com/NY2sX5J.jpg
http://i.imgur.com/9nQenHG.jpg

zanima me zalijevanje, citam tu u temi da je najbolje obicnom spricom, ali ne pise kolko cesto i kolicinski?

tnx
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:57
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Toga nisam vidio.
Izgleda da je fakat dobra kad uvijek tak brzo plane :D

Ja bum probal s ovim drugim supstratom. Ima da valja, kosta skoro kunu po kili :D


Na otvorenom unutdrnjem dijelu, zadnji red stalaza - bile su tone tih vreca, osim ovog imali su njihov treset i mjesavinu za povrce od istog proizvodaca :)

Inace mogao bi ti proizvoditi vlastiti glistenjak, znam tko iti moze dati pocetno leglo :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 21:59
Originalno poslano od člana mikislavac mikislavac napisao:

evo mojeg malog sobnog plastenika, stoji na ruteru i poceo se lagano magliti :D

http://i.imgur.com/NY2sX5J.jpg
http://i.imgur.com/9nQenHG.jpg

zanima me zalijevanje, citam tu u temi da je najbolje obicnom spricom, ali ne pise kolko cesto i kolicinski?

tnx


Prema potrebi, taknes valjcic prstom i ako se osjeti vlaznost nema potrebe spricati. S ovako velikom kutijom i ako su dobro inicijalno natopljeni uglavnom nema potrebe za dodatnim vlazenjem.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:02
Originalno poslano od člana mikislavac mikislavac napisao:

evo mojeg malog sobnog plastenika, stoji na ruteru i poceo se lagano magliti :D

http://i.imgur.com/NY2sX5J.jpg
http://i.imgur.com/9nQenHG.jpg

zanima me zalijevanje, citam tu u temi da je najbolje obicnom spricom, ali ne pise kolko cesto i kolicinski?

tnx


Nisi bas iskoristio prostor, ima tu jos mjesta :D

Poanta je da plocice budu vlazne, ne mokre. Znaci moras ih vlazit, ne zalijevat. Ne smiju biti suhe, ali niti mokre, npr. da se voda cijedi iz njih kad ih stisnes. Natopis ih skroz prije sadnje, pystis da se ocijedi visak vode, stavis sjemenke i onda na router. I onda pratis kolko su vlazne. Ako su vlazne ne moras spricat svaki dan, samo kad primjetis da gube vlagu.

Ne vidim najbolje, ali cini mi se da su ove svjetlije boje na vrhu malo suhe, a one tamnije su mozda premokre. Ali tesko mi je reci jer ne vidim dobro na mobu.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:10
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Toga nisam vidio.
Izgleda da je fakat dobra kad uvijek tak brzo plane :D

Ja bum probal s ovim drugim supstratom. Ima da valja, kosta skoro kunu po kili :D


Na otvorenom unutdrnjem dijelu, zadnji red stalaza - bile su tone tih vreca, osim ovog imali su njihov treset i mjesavinu za povrce od istog proizvodaca :)

Inace mogao bi ti proizvoditi vlastiti glistenjak, znam tko iti moze dati pocetno leglo :)


Gledao sam tamo, moguce i da mi je promaklo, ali ne vjerujem. Budem sutra pogledao sastav ove koje sam kupio, vjerojatno je slicno. Uzeo aam na predzadnjoj stalazi, na zadnjoj su plantelini proizvodi,i cini mi se kore i treseti.
Moguce da se budem i sutra zaletil, nisam jos sve nabavio.


Ne znam za glistenjak, nemam bas iskustva s tim :D
Bum razmislio. Hvala :)

Jel ti se primio koji brain strain? Meni nije, narucio sam jucer par 7 pot varijanti sa semillasa.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:13
natapao sam ih vrucoj vodi-mjesavini kamilice. ostavio da se ocijede/osuse i onda ubacio po 3 sjemenke. uzeo sam samo 20 ovih peleta i 20 onih casica i 5l zemlje :D sad cu popuniti daj prostor u sredini sa casicama i zemljom..

ako se 20% ovoga primi meni ce biti dosta, bar za prvu godinu :)

hvala svima na pomoci, posebno andreju.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:22
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:


Gledao sam tamo, moguce i da mi je promaklo, ali ne vjerujem. Budem sutra pogledao sastav ove koje sam kupio, vjerojatno je slicno. Uzeo aam na predzadnjoj stalazi, na zadnjoj su plantelini proizvodi,i cini mi se kore i treseti.
Moguce da se budem i sutra zaletil, nisam jos sve nabavio.


Onda nisi previdio jer tamo inace stoje, ali mislim da znam sto je - u zadnjem katalogu je pokriven i vrtni dio u kojem nema ove mjesavine pa su napravili rosadu s onim sto je u katalogu.

Citiranje
Ne znam za glistenjak, nemam bas iskustva s tim :D
Bum razmislio. Hvala :)


Evo meni od jeseni do sada u dvije plasticne kutije od 80 litara plus jedna od 60 litara ispalo cca. 100 litara krasnog glistenjaka od papira, kartona, lisca i ogromnih kolicina caja i kave :) Steta je sve to bacati, a meni jedna kutija s poklopcem stoji na tri metra od radnog stola i potpuno je bez mirisa.


Citiranje
Jel ti se primio koji brain strain? Meni nije, narucio sam jucer par 7 pot varijanti sa semillasa.


Nesto nije stimalo s tim sjemenkama, ocajna klijavost i ono sto je uspjelo je bilo jako krzljavo tako da sam ih eliminirao nakom dva mjeseca jer su bile meta za bolestinu.

Ako ti usfali imam nesto doraslih 7Pot biljaka.

Originalno poslano od člana mikislavac mikislavac napisao:

natapao sam ih vrucoj vodi-mjesavini kamilice. ostavio da se ocijede/osuse i onda ubacio po 3 sjemenke. uzeo sam samo 20 ovih peleta i 20 onih casica i 5l zemlje :D sad cu popuniti daj prostor u sredini sa casicama i zemljom..

ako se 20% ovoga primi meni ce biti dosta, bar za prvu godinu :)
.


Odlicno, posto su sjemenke svjeze i kvalitetne vjerujem da nece biti problema, samo svaki dan otvori taj poklopac na desetak minuta da se prolufta.

Kako je za sljedecih nekoliko dana nocna temperatura povoljna (iznad 5-6C) tako sam svu ovogodisnju zalihu preselio u plastenik kako bi se konacno domogle malo pravog sunca:


Od mudrih poteza ili ideja imam se za pohvaliti cak s dvije:
- prosle jeseni zasjeo jedno podne s nozicem, malo zemlje, kojom casicom te gelom za kloniranje i proizveo stotinjak klonova pelargonija od kojih se primilo njih osamdesetak i koji su krasno napredovali preko zime - nevjerojatno kako takva hrpa biljaka pozitivno djeluje kod zene/mame/cure pa nekim cudom s velikim zarom pocnu podrzavati ovaj cudan hobi :)

- preko zime sakupio par stotina praznih tetrapaka mlijeka koji kada su napunjeni s vodom djeluju kao odlican akumulator topline te za hladnijih noci podizu temperaturu u malom plasteniku.
Jes da ce mi biti veselo krajem proljeca s istakanjem hektolitara smrdljive vode, ali za sada solidno funkcionira.

Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:29
Ne treba, narucio sam 7 pot primo orange i barackporre, a odlucio sam ipak isprobati i famoznu morugu, u crvenoj i zutoj varijanti :D

Da, nekaj nije stimalo s tim brain strainom, proklijala mi samo 2 od 10 i bili su nikakvi pa sam ih i ja brzo skartirao.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 00:32
evo moj plastenik popunjen do kraja, sad cekanje i zalijevanje :)

Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 20:34
Kaj ti je ovo veliko u sredini :), jel su to kartonske posudice ili neke velike kokosove pločice? Kako sam ti napisao na privat, poprskaš sa špricom kada primjetiš da su suhe pločice, s obzirom na poklopac i mini plastenik će ti se i manje sušiti pa ćeš i rijeđe zalijevati.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 20:58
Koliko vidim to su one casice koje bas i nisu najsretniji odabir.
Inace u Sloveniji sam vidio plocice koje kad nabubre zauzimaju volumen od 3dcl :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 20:35
Kako nemam dovoljno svog glistenjaka tako prorovario po Njuskalu i pronasao susretljivog dobavljaca koji mi par sati kasnije na kucnu adresu dostavio glistenjak od konjskog gnojiva za 1kn/litra (pakirano po 60 litara) te ima i konjskog gnoja za 0,5kn/litra.

S obzirom da se u Bauhausu 15 litara glistenjaka prodaje po 35 kn, mislim da sam nasao nove izvore nabave materijala :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 10:47
da, to su te casice. uzel sam paket od 20 plocica iako mi je i to previse i ne znam kaj bum s tolkim biljkama, naravno ako postotak uspjesnosti bude prema ocekivanjima :D

ove casice sam uzel cisto za probu skupa s 5l zemlje, a sastrane je u planu posaditi svoje kuhinjske zacine - bosiljak i ostalo zacinsko bilje :)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 16:58
Te casice znaju odjednom i naglo osvanuti s debelim slojem plijesni koja se instant rasiri po svim ostalima te unisti jos neproklijano sjemenje - biljkama koje su vec izasle ne smeta.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 17:08
da ih pobacam van onda radije?

ove plocice su mi izgledale dosta suho tak da sam ih sad lagano pospricao vodom.. nikak isprati spricu od nekog sredstva za ciscenje, valjda nakon 20 put je dovoljno cisto da ne nasteti sjemenju...
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 17:36
Odvoji ih u zasebnu posudu jer kad jednom to bukne sve ce unistiti. Ako ti se tako jako suse u zatvorenom propagatoru postoji mogucnost da je tamo pretoplo.

Bile je upita o jeftinim kantama - Baumax/Bauhaus (tamo su skuplje kunu) na odjelu gradevine, kante od 12 litara za 8,99 kn:
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 22:52
Moram se malo pohvaliti - proklijale biljčice označene na fotki proklijale su nakon 3 dana! 3 Scotch Bonnet Orange, 1 Jamaican Red, 1 Choco Fatalii, 1 TS Yellow FG

U zemlju sam ih naknadno dodao u srijedu navečer :)



Andrej, ovaj tvoj Jamaican Red je super :)

A pozitivno me iznenadio i Scotch Bonnet Orange s Premiere Seedsa :)

I uvjeti su bili dobri - kutija je postavljena blizu južnog prozora,a prošli tjedan i zadnjih par dana je bilo dosta sunca i topline, temperatura je u sobi bila par stupnjeva viša, a očito je zbog toga i u klijalištu bilo boljih uvjeta nego prije :)

Prošle godine sam pod sličnim uvjetima dobio nekoliko biljki nakon 4 dana, ali ovo je bilo još brže.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.