Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kod Josipe u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kod Josipe u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 92>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2015 u 13:41
Vjerujem da će poletjeti, bitno da ste ju od Snupa udaljili, on bi ju sigurno sa guštom smazao...
smile79
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2015 u 15:11
Josipa, ja mislim da ptići, kada dobiju krila, napuštaju gnijezdo i uzalud ih je vračati nazad. Kod mene su se nekoliko puta legle crvenrepke i gledala sam kakva je to noćna mora za roditelje kada 5 ptića izleti iz gnijezda. U to vrijeme još nisu pravi letači i često se dogodi da ne prežive svi, ali to je prirodna selekcija jer što bi bilo kada bi svi preživjeli. Najjači ptič uvijek prvi napusti gnijezdo.
Može se dogoditi da sjenice koje su imale mlade ovog proljeća, do jeseni odgoje još jedne.Big smile
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 07:49
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Vrt ti je lijepo skockan, a borbo s vračanjem lastića u gnjezdo imamo svake godine po nekoliko puta. Svekar i po nekoliko puta dnevno zna vračati mlade nazad tako da nam u tom periodu ljestve stoje ispod gnjezda da ih imamo u pripravnosti. Čak je i Micko toliko navikao na to da kad nađe ispalog ptiča dođe po nas da nam pokaže gdje je.
i mi smo godinama imali lastavice...onda su samo odjednom mladi uginuli...nesto se roditeljima desilo i nema ih vise...sad su sjenice tu i vesele nas bas...sjedimo nekad popodne i sledamo kako trazehranu za mlade i sve vise i vise....predivno..smile91
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 07:51
Originalno poslano od člana vila2 vila2 napisao:

Vjerujem da će poletjeti, bitno da ste ju od Snupa udaljili, on bi ju sigurno sa guštom smazao...
smile79
bi sigurno....kako je naredio rep samo je vrebao....a vidjet cemo kad se gnijezdo izprazni ako ostane koji onda ga nisu prihvatili....Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 07:54
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Josipa, ja mislim da ptići, kada dobiju krila, napuštaju gnijezdo i uzalud ih je vračati nazad. Kod mene su se nekoliko puta legle crvenrepke i gledala sam kakva je to noćna mora za roditelje kada 5 ptića izleti iz gnijezda. U to vrijeme još nisu pravi letači i često se dogodi da ne prežive svi, ali to je prirodna selekcija jer što bi bilo kada bi svi preživjeli. Najjači ptič uvijek prvi napusti gnijezdo.
Može se dogoditi da sjenice koje su imale mlade ovog proljeća, do jeseni odgoje još jedne.Big smile
daj boze da nas obraduju sa jos jednim leglom...a ovaj mi je smao hodao,bio je hrabar pa pokuso letjeti ali slab...znam da je prirodna selekcija a mozda im je tijesno pa se odvazio a evo proslo jepar dana i jos su svi tu....pa kako im bude..nisam imala srca pustit ga da tumara....smile100
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 08:27
turski..


divan je nez kako se zove...


lijep





napokon kala





a ja sam predivna....

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 09:29
Turski sam imala prošle godine ... prediiivan miris ima. Kala krasna. Jesu li ono fuksije u visećima ? Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 09:42
Da fuksije i lonicera...samo sto ne procvjeta...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 12:29
Što je ovo roza na zadnjoj slici?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 14:27
draga josipa sve lijepo ono prvo jekokotić stvarno je poseban i margareta malena a već pozdravlja sunceHug
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 15:15
Moram ispraviti kamenjarkuBig smile, na drugoj slici nije kokotić. To je Campanula persicifolia Grandiflora Alba ili breskvolisna campanula.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2015 u 22:55
Bijele kale su predivne pa mi je drago da si ih dočekala. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 11:47
Milice to je mamuzica..cijelo ljeto cvjeta...predivna je..
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 11:49
Kamenjarko i meni se cinilo kao neka vrsta kokotica a evo slavujka zna sto je spakovala...nasa mala enciklopedija....predivan je a dolje se lijepo siri dogodine ce biti pravi grm...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 11:50
Luci jelda je posebna...bijela njezna i nevina...bas je posebna...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 18:46
Svakim danom sve punije i punije, ljepše i ljepše
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 21:15
Koliko cvijeća kod tebe!!! Napokon si ga dočekala. Big smile Baš ti sve lijepo uspijeva! Bravo, majstorice! smile55
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2015 u 09:02
moon.andina napokon moje prvo proljece i ljeto koje slijedi....sve mi je divno u svakoj i najmanjoj uzivam.....smile79
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2015 u 09:24
Uživaj Josipa i zaslužila si
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2015 u 10:33


remblerica dobila svoj potporanj....


mala niska a cvijet je predivan


kako li cu se ja rascvjetati


turski



hoce li cvijetati?



grm..haha...jednom ce biti..


ukrasna trava i u kalicu grcki oleander...


predivno visoko..


nisko


toliko je sitan da ga nisam mogla bolje uslikati....a predivan je..


prva galiardia


prvi cvijet lonicere


limun

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 92>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.