Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik mojih planova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik mojih planova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 24>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 09:28
VEGETA-NABAVLJENOWink
Stigle mi jutros sjemenke(kaj je brzi poštar,si vidjelaLOL)
Odoh sad saditi malo(nebum sirak sadila još) E da,kak tražiš sirak? Znam ja gdje ti je,poslala si ga menismile156
Hvalaaaaaaasmile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 09:39
Čudo kako si u svega pet dana napunila 6 stranica, zlatne ruke odaju tvoju neiscrpnu snagu. Ne mičem se iz tvog dnevnika - pratim te u stopu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 09:43
Shasha za sirak je bio tipfeler, otišao u krivu skupnu, sad je ispravljenoWink
 
Već su ti stigle sjemenkice??? Big%20smile E tak ti je to kad imaš dobrog poštara, ja bi se možda na golubove pismonoše trebala prebacitiLOL
 
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 09:46

Triša draga, to mi se samo potrefilo, sad buš vidla kad se vratim na posao...čista ludnica ne stižem ništa...ali truditi ću se da vas držim u toku..

Kad smo kod toga danas mi je nekakav čudan dan, osiječam se jako umorno, kao da nisam oka sklopila cijelu noć..bezvoljna sam sva ...nadam se da će brzo proćiSmile

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:52
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

VEGETA-NABAVLJENOWink
Stigle mi jutros sjemenke(kaj je brzi poštar,si vidjelaLOL)
Odoh sad saditi malo(nebum sirak sadila još) E da,kak tražiš sirak? Znam ja gdje ti je,poslala si ga menismile156
Hvalaaaaaaasmile78


A što vam je to VEGETA, i ja bi isto to!!!! Pa ma što bilo!Embarrassed
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 11:04
Originalno poslano od člana zvonkica zvonkica napisao:


A što vam je to VEGETA, i ja bi isto to!!!! Pa ma što bilo


Vegetom ljudi nazivaju ljupčac ili selen (Levisticum officinale Apiaceae)
Raste u rahlom humusom bogatom tlu, (pH 6-7). Voli sunčano mjesto, ali također dobro uspijeva i u polusjeni. Ima jako korijenje, a naraste u visinu i do 1,5 m. Sije se izravno na otvorenom u rano proljeće, od početka travnja do kraja svibnja, na dubini od 3 cm. Isklija nakon 21 do 28 dana. Kada su biljčice visoke 10–15 cm presađuju se na razmaku od 100×50 cm. Upotrebljavaju se svježi ili sušeni listovi, sušeni i mljeveni korijen, stabljika, peteljke i sjeme. Konzerviranje je moguće sušenjem i zamrzavanjem. Vrlo dobra aromatičnost postiže se kada listiće uronimo u ulje ili ocat.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 11:24
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

Triša draga, to mi se samo potrefilo, sad buš vidla kad se vratim na posao...čista ludnica ne stižem ništa...ali truditi ću se da vas držim u toku..

Kad smo kod toga danas mi je nekakav čudan dan, osiječam se jako umorno, kao da nisam oka sklopila cijelu noć..bezvoljna sam sva ...nadam se da će brzo proćiSmile


I ja sam zato tu jer kada radim , mrtva sam umorna i ne stignem ništa.Ubijeu me na poslu klijenti i mobing-šef!!!  Jeste vidjele da  bi ja tu Vegetu isve bi jaaa....Embarrassed
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 11:53
A aa to, i ja ga imam ali ga zomem američki celer??? išla sam na google pogledati i mislim da je to. To je  višegodišnja biljka kod mene, svake godine nestane preko zime a pojavi se na proljeće , prekrasan i ogroman  (ako je to to)???Embarrassed
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 16:06
Opet me nije bilo doma,naravno između ostalog bila sam u shopingu!!!!! Sad sam došla i našla paket od Mamee. Hvala Mamaa,toga stvarno ima puno.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:48
Zvonkica nisam sigurna da je naša vegeta isto što i američki celer.. budem probala potražiti na netu, ali prema mom skromnom znanju to su ipak dvije različite biljke, kad provjerim javim ti, a  možda se jave i božikovineWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:50
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Opet me nije bilo doma,naravno između ostalog bila sam u shopingu!!!!! Sad sam došla i našla paket od Mamee. Hvala Mamaa,toga stvarno ima puno.
 
Nema na čemu Lilly to je malo onog što imam..nadam se da će te uveseljavati cvjetići veseli...
A šta si lijepog kupila?
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:53
Bilo bi mi drago da mi pronađeš ako je to to, a ako ne onda znaš što te slijedi,  hahahaha!Heart
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:56

Evo dragi moji vratila sam se iz Peveca -moram priznati da sam razočarana, jedino što mi se dopalo su bile ruže stablašice (75 kn/kom) koje nisam kupila, ali po njih ću se vratiti sigurno.

Ukratko s ostatkom sam poprilično razočarana....nekad je Pevec bio povoljniji.

S obzirom da su klinci išli s nama na povratku smo morali skrenuti u Štimac - naravno da se nisam bunila.

I skoro pred kućnim pragom dvije budale jedan za drugim mi ulete u škare - hvala bogu da sam dobar vozač - Z je počeo vikati (on je bio u polusnu) kad sam počela kočiti, motai i ubrzavati- a na sve strane kočnice škripe...falilo je zbilja malo. To je prestrašno kako se ljudi voze. Za pet minuta stavljati svoj i tuđi život u torbu...to nikad neću shvatiti. Aviše mi je muka od naše ceste-prava cesta smrti.

Eto sad sam vam se pojadala pa mi je malo lakše.

Naravno da znam i mislim na Vas, sada ćete vidjeti što sam to kupila:

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 17:57
Originalno poslano od člana zvonkica zvonkica napisao:

Bilo bi mi drago da mi pronađeš ako je to to, a ako ne onda znaš što te slijedi,  hahahaha!Heart
Evo zvonkice ubacim slike i tražim za tebe vegetu, ako to nije to, kad dobijem svoju, bilježim te za slanjeWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:06
Kupila sam si gladiole x1 pak,šafrane x1pak, sjeme- dragoljub niski, gazanije 3 pak, ukrasni slak plavi i šareni, lisičji repak, zvončić i pijetlova krijesta. Tebi je to malo kaj si poslala,a kolko bi onda bilo puno!!? Stvarno ima puno toga i sutra ću krenuti sijati...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:17
Zvonkica kao što su božikovine rekli :  Vegetom ljudi nazivaju ljupčac ili selen (Levisticum officinale Apiaceae)  a ja sam uspijela pronači da je ono što se zove američkim celerom (i koristi u američkoj kuhinji vrlo obilno) Apium graveolens, - prema tome ispada da jesu dvije različite biljke.
Nadam se da če to potvrditi netko tko se malo bolje razumije od mene.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:18
Ma ti si prava mama, moram popakirati svoje biljčice pa  se iskupim unaprijed!!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:22
Drage moje nema problema šta god mogu pomoći, samo napominjem da su to rezultati pretraživanja (jesu uspoređeni i provjereni )- ali svejedno ja nisam znalac!!!!!!.
 
Lilly draga možda za tebe koja sadiš u teglu to izgleda puno, ali za mene je to zbilja malo, i to su samo neke vrste od onih kojima bih željela pružiti dom.
 
Konačno su se slike uploadale!
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:24
Krećemo s Pevecom. Prvo ubačeno u kolica.
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 18:25

a s obzirom da se pripremam za dobre radove ovo će mi definitivno trebati:

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.