Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:03
ne trebam....zanimalo me jer imam malo žutih sa crnim okom....pa da ne čekam do nagodinu Tongue al nema veze...čekat ćemo sjeme Big%20smile 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:07
Pokupi posebno njihovo sjeme.Mene kod takvih boja najviše pčele muče.Opraše sve živo pa dogodine ništa nije ko kad sam sakupljala sjeme.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 14:51
"Moj lijepi vrt" izašao 19. 8. 2008.
stranica 40
Sadnja reznica u cvijećarsku spužvu.

Biljkama za rast i razvoj nije neophodna zemlja, nego samo voda i hranjive tvari. Drugim riječima, zelene reznice lončanica i začinskog bilja moguće je ukorijeniti i na supstratu kao što je zelena cvijećarska spužva za izradu cvijetnih aranžmana. Taj materijal upija mnogo vode i uz to je , kad je nov, u pravilu čist od uzročnika bolesti štetočina.
Nožem narežite spužvu na kockice , te ih zatim stavite u pliticu za sjetvu. Iglom za pletenje ili šilom na sredini svake kockice izbušite rupu do pla dubine kocke. Zatim usadite reznice. Dobro zalijte i pokrijte prozirnim pokrovom i sljedećih tjedana održavajte vlažnost. Smjestite na toplo mjesto i zaklonjeno od sunca
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 15:48
koje se biljčice mogu sada zakorjenjivati....??????
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 13:38
ja molim stručnjake - a neko je spomenuo sashine uspješne savjete Wink, da me upute kako ožiliti plumbago i da li je i sada vrijeme za to


(imam bijeli, a ako netko ima plavi i volju da se na proljeće trampimo za ožiljene reznice tu sam smile88)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 15:32
Bravo natalija, ja ove godine kupila plavi, ali isto ne znam kako zakorjeniti, pa javi kad saznaš, pa ćemo se trampiti. Ja sam uspjela zakorijeniti bijeli mnogocvijetni jasmin, koji raste ko lud i cvjeta još uvijek, a počeo u maju, pa možda da probam tako.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 20:47
triša nema druge nego riskirati Smile

ja ću odrezati par grančica (mislim 3 - 1 za dudu, 1 za tebe i 1 za mog tatu), odrezati cvijet, zabosti u teglu sa zemljom i eventualno ih pokriti plastičnom bocom

a ako ne uspije - na proljeće kad krene vegetacija probati s onih par grančica što mi ostane LOL

sasha kaže da je grana vrbe dobra za zakorjenjivanje
a ja sam negdje pročitala da i aspirin ima identičan sastojak pa čak mislim izmrviti koju tabletu u zemlju
(valjda ne može škoditi)


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 21:28
A ja sam mislila kako sam ja sretne ruke pa mi se svaka grančica vrbe zakorjeni.
 
Sad ću navaliti - čeka me magnolija! Dosta mi je više:
povaljenica - nije išlo
margotiranje - ništa
reznica porkivena plastičnom bocom - ništa ....
Jedina nada mi je još vrba - jer me čekaju susjede smile75
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 07:41
Tebi,Natalija,sam već rekla no mogla sam i tu napisati za ostale. Ovako,ja gotovo svo cvijeće slično zakorjenjujem.Grmove i sl. samo piknem u zemlju i pokrijem staklenkom.Tako ostavim mjesec-dva ,bez dizanja flaše.Kad vidim da ima mladih listića onda maknem flašu.Zavisi,naravno od vremena i mjesta gdje je posađeno.Ako je preko ljeta i na mjestu gdje je jako sunce,onda maknem flašu samo na neko vrijeme,dok nije jako sunce.Tako radim barem 2 tjedna.Ko i kod ruža.Njih sada (u stvari 8 ili 9 mj.su nekako najbolji)stavim pod flašu i ne diram ih do proljeća.Onda ,preko dana,na par sati dignem flašu  da se prilagode.
Nemam nekog posebnog načina.Taj mi je nekako najjednostavniji a izgleda mi i najefikasniji način.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 07:51
Leonarda,naravno da ima određeno vrijeme kada se koja biljka zakorjenjuje,no kako ja to za večinu ne znam ili zaboravim,ja ti to radim kad se sjetim.Sada recimo pelcam pelargonije,timijan,pokušavam abutilon za Iris no neide miConfused....uglavnom,sad pelcam tzv.lončanice.Vani,u vrtu,eventualno ruže i neki grmić.Šta bi ti sad pelcala? Jednostavnije je da veliš koji bi cvijet razmnožila pa će se naći neki znalac(ili neznalica ko ja) i reći tiBig%20smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 10:42
....ni meni abutilon nije uspio...3-4 grančice provala i neće....
....shashine ruže su zametle lisne pupove....tko zna ima li korjena u zemlji?
.....plumbago mi isto nije uspio...mislim da u vrijeme cvatnje nije raspoložen.....
 
...uspio mi recept sa ružinom grančicom koja se položi horizontalno na vlažnu zemlju....pustila je prvo korijen, a  sad i listić....crvena penjačica.
 
 
...ovo sa cvjećarskom spužvom mi se čini zgodno jer je čisto pa može i  u stan na toplo.....
 
 
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 18:48
shasha
eto ja probačla i sada imam oleandre sa par korjenčića, bijeli ljetni jorgovan pustio žilice, a probala kameliju....još ništa......ma ide to meni
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 21:00
Treba probati Leonarda,meni se  puno toganije primilo no isto se tako i puno  primilo.Od 5 grančica(koje je relativno lako dobiti od skoro svake biljke) nek se jedna primi,to je super.Malo truda i ništa više te ne koštaThumbs%20Up
Manči,ja bi ruže još ostavila,nebi ih dirala.Neka se one dobro zakorjene jer ako ih prerano vadiš,dok je mali korjenčić,mogu se oštetiti i propasti.Presađuj ti njih u proljeće.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 12:31
Ja, isto tako, probam sve... U mojim malim "rasadnicima" svašta je upiknuto, pa ćemo vidjeti što će se zakorijeniti...
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 12:59
Imam iskustvo da ruže uzgojene iz reznice nikad nisu tako dobre, tako bujne kao one kupljene koje su ,naravno, cijepljene.
Dugo godina imam u vrtu i jednih i drugih i razlika je očigledna.Neke uzgojene iz reznice sam čak izvadila i bacila.
Zbog toga sam ove godine jedan jaki divlji  izboj dala navrnuti na ružu koju silno želim imati u vrtu.
Vdit ćemo što će od toga biti.Smile 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 13:50
Fermina to je sigurno točno, trebalo bi poslije tu ružu cijepiti, da bi bila prava, ali za neke koji nisu baš zahtjevni može proć i takva sadnica.
Jednostavno događalo mi se da i kupljena ruža, reklo bi se "s pedigreom" ne bude onakva kakva je na slici. Dobro nisam baš kupovala neke skupe ruže, ne mogu reći, ali ipak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:32
Možda bi bujnije cvale da su kupljene,no iskreno,ja mislim da sasvim lijepo cvatu i napreduju iako su zapelcane iz grančice.
Ovo su moje zapelcane iz grana koje sam "žicala" svuda pomalo
 
tako cvatu do jačih mrazeva.Naravno ako ih prihranim povremeno.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:25
Ajme ljepote !!!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:23
Divnih li ruža, ajmeee...Clap 
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:43
Shasha, ruže su ti prekrasne, bujne i tako otmjene! Svaka čast!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.