Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 18:01
rasprava o krizantemama je premještena u temu krizanteme:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=358
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 09:29

Na listu moje dipladenije pojavile su se ružne smeđe fleke i list počinje žutiti.

Pomagajte - što bi mogao biti uzrok i kako liječiti moju ljubimicu ????
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 18:20
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 10:31
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Jurcam za tobom Hoya po forumu. Pogledaj tu.

<>http://209.85.135.104/search?q=cache:CukloXxeG8sJ:www.cvijet.info/Forums/viewtopic/t%3D2954/start%3D225/postdays%3D0/postorder%3Dasc/highlight%3D.html+dipladenija&hl=hr&ct=clnk&cd=5&gl=hr&lr=lang_hr
 
 
Evo opet mene - ulovila sam te Smile 
Od silne panike dobro da nisam na još koje mjesto ubacila poziv za pomoć !!!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 09:07
Nema cvijeta kojem ja ne bih pružila utočište u svom vrtu ali ipak laganu prednost dajem biljkama kopljastog i travnatog lišća.
Tak da su mi među najmilijima hemerocallisi, kniphofije, crocosmie, phormiumi
( za sad samo željeni a ne posjedovani ), agapanthus... i travice razne.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 09:25
Tako sam ja silno željela agapanthus, kupila na sajmu i nikada mi nije procvjetao, samo zeleno lišće, možda budem imala više sreće na godinu.smile43Horti dobrodošlica, vidim da si nova. Pozdrav iz sunčane Rijeke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 10:19
Hvala, hvala!
Nemoj se žalostiti, možda mu samo treba vremena da se prilagodi.
Ako te to može utješiti sigurno će procvasti prije mog koji je tek posijan.
A što ćemo, vrtlari moraju biti naoružani strpljenjem ali im se na kraju višestruko vrati kad ljubimci zasjaju u punoj ljepoti.

Našla sam u mojoj knjižici da moraju biti na posve osunčanom mjestu u vlažnom ali dobro ocjeditom tlu. Zimi korijenov vrat treba zaštititi pepelom ili malčom. Pa ti vidi jesu li tvom zadovoljeni svi prohtjevi.

Šaljem ti pozdrav i navijam da ti se nagodinu sve zaplavi od cvjetovaThumbs%20Up.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 15:48
Ja si mislim nekako čim više trajnica ubacivati,pogotovo sad kad imamo Baku BeuHug,i čim manje jednogodišnjih.Ok bit će i njih no mislim ih poprilično smanjiti.
Razmišljam o nečem novom za tegle(di je nestala ta tema od Ivane-Mie???)samo ne znam šta???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 16:11
Da sve ima svojih prednosti i mana. S jednogodišnjima ne brineš o spremanju u kuću i prekrasne su - ne treba im nikakve njega. Trajnice su divne, naravno zahtjevnije, ali su zato predivne kad ih se na proljeće iznese van, ne treba čekati da izniknu, pa svatko će odabrati prema svom guštu, a ja znam da moram imati svake godine nešto novo, jer me to jako veseli.
Jedino sam sama sebi obećala da kupovati neću ništa, jer samo trošim hrpu novaca, a toliko toga se može razmjeniti i uzgojiti. Dobro vjerujem da to obećanje neću baš održati sasvim, ali nastojati ću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 16:27
Triša,ja sebi to svake godine govorim-imam dosta ,ništa neću kupovati-i opet hrpetinu nakupujemsmile42nisam karaktersmile184
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 16:38
Potpuno vas razumijem cure. Ja sam prošle godine ostala karakter sve do Flore. Ali, to što sam si pribavila nisam niti vidjela sjeme, tako da...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 17:58
Ja sam karakter silom prilike jer u mom gradu za sjeme trajnica uopće nisu čuli ni u jednoj trgovini. 
Zato stalno po forumu moram nešto žicati...a inače ne bi LOL.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 22:36
Eto,Horti,zato imaš nas na forumu,ako i nemamo nekog sjemenja,znamo gdje ga ima.Naravno da tamo,u gradu,gdje ga ima ima i netko od forumašaBig%20smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:33
Dobro jutro cvjetoljupci, vidim da ste nabrušeni, svi bi u akcije, a vani , strpite se. Moram razjasniti neke nedoumice. Naša draga Triša, je stvarno vrijedna i svestrana, ali mi nije jasno kak bi iznosila trajnice. Budući da se bavim samo njima, moram ih malo braniti. U tome i je njihova prednost, jednom posadiš i one ostaju u vrtu generacijama. Pri tom je potrebno daleko manje posla i njege nego za jednogodišnje biljke, a iz godine u godinu su ljepše, vjerne kao vjerni prijatelji. Ljetnice su kao vatromet, puno novaca za kratkotrajni užitak. Čak i po ovom užasu od zime imaš zašto izaći van i pogledati što cvate. Ne, nisam pošandrcala! Cvatu kukurijeci, neće proći dugo rascvast će se Lonicera purpusi, neugledan grm preko ljeta, a po zimi zamiriše svemir i okolica opojnim mirisom, pa će procvasti Hammamelis žutim i narančastim cvjetovima, pa Viburnum bodnantense, pa Chimonanthus sve pod snijegom, pa tko od trajnica može očekivati više. A gdje su lukovice, i one su trajnice. O proljetnoj cvatnji bi mogla napisati enciklopediju, ali admin će me zakantati, pa gotovo za sada. Poz....
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:41
Ljetnice su kao vatromet, puno novaca za kratkotrajni užitak. Baka Bea ova mi je vaša rečenica super jer ste baš pogodili "u sridu" i meni vam je to bacanje novaca a i vežeš se za neku biljku i onda je druge godine nemeš više jer ju je "popapala" zima. Nego kakve kukurjeke imate?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:46
Baka Bea ma nemam ja ništa protiv trajnica, to je bilo samo razmišljanje, zato što me neobično veseli gledati kako se biljkica razvija iz sjemenja, pa prvi listić, pa nekoliko listića, pa pupoljak, pa cvjetić, pa izmješano sjemenje, posadiš  nešto, a izađe drugo, jer zaboraviš zapisati (kod nas se u Primorju reče "posadil san tikvići, a zišla je salata"). Ma cvijet je cvijet, ne mogu dati prednost ničemu, možda ipak lukovicama, ali vrlo malu, ali samo zato što sam ih ove godine posadila gomilu, i zato što kad one odu - ima mjesta za drugo cvijeće, "toliko različitog cvijeća, a tako malo vremena".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 12:29
Baka Bea,ovu loniceru purpusi imam i ja??To je ona kaj si mi u jesen donjela?Mlada je pa vjerojatno sad nebude još cvala,jel?
Ja vam se,drage moje,slažem sa svima vama šta se tiče "dvoboja" ljetnice-trajniceTongue
Godinama sama sebe uvjeravam da više ne sadim toliko ljetnica  nego što više trajnica,i ne uspjevam se uvjeriti.Šta ću kad si ne  mogu pomoći,kad se samo sjetim onih ljetnih dana sa dvometarnim suncokretima i jatom sjenica na njima,cosmosa,cleoma lijepih kata.....Toliko posla sa njima,toliko"smeća"u  jesen,ali su toliko ljepe cijelo ljeto da im ne mogu odoljeti
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 14:29
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Ljetnice su kao vatromet, puno novaca za kratkotrajni užitak. Baka Bea ova mi je vaša rečenica super jer ste baš pogodili "u sridu" i meni vam je to bacanje novaca a i vežeš se za neku biljku i onda je druge godine nemeš više jer ju je "popapala" zima. Nego kakve kukurjeke imate?

Tija, moram početi po redu. Pred Božić su procvali H. foetidus zeleni cvijet s crvenim obrubom, neobično zahvalan kukurijek cvate do 4. mjeseca, lišće dekorativno, tamnozeleno, podnosi sunce i sjenu. Zatim slijedi H. niger 'Precox' bijeli rano cvate, onda H. orientalis, ružičasti, crveni, tamnoljubičasti, oni cvatu kasno u 3. i 4. mjesecu. Još su zanimljivi Ashwood hibridi, raznih boja, bijela, ružičasta, točkasti i bez uzorka, veći cvijet od prethodnih, također se vide pupoljci. Jako rado hibridiziraju, pa je teško znati kakvi će ispasti. Poz..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 21:17
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Baka Bea ma nemam ja ništa protiv trajnica, to je bilo samo razmišljanje, zato što me neobično veseli gledati kako se biljkica razvija iz sjemenja, pa prvi listić, pa nekoliko listića, pa pupoljak, pa cvjetić, pa izmješano sjemenje, posadiš  nešto, a izađe drugo, jer zaboraviš zapisati (kod nas se u Primorju reče "posadil san tikvići, a zišla je salata"). Ma cvijet je cvijet, ne mogu dati prednost ničemu, možda ipak lukovicama, ali vrlo malu, ali samo zato što sam ih ove godine posadila gomilu, i zato što kad one odu - ima mjesta za drugo cvijeće, "toliko različitog cvijeća, a tako malo vremena".


Draga Triša, iako je Shasha ovo naše dopisivanje proglasila za 'dvoboj ljetnice-trajnice' nema tu krvi. Mi samo dobronamjerno izmjenjujemo mišljenja. I ja volim posijati sjeme, cijelu zimu ga ogledavati, brinuti se, utopliti, kupiti svjetlo da mu produžim dan, pikirati, a do onda je proljeće. Posadim biljke i čekam, čekam, a kad procvatu, sreći nema kraja, Sve je isto, samo moje bavljenje njima traje dugo, dugo. Jer i kad posustanu u cvatnji, zaslužile su da nastave život. Uzmem reznice i razmnožim ih. Ja sam počela s lukovicama, ali sve ih više čupam jer iako i one pripadaju trajnicama, drvenastih i zeljastih ima toliko. da s njima možeš ispuniti svaki prostor i da se smjenjuju u cvatnji gotovo cijelu godinu. Cijenim sve ljude koji vole biljke i prirodu, a tako je svejedno što vole. Moj prijatelj voli samo paradajz, i još može proći pokoje povrće. I to je ljubav prema biljkama. A imaš pravo da je "toliko puno cvijeća, a tako malo vremena".
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 21:29
Shasho, evo i tebi odgovaram. Je to je taj grmić, Lonicera purpusi. Kad će cvasti? Teško je reći. Ja sam je pokušala razmnožiti reznicama na nagovor prijateljice jer u ljeto sam prošla kraj nje mrtva hladna. Zabockala u 6. mjesecu i zaboravila na nju u plasteniku. Kad je ovakva zimurina bila, odem pogledati što je u plasteniku, a tamo rajski mirisi. Jedna grančice ne veća od 8 cm, a na njoj cvijet. Pa sad budi pametan. poz...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.