Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pronalazak cvijeća, bilja...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pronalazak cvijeća, bilja...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:03
Batata,ja sam ga u proljeće kupila kod nas(Varaždin) u gradskoj vrtlariji.Nije ni skup nešto bio,mislim da 60-ak kn.
Govorim o sadnici,za sjeme nemam poima,no šta će ti sjeme kad ima sadnica.Vjerujem da ima u MBM-u i sličnim trgovinama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 12:43
mislila sam kupit sjemenke jer nisam nigdje našla, a ono završila taman aukcija... nisam još bila u mbmu, al imaju katalog na stranici i tamo ga nema Ouch

nego, Shasha, kak napreduje drvo?? jesi ga vani posadila?
(i jel imaš možda koju sliku? Big%20smile)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 21:17
Stavila sam sliku,mislim da kod Palmarka u njegov vrt(tamo smo pričali o njemu).Za sad dobro napreduje.Da,vani sam ga posadila u zemlju i čini mi se da se stvaraju cvjetni pupoljci.Moćda samo mladi listići,ne znam,no svakako dobro napreduje.Ne znam imamo li temu o njemu pa da vidimo kako se razmnožava i kada.Ja bi njega ostavila tako kako je,nebi mu neke grane rezala radi oblikovanja no dvije su mi prenisko pa bi njih mogla odrezati ako se razmnožavaju reznicama.
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:37
Mangrovo drvo...jel netko zna di bi se to mozda moglo naci kod nas???
 
trazim vec duze vrijeme ali bez uspjeha
 
evo link da se vidi o cemu je rijec
 
 
 
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 20:37
ardisia crenata

Lijepo molim ak je netko negdje vidi za kupit u Zgb-u...(trebam je za mamu) 

Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 15:46
Evo dragi moji upravo dolazim iz Poljoprivredne ljekarne Amarilis u Vinkovcima stižu im sadnicedo 15.2  ruža po 15kn,gomolji kana 5 kom 22 kn,ostale sjemenkice u vrečicama su po 5 do 10 kn pa ako je netko iz Slavonije javljam da će biti svašta jeftinoga.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 18:40
Ako moderatori i administrator ne smatraju neprimjerenim aktiviranje ove teme nakon više od dvije godine, možda će nam svima  ponekad pomoći u predproljetnoj nabavi onoga što svi najviše volimo. Teška su vremena, trošak osnovnih životnih potreba odletio je u nebesa, ali za cvijeće i sve za cvijeće mora biti (bar umjereno).
 
.
 
Vrtni centar Kalia, danas:
 
- biljke u lošijem stanju kojima treba pomoć da se oporave zbog   neodgavarajuće njege (orhideje raznih vrsta, mini orhideje, sukulenti,maranta...)    - 10kn
-paket lukovica tulipana, raznih boja i oblika, 10 kom  - 4,90kn
- Campanule, moćnog volumena,ljubičaste,bijele,plave duple ,  -39,90kn
- pinus mugo, pokriveni snijegom, ne -vidljive visine ,   - 69-110 kn
- ukrasna kora, vreća 70l, nevjerojatnih   -142kn
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 01:09
Ajmeeeee,kakva je to kora????Ja sam najskuplju vidjela po nekih 80kn za vreču.
Aj tulipani nisu skupi,ako su lukovice zdrave.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 01:27
Uh steta sto nemam nista blizu..nisu sve biljkice lose za kupiti ako su u malo losijem stanju...ja bi htjela orhideju...a neke biljice sam kupila tako i evo jos i danas su na zivotu..ovisi o koliko losem stanju je rijec...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 07:28
shasha, lukovice tulipana su zdrave, velike.
A gdje si ti vidjela tu koru?
Maslacak, biljke su u takvom stanju od predugog stajanja u Kaliji u neodgovarajućim uvjetima-uglavnom previše zalijevanja kod sukulenata, a orhideje su ocvale nisu u nikakvom posebno lošem stanju. Te biljke svakako treba pregledati iskusnije oko od mene.
A kaj velite za tritomu po 50kn kod Horvata?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 07:36
Velimo s onu stranu pameti. Ali, to su zakoni tržišta - tko voli nek izvoli. Pojma nisam imala, moram priznati.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 10:33

R.Sara,ja sam koru koristila na puno mjesta u dvorištu, 2gredice sam  posipala tom korom i oko drveta je stavila.Uglavnom nekih 4-5vreća sam potrošila i znam da je ispod 100kn svuda bila.Zato se čudim.

A ko je Horvat?Mislim da je i to puno(50kn za tritomu),pa kolika je? 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 11:12
RS i ja mislim da ti je tritoma skupa.
Ja sam ih na Trešnjevci često viđala i sigurno su bile jeftinije!!!
Malo pričekaj javim ti kada budu opet imali.
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 16:28
Shasha, Horvat je - Vrtlarija Horvat, ma  znaš oni s ružama. Imaju i nešto malo ostalog bilja. Čuj, da je ne znam kolka, nemrem dati 50 kn za nju.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 16:33
Sara nemoj kupovat tritomu jer ti mogu poslat u proljeće..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 17:06
Što se tiče kore za malčiranje, imate vrlo jeftinu koru u bau-mau... (čini mi se da je vreća ispod 20-tak kuna). Istina, nije ofarbana, tamna je, prava zdrobljena kora i meni izgleda prirodnije od one skupe - koja čini mi se i nije uopće kora već komadići ofarbanog drveta.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 17:49
Cimi, misliš u Baumaxu? Ja ne želim pofarbanu već onu prirodnu. mislim da zbog kemikalija u tim bojama možda može čak i štetiti.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 18:10
 Sara ja već godinama kupujem koru u "baumaxu", najobičniju, nepofarbanu i to na veliko jer cijeli jedan dio vrta nam je u toj kori. Kora je dobra (da nije odustala bih kroz godine) i to ona velika vreća (jel to od 50 l Confused?) a košta oko 18 kn, mislim i nešto manje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 18:21
Da,obična neobojana kora je puno jeftija no ja sam pričala ,vjerujem da je i Sara rekla tu cijenu,za obojanu koru,tj.komade drveta obojane.Stvarno su komadi drva ,Cimi,no iz mog iskustva,to što je obojano,ne smeta biljkama.
Na vrh
lili 2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 09:55
dragi cvjetoljubci ja sam velika obožavateljica cvijeća,htjela bi si urediti dvorište, ali mi fali cviječa, molim vas ako ima tko viška bilo kakvog cviječa koje se sadi sad u prolječe iz okolice Pregrade,Krapine ili okolice
bila bih vam jako zahvalna molim vas da mi odgovorite   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.