Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gomoljasta Begonija - Begonia sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
Korisnik
Poruka
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2008 u 21:51
Puno hvala...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 22:57
Cveta preko cele zime. Zove se Angel wing



Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 23:59
po naski solunac Embarrassed
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:26
Lana 1 ja sam prošlo ljeto imala istu kao ti, stajala je cijelo ljeto na balkonu i nije prestala cvjetati do jeseni, to jest do prvih mrazeva.Ja sam imala bijelu i stvarno je bila prelijepa!!!Thumbs%20Up
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:53
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Lana 1 ja sam prošlo ljeto imala istu kao ti, stajala je cijelo ljeto na balkonu i nije prestala cvjetati do jeseni, to jest do prvih mrazeva.Ja sam imala bijelu i stvarno je bila prelijepa!!![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" />

i jel još živa, zanima me jer mi je netko rekao da je jednogodišnja
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:06
Na žalost nije preživjela, vjerojatno je to točno!!!Cry
Ali bila je neumorna u cvjetanju, već sam si kupila jednu malu, bijelu za ovu godinu, i već je na balkonu!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:13
jedna mi je od najdražih biljčica
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:56
Je, prelijepa je, ali ja u zadnje vrijeme više gledam puzavice, ali kao što rekoh nisam mogla odoliti da je ne kupim.A nisu bili ni neki novci - 5 kuna, pa to je stvarno ništa!!!smile64
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:26
Ja sam ove godine kupila gomolje 4 vrste begonija.Od 12 gomolja,primilo mi se 8.Kako ce izgledati kad porastu vidjecemo,ali morala sam probati da dobijem cvijece i na ovaj nacin.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 23:12
bok, imam jedan problem...
naime, nedavno sam posadila gomolje begonija i sad su dvije jako narasle
jedna ima 15cm , a druga 25cm visine
i sad pitam: da li da otkinem vršak i koliko? htjela bi da raste kao mali grmić...
sutra ću staviti slikice

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 21:34
Arwen, nema zakidanja, tako ces samo omesti cvatnju. Cvetovi se formiraju u pazuhu listova. I ja sam ove godine posadila gomoljaste begonije, ali samo dve - stojece. Ako medju svojima imas i visece, narasce one jos vise.

poz.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 19:07
pitanje: oće li smetat ako 2-3 izrasle gomoljaste begonije posadim u isti pitar? i koliki bi u tom slučaju triba bit promjer posude?
naime, ove moje su nekako štapaste i ne znam što da radim da se malo razgranaju. tužno mi ovako djeluju.
kako da postignem razgranatost?!?

hvala!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 11:29
Imam pitanjce u svezi begonija.  Ne ovih malih nego onih lijepih velikih,puzećih.
Niknule su mi u tegli gdje je maslina i sad,kako maslina voli sunce a begonije hlad,morala sam ih izvaditi i preseliti u hlad.Ok,to jesam no kod presađivanja sam vidjela da je iz jednog gomolja niknulo 6-7grančica i svaka grančica ima korjen.Povezane su sve uz gomolj,no imaju svoj korjen .E sad pitanje.
Mogu li ja njih odvojiti od gomolja i svaku posebno posaditi??
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:21

Ja strašno volim begonije, međutim jednom sam imala problem sa ovom elatior begonijom kupio mi je muž u OBI-ju ali bila je sva u cvatnji međutim kako je bila zima neko mi je rekao da je kućna i ja sam je držala na prozoru u kući odjednom se počela sušiti i uskoro su se stabljike nagele i pale svaka na svoju stranu kad sam ih izvadila unutra nije bilo nikakvog gomolja ,u očaju sam pokušala od tih stabljika napraviti reznice ali u vodi su te grančice samo istruhle.nisam se više usudila da kupim tu vrstu iako su mi preslatke molim za vaše komentare sta bi to moglo biti ,usput hvala shasha na odgovoru na moju privatnu poruku to mi puno znači.

ensar
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:28

I još nepšto prošle godine sam kupila 3 gomolja bijele begonije nije pisalo ni koje su vrste međutim uspio mi je samo jedan bijeli koji je narastao puno u visinu ali nije imao puno cvjetova, bio je viseći ali neki su cvjetovi bili puni što bi rekli ovde u bosni a neki onako samo po jedan red latica uspijela sam sačuvati gomolj ali bio je samo jedan,ove godine sam kupila još tri gomolja i zajedno sam ih posadila u istu dugu saksiju,ataj od predhodne godine u posebnu i ovaj od prošle godine je narastao puno veći od novih ,ali još nijedan ne cvjeta,doduše novi su tek dali po 4 liske ,a taj stari ima desetak listova .neznam što tako sporo ide i rast i cvjetanje posebno što nisu narasli in ovi kao i stari jer su u isto vrijeme zasađeni.

ensar
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 06:20
sabaheta ja sam imala sličan slučaj s begonijom elatior. svoju sam kupila u drugom mjesecu i prije 15-ak dana me napustila. čula sam da je jednogodišnja biljka pa predpostavljam da joj je jednostavno vrijeme isteklo. prekrasna je, ali me puno ražalostilo to što sam saznala da će me napustiti, tako da sumnjam da ću se odlučit na tu vrstu ponovno, iako mi je prekrasna, ako me relativno brzo napusti, pada mi jako teško.
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 12:07
znam  kako je teško meni bilo zbog toga pa pretpostavljam da si se i ti ražalostila .nisam ni ja više pokušavala bojim se da se opet razočaram,jel ni tvoja nije imala gomolje a ni reznice nisu uspjele?
ensar
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 12:27
nisam ni pokušala sa rezanicama sa obzirom da sam znala da je jednogodišnja biljka.MM je ionako teško pao rastanak od nje. ne znam ni šta bi dobila s rezanicama s obzirom da je cijeli dio gdje je bio cvijet isklasao, ostalo je samo lišće koje se odavno počelo sušit, tako da joj je bio suđen kraj. nakona par dana jedna grana je istrunila, agomolj je bio u katastrofalnom stanju.nije joj jadnici bilo suđeno
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 19:27
Ako pričate o ovim gore begonijama,sa slika.Ja mislim,skoro pa sam sigurna da one nisu jednogodišnje.Ok,na neki način jesu(kao i gladiole,dalije i sl.) no imaju gomolje što znači da ih opet imate za sljedeću godinu. Što se pelcanja sa granom tiče,ja sam prošle godine probala.Nisam grane u vodu stavila nego odmah u zemlju.Sad one ovako izgledaju.To je od jedne grančice,negdje ispod lista proviruje i cvijet no mislim da se tu ne vidi.
Poanta je,mogu se pelcati Wink
 
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 07:53
shasha ja sam mislila na onu moju žutu begoniju.ima je u slikama pod moje i mamine ljepote.ako se i mogla pelcati sad mi je gotovo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.