Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 94>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 12:27
Ja sam sejao semenke pelargonija u toku leta i već su mi neke cvetale prošle jeseni, a neke su procvetale zimus. Imam nekoliko biljaka koje su na hladnijem i nisu još cvetale, ali su odlično porasle i čim ih iznesem van nakon ovog zahlađenja cvetaće. Nemoj samo da preteraš sa zalivanjem da ti mlade biljčice ne propadnu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 23:51
Hi, Voki, hvala na odgovoru. Ove cu godine pazljivije gledati sjeme.
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:28
Ja sam moje pelargonije posadila lani u 8. mjesecu da se zakorijene, neke već sada počinju cvjetati i već su vani na lođi
 
evo kako izgledaju
 
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 23:13
I ja danas kupila jednu šatiranu,nisam mogla odoljeti jer tu boju nemam a baš mi jedno mjesto ostalo prazno za pelargoniju...ma da sam rekla da ove godine ne kupujem ali ne odoljevamsmile71
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 10:34
ja sam rekla da ove godine uopće više ne smijem kupti cvijeće, ali rekla, pa ko zna koliko puta do sata porekla, postala sam pravi ovisnik, čim ugledam nešto ako je zdravo moram to kupiti.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 13:48

ja sam od svoje jedne napravila cijelu gomilicu mladih biljčica ove godine
doduše, imam samo crvenu, ali svejedno je krasna
pre preskupa je za kupiti
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 20:51
a ja sam probala al mi baš ne ide, smotana sam a svidila mi se. alkemičar, znaš kakve su cijene ovdje u gradu tako da se meni čak to činilo jeftino
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:35
lana1 sad uživaj cijelo ljeto u ovoj, a krajem kolovoza lijepo stavi reznice u zemlju da se zakorijene, pa na zimovanje u podrum ili na stubište i iduće proljeće ćeš imati lijepe nove sadnice
(imaš nekoliko postova višlje moje na slici)
 
pelargonije je najbolje obnavljati, jer vremenom biljka odrveni i ne bude bogat cvijet kao prije
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 06:24
lana2 hvala ti na savjetu ali ja sam ti već prije zime dobila pelargoniju (samo manju) od mame bila je cijelu zimu na balkonu i cvjetala,tako mi ih drži i mama na balkonu, a neke primjerke (uglavnom one veće) ima zasađene u vrtu i ništa im ne bude. mislim da ti je to zato što smo na jugu i dosta je toplo, nema onakoh ledova kao u vas. Da li pod tim obnavljat misliš na presađivanje ili kupovanje nove biljke ili nešto drugo? u mame mi je jedna stara biljka (ima preko 10 godina) počela "odrvenjavati" pa me zanima što činiti.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 07:46
lana1 - pod obnavljanjem sam mislila da npr. od te tvoje stare biljke odrežeš reznice i staviš ih u zemlju da se zakorijene. Dobit ćeš nove biljke koje će jako brzo cvjetati i neće imati staru drvenastu stabljiku. Na taj način ćeš obnoviti svoje pelargonije. Budući da si na toplom jugu moći ćeš u njima uživati cijele godine.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 08:06
ok budem tako uradila, hvala na savjetu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 08:37
Iana2, da li se sad može uspjeti sa reznicama pelargonije? Hoće li se zakorijeniti? Imam par grančica bijele puzavo-padajuće pa  sam stavila u čašice sa zemljom.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:01
...prvi put ih imam (prvi put i imam svoje dvoriste i vrt) tako da sam odmah kupila par vrsta i boja...predivne su bas zato sto stalno cvjetaju :) ....sto se tice zakorjenjivanja imam par komada koje mi je dala jedna divna gospodja, isto tako je samo odrezala grancicu od svojih biljcica i zabola u zemlju...par dana su kod mene, vec pustaju nove listove .....
...Manci samo naprijed nece biti problema ...
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:08
Ponosno javljam da su iz 10 posijanih sjemenki pelargonije 4 biljčice jutros provirile.
 
Moram priznati da su me iznenadile brzinom jer je prošlo 7 dana od sijanja.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:00
ja sam i nedavno par reznica zamola u zemlju i već su doooobro uznapredovale
dakle, može i sada
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:42
alkemičar znači samo grančicu zabodeš u zemlju i to je to? ja sam pokušavala s listovima al nije išlo, očito sam krivo razumila. čitala sam nešto da treba koso odrezat pelcer, kako se to misli ako je tako
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 11:32
pelargonije zonale razmnožavamo vršnim reznicama, 
 
Manči ovo tvoje bi trebalo biti u redu. Viseće pelargonije možemo razmnožiti i s dijelovima stabljike sa 2-3 pupa. Kod nas je to najbolje od kolovoza do rujna. Možemo i u proljeće u zatvorenom prostoru od ožujka do svibnja.
Isto tako pelargonije se mogu razmnožiti sjemenom.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 15:19
E ja sam ih razmnožavao i semenom i dobio različite boje cveta kod mladih biljčica, a proletos dok sam iznosio pelargonije van 2 grančice su otpale i ja sam ih posadio i za sada se dobro drže.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 15:37
Maso - ja isto jako volim sve vrste pelargonija. Dugo cvjetaju, nisu zahtjevne i podnose vrućinu. Razmnožavala sam ih reznicama ali to nije to ( ma zaboravim  na tekuće gnojivo).
Primorka - čestitam na strpljivosti! Posijala sam ukrasni mak i kad sam vidjela da su to male buhice......uh.....Nemam strpljenja za sitne biljčice.
Hvala na savjetu - Iana2, alkemičar, voki.....
Jedna sličica od lani :
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 13:19
lana, normalno je škarama odrežeš ali ne ravno (okomito na grančicu) nego pinkicu u koso. iako se meni bez problema prime i ove što ih ravno odrežem
nedavno kad je puhala bura, otkinula mi je jednu grančicu s pelargonije onako ravno i grančica je pala s mog balkona dolje u vrt. spustila sam se, zabola je u zemlju i vidim da se već primila. strašno su lagane za razmnožavanje
sa sijanjem nisam pokušavala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.