Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:31
ja ih imam par komada oko stabla samo da ih uspijem odvojiti sa korjenčićem pa ako uspijem možeš dobiti od mene ako hoćeš
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:22
ponovno sam napravila istu glupost i uspiješno odsjekla mladicusmile42.Poludila sam i na kraju drukčiji pristup i nadam se da sam uspiješno odvojila jednu sadnicu .Voki hoće li biti dosta korijenja na ovoj mladici..poslat ću slikice.Nadam se da nisam oštetila glavnu biljku,puklo mi je malo samo dva mala korijenčića.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:48
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:49
ovo sam morala ovako raskopusati jer nisam mogla nikako do žila od mladice
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:51
evo je napokon..nova mladicaSmile
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 20:35
Ovo je moja banana.
banana.jpg%20banana%20image%20by%20Fatka_album
Ja imam problem.Zasadilas am albiciju 1.5 m od banane.Nisma znala da ce mi se albicija toliko sirit pa tako da su vec njenegrane pocele pokrivati bananu.
-Posto sam imala problema sa opstankom banane i jedva sam je izvukla i eto prezivjela  sto se i vidi.Bananu ne smijem sada dirati i mjenajti mjesto ali me interesuje da li cu moci u proljece da joj promjenim mjesto, sada je na zapdanoj strani a iduce godine bih je stavila na jugoistok gdje sunce cijeli dan przi.
Molim vasu pomoc.Disapprove
Na vrh
kikina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 157
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 23:06
pozdrav ljubitelji banana. ja imam sobnu bananu koju sam smjestila na terasu .dali joj smeta jako sunce ili da je držim u sobi.počela je tjerat mladicu divna je biljka,dugo sam je željela i eto sad je moja.susjed na drugom balkonu drži svoju cijelu godinu vani je dosta zaštićena,ali mislim da se radi o drugoj vrsti.saznala sam da je moja zove musa.pozdrav i hvala smile169
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 07:37
Musa je rod banana, pored musela i ensete, a u rodu musa ima mnogo vrsta. Duda-Lave, pelcer je za 10!!!
Fatka na proleće možeš premestiti bananu, iskopaj je samo sa što većim grumenom zemlje i premesti je slobodno. I ja sam jednu proletos premestio bez problema. Moje velike banane su sada oko 3 metra visine, možda i veće i listovi im stigli do zida kuće... Kako god i gde god da je posadim na kraju nešto smeta, kada rastu kao iz vode.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 07:58
Evo moja banane iz dana u dan sve je veca.
P9080035.jpg
P9080036.jpg
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 14:46
Videćeš sledeće godine kolika će biti. Biće i pelcera oko stabla.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 15:46
uhu znaci bice bebica.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 19:56
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ja ih imam par komada oko stabla samo da ih uspijem odvojiti sa korjenčićem pa ako uspijem možeš dobiti od mene ako hoćeš

sorry što se nisam prije javio,svakao bih htio jedan pelcer banane.samo mi javi kako i kad da je uzmem.ako nisi predaleko od zagreba doči ču sam po mju,ili je pošalješ.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:23
Skitnico,nema frke mislim da su se oba pelcera primila,Voki je reko da sam ih dobro odvojila.Poslat ću i slikicu LOL.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 21:25
Voki da li sam možda naštetila matičnoj banani sa onolikim kopanjem? Zaista sam pazila ali ipak je koji korjenčić pukao.Pitam zato što i sa druge strane imam još male mladice pa bih i njih u dogledno vrijeme htijela odvojiti.  
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 23:37
eto ovako sada izgledaju oni pelceri šta sam ih odvojila..mislim da je sve ok i da su se fino primili..pa Skitnice pripremi mjestašce smile162
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 08:29
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

Voki da li sam možda naštetila matičnoj banani sa onolikim kopanjem? Zaista sam pazila ali ipak je koji korjenčić pukao.Pitam zato što i sa druge strane imam još male mladice pa bih i njih u dogledno vrijeme htijela odvojiti.  

Ne brini za odraslu biljku, ima ona dovoljno korenja da joj neće nedostajati nekoliko komada. Kod mene su bila dva velika pelcera i matična biljka je izbacivala sve manje i manje listove, a kada sam odvojio mlade banane, velika biljka se preporodila i listovi su ogromni. Treba na vreme odvajati pelcere jer oni iscrpljuju matičnu biljku.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 19:23
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

[IMG]http://i510.photobucket.com/albums/s348/Duda-Lave/cvijee9l014.jpg" /> eto ovako sada izgledaju oni pelceri šta sam ih odvojila..mislim da je sve ok i da su se fino primili..pa Skitnice pripremi mjestašce [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot44.gif" height="123" width="91" align="absmiddle" alt="smile162" />

nemaš problema več odavno sam joj rezervirao mjesto,jedino neznam dal ona hoče puno vode.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 21:17
pa vole vodu..ako i zaboraviš zaliti  pokazat će ti sa lišćem ..ono  će se skupiti(barem moja tako pokazuje),fino napreduje ali gdje god ju stavim malo puše(jugo maestral,čak i lagana bura joj smeta odmah se veliko izraslo lišće počne po rubovima "cijepati"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 10:03
pa i ovdje na zna dobro puhati,ali sigurno manje nego kod tebe.ja ču je staviti sa južne strane kuće da ima puno sunca,ako se ne varam ona voli dosta sunca
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:02
I ja imam ogromnu bananicu koju sam uspjela kod nas u Zg prenijeti zahvaljujuči dobroj dušici. Prošle godine sam odvojila mladice ali nisam uspjela...kako se mora u koso rezati izgleda sam pretjerala i ostao je svega jedan končić od korijena, propala je na žalost.
Ove godine sam bila pažljivija i uspjela sam 4 komada odvojiti. Njih ču staviti na drugi dio vrta. Oni su uspjeli . Jako sam ponosna na svoje banane pogotovo jer susjedi nemaju u kvartu pa svi gledaju u moj vrt.

Evo ljepotice slikane ove godine. Sada ima preko 4m, stara je neke 3 god mislim.

a ovako je štitim po zimi
klik na sliku da se uveća :mig:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.