Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tradescantia - Zebrina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tradescantia - Zebrina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 17:01
nisam previse zaljevala ,kad je zemlja bas jako suha zalivala sam...čekat ću,imam ih u 3 teglice,2 su u redu izbijaju iz korjena 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 19:43
Volim te tradescantie, ali nikada mi u kući nisu tako lijepe kao vani. Ja sam svoje dvije onu lila i zebrinu stavila van, pa što im bude. Inače ova ljubičasta je odlična, jer po zimi nestane, a negdje u travnju polako počme izlaziti i lijepa je sve do kasne jeseni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:27
moja ljubičasta tradescanitija je smrzla vani,ali od kikac tardescanija koju sam sklonila nije nestala ,lijepa je i zdrava 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:39
kako kaže Triša, mozda ti krene iz zemlje.. ako ne ima je kod mene:)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:42
ako ne nikne u tegli imam je u vrtu ona hoce sigurno niknut.
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 07:16
ja za svaki slučaj, u jesen uzmem reznicu u vodu, do proljeća se ožili pa ako ova vaniu tegli propadne i ne obnovi se, imam pelcer za iduću sezonu
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 08:37
ja cu sljedecu zimu ljubičastu sklonit na stepenice,pa će ostat 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 17:42
moja ljubicasta i prosarana su nestale... drzala sam ih vani i sve je bilo super dok nije pao snijeg... ovdje gdje pada svakih 10 godina...
sad se samo nadam da ce krenit ponovno, cini mi se bar kod ove sarene, da nije se skroz osusila...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 19:08
Ovo su moje u stubištu zgrade na višoj polici (Clorofitum na nižoj polici mi se smrznuo).



Ova mala dlakavica je na poslu iznad grijalice, čeka presađivanje.



Zebrina i bijelo-zelena čekaju proljeće da ih iznesem van.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:13
lani sam kupila onu crvenkasto srebrnu tradescanitu, bila je lijepa cijelo ljeto i na jesen tj. zimu sam je sklonila u zatvoreno, negrijano
naravno da se ofucala ove zime, grane objesile, listovi izgubili boju...

nedavno sam je iznijela na balkon i zalila, misleći da je suha pa da zato grančice vise, ali nije se oporavljala pa sam je počela šminkati...

i začudilo me što grančice vise na nitima, tj. krajnji dio je normalne debljine, a nakon tog dijela slijedi skroz istanjeni dio, kao končić

vrhove sam pokidala i pobola u novu teglu, nadam se da će se zakorjeniti,

 zanima me što je sa korjenjem tj. starim dijelom koji je ostao u lanjskoj tegli - hoće li iz njega potjerati novi listovi ili mogu istresti sadržaj?
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:36
natalija, jel imas kakvu sliku? imam nekoliko vrsta tradescantia pa da ti donesem ak imam i takvuSmile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:38
kikach hvala draga na ponudi smile58, nadam se da neće trebati,
još stigne biti nešto od reznica, ako bude trebalo nabaviti ću je 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 15:16
i ja nisam zadovoljna tradescantijama ,zebrina mi je nikakva ,kao kod natalije grane kao koncici vise,dlakavica nestala ,od 3 tegle pojavila se u jednoj i to nesto malo,ljubicasta smrzla ..dobila sam srecom pelcer pa sam posadila..sve u svemu moje iskustvo sa njima je lose,al na greskama se uci ,znat cu za poslje 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:03
moja šarena je skroz smrzla, nema znakova života, dok je ljubičasta potjerala iz korijena opet! srećom, jako lako se zakorijenjuju, a predivno figuraju!
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 21:30
istina,jako brzo rastu ,al meni crv neda mira,ja oko njih uvjek čačkam ,čupkam i nikad one sa mnom na zelenu granu...upravo kad ja lijepo uredim teglicu ,ona bude bujna i lijepa dođe zima i propadnu ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:03
ma i ja uvijek nešto oko njih, pa jos se slucajno odlomi grančica vamo, grančica tamo... i još bi bile u redu da nije pao snijeg ove zime baš u Dalmaciji ko nikad...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:08
Koliko pelcera stavljate u novu teglicu?

Moja je prek zime bila u sobi, uz prozor.
Jako je narasla.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:17
ovisi o veličini teglice
i o tome hoces li poslije presađivat ili ne...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:17
ja sam dobila od EN ove dvije vrste i stavila sam za probu ovu kombinaciju ,u drugu teglu sam kombinirala zebrinu i ovu zelenu bijelu

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 23:31

Moja zebrina je provela zimu u dnevnoj sobi na toplom uz prozor i jako je lijepa.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.