Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vodeni vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vodeni vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 15:28
evo  gotovo je sad još u hodu dorada,ovak je vele mi doma lep,ali još ribice,žabice i ogradica jel imam dragih štetočina




ako imate kakve savjete napišite,i pohvale i pokude se prihvačam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 10:19

zanima me  jeli ima kakvo bilje za pokrivanje vlažnog tla?
Da ovaj opcrtani dio pokrije!!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 10:37
Vule,prekrasno!!!
Za biljke ti budu rekli oni koji imaju"baru" no ja ti jedino mogu mahovinu predložiti.To u šumi nabereš.Tu joj je dosta vlažno i lijepo bude prikrila tu zemlju i stopila se se sa ciglom.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:00
Pogledajte "vrt" mog frenda Njofre - isplati se, uživajte.

Njofrin vrt
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 21:13
uzmi močvarne biljke, i još malo proširi taj blatni dio.mislim da bi bilo super
Na vrh
hakuro View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hakuro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 14:49
spremam se raditi vrtno jezero a strašno mi se sviđa jezerceod teaK pa me interesira približno financijski plan
Na vrh
esmeralda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 873
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esmeralda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 15:23
Ovo sam pronašla sličice nije moje,ali za ideje
meni je super u životu
Na vrh
esmeralda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 873
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esmeralda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 15:26
meni je super u životu
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 00:21
stanovnici žaba jedina od desetak punoglavaca i zlatka"dupli rep"


Na vrh
hakuro View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hakuro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 11:10
dajte ljudi još malo slika vodeno vrta jel za ozbiljno se spremamo u svom dvorištu napraviti vodeni vrt ali nemamo još ideja a vidim da ovdje ima pravih stručnjaka po tom pitanju pogotovo administrator zato pliz još koja slika
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 11:22
Originalno poslano od člana hakuro hakuro napisao:

dajte ljudi još malo slika vodeno vrta jel za ozbiljno se spremamo u svom dvorištu napraviti vodeni vrt ali nemamo još ideja a vidim da ovdje ima pravih stručnjaka po tom pitanju pogotovo administrator zato pliz još koja slika


I ja molimSmile
Na vrh
grba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 14:17
----eto danas se i ja ergistrirao----

-----pa malo trazim uokolo da rijesim neke probleme oko svog jezerca---
-----ovo mi je vec druga godina odkako je napravljeno ali algi se nemogu nikako rijesit----
----isprobano sve od algacida do svemirskog broda---

-----jezero u hladu ---sunca jedva 1 sat dnevno---

---jedino iskustvo sta sam primjetio je da pustis vodu da se sama razbistri---cca 3-4 mjeseca i neka mulj na dnu prezimi pa u proljece samo 1/3 izvaditi---da jezero stvori vlastiti eko-sustav---

---slike stavljam za par dana kad sredim komp---

---i u jesen idu male preinake---
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 17:59
jezerce je staro mjesec i pol dana,na suncu je oko 4-5 sati,eko sustav je podravski i voda bistra do dna oko 90 cm,bilje je vađeno iz potoka sa zemljom i stavljeno na dno sa kamenjem,da se ne diže
susjeda ima godinama betonirano jezerce puno algi(smeđih i zelenih)jer je cjeli dan na suncu i nikaj ne pomaže,ima Koi šarane i oni se razmožavaju ko ludi,potrošnjha vode joj je ogromna jer svakih deset dana mjenja komplet vodu,a nemrem ju nagovorit da ga sruši i napravi na drugom mjestu od folije....
uf! što se napisah
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 21:04
Baš mi je drago da tvoje jezerce ima i stanovnike.Predivno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 22:35
Originalno poslano od člana grba grba napisao:

----eto danas se i ja ergistrirao----

-----pa malo trazim uokolo da rijesim neke probleme oko svog jezerca---
-----ovo mi je vec druga godina odkako je napravljeno ali algi se nemogu nikako rijesit----....
 
 
Da li ti mozda kojim slucajem upada nesto u jezero (lišce i li trava ili latice od cvijeća) jer truljenjem se stvaraju alge!!!
 
treba pripazizi i na to da prilikom zaljevanja okolnih biljki ne ulazi voda sa gnojivom u vodu jer ce to dodatno poboljsati stvaranju algi...
 
i neznam dali pomazu pumpe za vodu koje prave malene potoke i slapove na vrtnim jezetima... jer se kod mene ne pojavljuju tako cesto alge...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 11:36
I ja bi imala vodeni vrt, ali mm kaže nek stavim lavor i nek ne "davim".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 22:33
menjaj mm-a
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 08:09
Vule- prekrasan je!
Kaj se tiče biljaka- nisam neki stručnjak za vodene, ali moj bi odabir bio svakako oni mali plavi irisi koji kad ocvatu izgledaju kao šaš, a nisu preveliki pa ne bi sakrili jezerce, a dali bi mu štih divljine.
Pa u drugom čošku bi stavila ukrasnu šparogu. I to bi bilo to od malo višljih biljaka. ak mi sine nekaj za sredinu bum napisala! još mi je rano za neke druge vizije!
A ne sumnjam da si i ti već imao preko nekoliko vizija! Thumbs%20Up


Na vrh
hakuro View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hakuro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 16:21
dali može neki savjet za vodeno jezerce u dvorištu kakva podloga za dno jezera cerada,beton ,ili kupljeno plastično jezerce ,dali neko zna koja dubina za ribice,i još poneki savjet bi mi dobro došao
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 19:25
imaš foliju baš za jezerca,beton izbjegavaj,moje mišljenje,preporučena dubina min.70-80 cm,pumpa obavezno.Mislim da ti je sad več malo kasno zbog bilja da se do zime dobro primu.Najbolje je  prolječe 4-5 mjesec
Kaj te zanima pitaj,nesem neki stručnjak,ali volim biti sam svoj majstor
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,205 sekundi.