Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 47>
Korisnik
Poruka
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 14:24

ovaj diom svijeta mi nikada nije bio bliže, hvala ti lijepo na prekrasnim fotkama!ClapClapClapClap

"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 14:45
Mercado del Progreso
je naziv jedne tržnice (placa) u Buenos Airesu. Ovdje nije uobičajeno kupovati na tržnicama kao kod nas pa ih stoga ima vrlo malo. Za ovu tržnicu nitko od mojih argentinaca nije čuo dok je ja nisam spomenuo. Sva sreća da sam imao adresu jer se nalazi na drugom kraju grada i nije ju lako naći. Jedne subote Seka, koja je prvi put u životu išla do te tržnice, i ja, zaputili smo se da vidimo to mjesto. Vođeni Sekinom sigurnom rukom brzo smo našli kvart u kojem se tržnica nalazi, sparkirali u jednoj mirnoj uličici, te upitali za put do same tržnice. Parkirali smo vrlo blizu i krenuli prema uputama jednog prolaznika. Na putu do tržnice naletili smo na čudnovatu kombinaciju brijačnice i bara (ustvari kafića). To su dva lokala koja povezuju unutarnja vrata. Izvana je poseban ulaz za brijačnicu, a poseban za bar. Sve skupa je uređeno kao što je bilo prije sto godina. Čak je i brijač odjeven kao nekada, a na ulici ispred lokala parkirana su stara vozila. Normalno da smo tu popili kavu, a najsmješnije je to što kavu kuha brico. Da bi nam skuhao kavu prekinuo je šišanje jedne mušterije i prihvatio se caffe aparata.

Stari kamionet parkiran ispred brijačnice.



Pogled iz kafića u brijačnicu.



Kafić.




Brijač koji je ujedno kuha kavu.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 15:16
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:







Ola Držislave, lijepo te ponovo vidjeti ....iako bih te najrađe smile232 zbog onog opisa papige s prethodne stranice.... Na koga te to podsjeća štetočina od papige (koja je užasno glasna), ha?????



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 15:25
U ulici do brijačnice nalazi se Mercado del Progreso. Tržnica je otvorena 5. studenog 1889. godine, a značajne obnove doživjela je 1894. i 1957. godine. To je zatvorena tržnica u kojoj se prodaje voće i povrće, meso i mesne prerađevine, ima nešto sira koji se ovdje (kao i u Fužinama) prodaje u mesnici, ribarnica, dućan s gotovim proizvodima i naravno cvjećarnica. Ništa neobično za naše prilike. Cijela tržnica bi stala u ribarnicu riječke tržnice. Za Argentinu je ovo mjesto neuobičajeno jer su njihove navike u hrani dosta različite od naših. Od mesa, kojeg ovdje ima najviše, prodaju se uglavnom već pripremljeni bečki (ovdje ih zovu milanski – milanesa) odresci. Izrezano, istučeno, posoljeno i panirano; sve gotovo, samo stavi peći. Usput, pariški zovu rimski odrezak. Za govedsku juhu ne koriste ramstek već koljenicu ispiljenu poprečno. Od svinjetine najpopularnija je vratina bez kosti, bilo svježa ili kao narezak. Nešto kao naša buđola, a ovdje se zove bondiola.
Ponuda povrća je slična našoj samo što osim mrkve nema nikakvog drugog korjenastog povrća (peršin, celer). Ponuda voća je dosta slaba, npr. jabuka sam vidio samo tri vrste i to samo na nekim mjestima, najčešće je samo jedna vrsta. To je vjerojatno stoga jer ne uvoze toliko voća kao što mi uvozimo.
Kada već pišem o hrani spomenut ću da je običan jogurt ovdje vrlo rijedak, ima samo jedna vrsta, a na policama s mliječnim proizvodima je vrlo slabo zastupljen. Kiselo vrhnje, slatko vrhnje, vrhnje za kuhanje uopće ne postoji. Koristi se jedna vrsta mliječne kreme (tako se i zove crema) koja zamjenjuje sve to. S tom kremom sam radio francuski krumpir i dobro je uspjelo.
Peciva, pogotovo slatkih ima puno vrsta i jako su fina, a ovdje ih zovu faktura (facturas) – račun.

Znak tržnice.


Jedan dio zida tržnice posvećen je vjerskom sadržaju.


Štand s povrćem.

Detalj iz dućana gotovih proizvoda.


Cvjećarnica.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 15:32
MiroK, evo to su neke od atrakcija koje nećeš naći u vodičima. Ima ih još, ali ne smijem baš sve pokazati. Moram nešto ostaviti za kad se vratim.

Vidim da je Nataly našla neke sličnosti papiga s nekim, ali neznam s kim ...

U ovim postovima sam se malo udaljio od cvijeća, stoga će idući post biti o vrtu mog bratića Davora, a do tada dozovlite da vam predstavim Davora.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 17:13

Draga Seka Adriana
Dobro nam došla na forum, u naše raznoliko društvo koje uz ljubav prema cvijeću i prirodi gaji i ljubav prema ljudima. Naročito mi je drago da razumiješ jezik domovine tvojih predaka, da nisi zaboravila svoje korijene i da su i tvoja djeca svjesna svoga porijekla.
Znam da je sudbina svih naših iseljenika asimilacija u domicilno stanovništvo i gubitak znanja jezika svojih predaka... ali lijepo je kada se vidi da se nešto čini da se taj proces uspori i da se što duže zadrže veze sa zemljom koja je nekada bila domovina vašim precima.

Pretpostavljam da i tebi nije lako govoriti i pisati hrvatski i za to imam puno razumijevanje, međutim, nemoj se sramiti pogrešaka, bitno je da se mi uspijemo sporazumjeti.
Lijepo bi bilo da i poslije odlaska Držislava nastaviš druženje sa nama  kao i postavljanje slika svoga cvijeća i krajeva nama daleke Argentine.

Držislave, hvala ti što odvajaš dio svog vremena da bi nama pokazao prekrasnu prirodu i krajeve koje imaš priliku vidjeti.


Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 21:25
Hvala na dobrodoslici mojim Licanima! Drzislave,mozda da preselimo dio one brijacnice i kafica u nasu Etnografsku,valjda bismo nasli mjesta za jos jedan odjel...Slike su ti zakon,a i komentari...Pozdrav tebi i tvojoj ekipici iz relativno toplog Lica (3 stupnja)!
Na vrh
Alic-Tadic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Lokacija: Argentina
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alic-Tadic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 02:44
Bas sam uzivala u tvojim slikama ,bratice Dr.Zislav!!
Prosetat se po Sekinom vrtu,kroz Rosedal i druge parkove izBuenos Aires-a,jako me veselilo i puno ti zahvaljujem...

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 08:34
prekrasno si nam dočaro svoje viđenje ove etape svoga putovanja! fascinirala me slika brijača sa svojom monturom a naročito cipelama, kao iz starih filmova! nasmijala sam se na ono da je prekino šišanje i kuho kafu, i naravno, na ono da se neko prepozno u opisu papige!Wink
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 13:18
Uživamo i dalje svakodnevno u vijestima iz Argentine!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 16:27

Srdačan pozdrav Alic-Tadic!!! Da li i ti živiš u Argentini?
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 09:48
hvala na putovanju. vec sam toliko toga prosla i vidjela a uopce me ne bole noge Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 11:32
Moram reći da je poseban čar ove teme što je pisac taletniran pripovjedač i snimatelj. Prekrasno nam to prikazuješ.... rječju i "perom"... (je l' vi to svi tako iz Liča lijepo znate?)
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:25
NivesZ, dopada mi se tvoja ideja da preselimo brijačnicu kod nas u Lič, ali jedino da u njoj radi naš Brico, a ne ovaj iz Argentine.

Bako, hvala na komplimentu kako meni tako i ostalima iz Liča. Što se tiče snimanja ima u Liču jedna koja malo bolje snima od mene, a u pričanju (toj istoj osobi) nisam ni blizu.

Pod nickom Alic-Tadic u forum se uključila moja druga sestrična. Zove se Ljiljana, živi u Andama, gdje bih ja trebao otputovati idući mjesec, pa ćete o gradu San Martin de los Andes i o Ljiljaninom vrtu sve saznati iz mojih reportaža. Osim o Ljiljani puno ćete saznati i o njezinoj obitelji. Ljiljana ima devetero djece!

Buenos Aires se priprema za Božić i već su počeli kititi grad. Evo kako to izgleda...

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:33
Nastavljam s prikazom vrta mog bratića Davora. Prije nego predstavim njegov vrt predstavit ću vam preostali dio njegove obitelji.

Supruga Mabel, je profesorica glazbe (glasovira i pjevanja), prekrasno pjeva i svira, izvrsna je kuharica (kako i ne bi kad njezina obitelj vuće korijene iz Italije) i prekrasna osoba.

Mabel

Stariji sin, Gonzalo, je njihovo drugo dijete. Upravo je maturirao.

Gonzalo


Najmlađe dijete je Facundo, a on sada završava osnovnu školu koja ovdje traje sedam godina (srednja škola traje pet godina).

Facundo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:43
Dragi moj, sa zadovoljstvom pratim tvoje izvještaje, a posebno me veseli upoznavanje s tvom velikom obitelji, to je nešto prekrasno. Jedva čekam da kreneš prema Andama, da malo vidimo što se tamo događa. Veliki pozdrav svima, koji su se zahvaljujući tebi registirali i priključili ovoj temi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:44
Davorov vrt je puno manji od Sekinog, a u njemu veliki dio zauzima bazen. U vrtu ima najviše ruža.








Nadam se da će se kaktusu svidjeti i ove ruže i da se neće rastopiti do kraja jer će u daljnjim javljanjima biti još ruža.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:51
I dalje s uživanjem pratimo ovu reportažu Clap, ako ovako nastaviš imat ćemo cijelu zimu užitak pratiti te po tvojim putovanjima. Mene su zaintrigirale Ande!Thumbs%20Up 
život je more
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 13:54
U Davorovom vrtu živi i pas koji se zove Kiša. Nije Argentinska riječ nego Hrvatska.

Kuja Kiša


Osim ruža ovdje ima i drugog lijepog cvijeća.






Ovaj Flor de Nacar (Hoya carnosa) u prijevodu Sedefasti cvijet (na Hrvatskim stranicama interneta našao sam naziv - voštani svijet) upravo je procvjetao.


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 14:05
Davor u vrtu ima vrlo zanimljivo drvo Gingko biloba. Zašto je zanimljivo pročitajte u tekstu kojeg prenosim s internet stranice www.zdravlje.hr:
“Ginko biloba dvodomna je listopadna biljka, postoje dakle ženska i muška stabla. Buduci da stabla cvatu tek kad su stara negdje oko 40 godina, može se tek tada sa sigurnošću reći da li se radi o ženskom ili muškom stablu. Stablo se najbrže prepoznaje po tipićnom obliku listova. Listovi su lepezasti i sastoje se iz dva dijela (“biloba”). Naziv Ginkgo potiće od kineske riječi GinKiyo, što znaći srebrna marelica zbog sličnosti sa sjemenkama marelice. Pri transkripciji teškog kineskog pisma došlo je očito do promjene “y” u “g” (“Ginkgo”). Budući da je ovaj naziv usvojio Linne, ostao je do danas latinski naziv Ginkgo biloba japonica.
Charles Darwin u povijesnom razvoju biljnog svijeta nazvao je ginko “živi fosil”. Ginkgo potiće iz perioda između 250 i oko 60 miliona godina, kada su Ginkgoaceae predstavljale prve biljne vrste u obliku stabla.”

Gingko kojemu se još ne zna spol.


List gingka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.