Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
Korisnik
Poruka
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 20:32
Pattex će ti sigurno držati,meni je majstor lijepio laminat s njim.Pa ako drži laminat.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 17:28
ja imam  ljepilo drvofix -mekol- vodotporan je al evo sad bas gledam kako nikako da se posusi,a ja nervozna hocu maljati...LOL u tubi je...imate li iskustva s tim...ja sam ipak stvarno pocetnik...neznam mozda sam ga trebala rzrijediti...Confused
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 11:07
Kami ja koristim isto patex i super mi je, napravim ko i Mare, samo kist u vodu prije pa lijepim, suši se jako brzo.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 11:10
Dorina opet prepisuješ od mene Wink
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 11:13
A kaj mogu kad isto mislimo Wink
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 11:15

smile170

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 16:36
meni se moje ne svida...nekako mi je pregusto i sad kad se posusilo vidim kapljice a  jako sam pazila kad sam mazala...gdje je greska neznam..al bas sam razocarana...
Na vrh
Trilia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Trilia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 22:36
kako ovdje ima super ideja!
 
evo da i ja dodam svoje ( nisam sigurna da li je to netko već naveo )
 
dakle, umjesto laka za decoupage, osim drvofiksa, koristim i lak za parket na bazi vode
 
mirisom i izgledom mi se čini skoro isti kao i kupovni lak za decoupage, a puno je lakše raditi s njime nego sa drvofiksom
kist se ispire vodom i ne smrdi
 
ukratko super je
 
 
boje radim sama - kupim običnu mijelu boju za zid, pomiješam sa pigmentom za zid i dobijem bezbroj nijansi za nikakve novce
naravno, lakiram lakom za parkete Smile
Na vrh
melpomena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melpomena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 22:01
bok cure i svkača čast na radovimaClap, nova sam u vsemu tome, pa me znaimlao dali  koristite vi imaramice ili samo salvete i papir za decoupage?
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:19
Originalno poslano od člana melpomena melpomena napisao:

bok cure i svkača čast na radovimaClap, nova sam u vsemu tome, pa me znaimlao dali  koristite vi imaramice ili samo salvete i papir za decoupage?
 
sve, i maramice i salvete i papir i print....... sve šta ti dođe pod ruku
ANĐELKA
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 11:08
kupila sam u vemilu nekakav bili papir za zamotavanje poklona, jako je tanak i proziran, malo deblji od rižinog, lipo ispada, kad se zalipi...ima ga dosta i košta cca 19 kn.
Na vrh
bjonda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 126
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bjonda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 14:14
Nikad se do sad nisam bavila decoupagom. Ali, gledajući fotke vaših radova moram se okušati u toj prekrasnoj zanimaciji.
 
Dakle, imam salvete i nekoliko običnih bijelih tanjura koje želim ukrasiti. Od materijala što mi konkretno treba, koje ljepilo, lak itd.?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 15:00
bjonda pročitaj ovo tu:
 
i ako ostane nedoumica pitaj u toj temi Smile
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 03:09
Pozdrav svima! Nova sam članica ovde-frendica mi preporučila, rekla da je super ida je puno naučila od svih vas. Ona jako puno i dugo radi salvetnom tehnikom, itd....Dala mi je neke korisne savjete jer ja sam s tim počela prije koji mjesec sipajući lovu na originalne materijale, pa me-naravno, najprije oduševilo kad mi je spomenula zamjenske materijale, jer sam potrošila puste pare . Pregledavala sam razne radove, malo švrljala po vašim zamjenskim materijalima, i...imam ja još dosta pročitat. Gledala sam i dosta vaših radova, ne mogu reć da mi se neki nije svidio- dapače!!!. I sama sam ova 2-3 mjeseca napravila dosta, pa se nadam da ću vam to uspit pokazat da čujem vaše mišljenje-pliz, pliz,budite blage-ipak sam ja početnicaEmbarrassed. Ma ustvari, nadam se iskrenim mišljenjima-kakva god bila.
Svaka kritika od strane iskusnijih je dobrodošla. Sad sam  se htjela samo predstavit, pozdravit sve, jer mi se kroz vaše postove činite kao ekipa koja jedna drugima pomaže. Vidila sam i da ima nekih iz Splita (ja sam u Kaštelima), pa mi je drago da možemo razmjenit i mi ovdašnji informaicije di ko šta kupuje. Sjećam se bezbojnog laka u spreju-čini mi se da ga netko od vas plaća oko 29 kn, ja po preporuci frendice-uzela neki od 18 kn, super mi je. Također, u Peveca sam kupovala neke..a kako bi to nazvali-zakačke za objesit  nešto (ne one metalne kao za objesit slike) već neke platnene s metalnim trokutićem na vrhu-i od kad je Pevec ..tj. od kad nije, nemam ih više di kupit....Uf, za prvi sam se put poprilično raspisala..nakon što sam se poprilično začitala, pa pišem u sitne sate....a sad više neću duljit. Dosta bi bilo
Pozdrav,
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 22:41
haj..ako neko može pomoć , hvala unaprijed...
davnoooo prije kupila sam cres deco - struktur pasta ( tj. umjetni snijeg ili što več))) i to je dugo stalo u mojoj sobi jer nisam značla što s tim raditi,,jer  tada sam se bavila samo nakitom,,,međutim , sad sam zagazila u decoupaque vode i sad bi to htjela koristit ali to se u međuvremenu jako stvrdlo o osušilo čini mi se...pa ima li tko da mi pomogne da to nekako spasim i iskoristim za radove ili jednostavno da ga bacim i kupin novi..
cure hvala unaprije..
Na vrh
tea... View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea... Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 13:36
evo čitam ja ovo sve ali nsiam baš sve pohvatala pa ću ja "direkt u glavu" !
Koja mi jenajbolaj zamjena za akrilne boje i mislim da je to neka bijela boja koliko sam pročitala i da treba miješati s nekim pigmentima pa me zanima s kojim! hvala hvala tete salvete
Carpe diem

Iskoristi dan
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 14:59
Hello tea i dobro došla.
Ja uzmem bijelu boju za beton, i one dipi pigmente u bočicama ko pago sokovi, oni ti koštaju svaki 9 kn, a boja za beton 26 kn. Lijepo pomiješaš i radiš ko velika Wink
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morema Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 14:30
Tea dobro došla. Ja kupim bijelu akrilnu fasadnu boju i toniram sa temperama , kap tempere i nijansa ko u priči.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 15:01
Hvala Triliji za ideju, baš sam nedavno pročitala da se sve više koriste lakovi za parkete na bazi vode (vjerojatno zbog pooštravanja ekoloških standarda)
pa ću to potražiti u boje&lakovi kad mi zatreba jer izbjegavam Thumbs%20Up
Na vrh
zagorka75 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka75 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 08:42
Pošto sam nova na ovom forumu, mnogo toga nisam uspjela pročitati jer toga ima mnogo, ali uspjela sam pohvatati osnove.
Dakle, imam 2 velike plastične tegle za cvijeće (za dvorište) boje terakota, meni su ružne, ali kupila mi je sveki i sad bi ja to htjela malo razvedriti salvetnom tehnikom, ali ne znam ni što ni kako početi. Molim vas da mi kažete čime napraviti prvi premaz i kako dalje.
MM ima te neke akrilne boje jer se  i sam bavi slikanjem, ali ja sam totalni početnik.
Unaprijed zahvaljujem.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.